Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki meghánytatja magát, abban...

Aki meghánytatja magát, abban gyakorlatilag nem emésztődik meg az étel, tehát olyan mintha nem evett volna semmit sem?

Figyelt kérdés
Csak kérdezem mielőtt mindenki írná, hogy milyen egészségtelen, meg hogy ne csináljam :). Csak egy egyszerű kérdés, szeretném tudni.
2010. márc. 19. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

lényegében olyan csak semmi értelme.

Tönkre teszik vele a gyomrukat ráadásul rá is lehet szokni erre a nagyon rossz szokásra és az étel hiány miatt teljesen tönkre megy a szervezet de gondolom ezt te is tudod.

Ja és nem emésztődik meg az étel a gyomorban mert már evés után kimennek a wc re meghánytatni magukat így nem emészti meg.

2010. márc. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Krisz85 ***** válasza:
100%
pontosan, tehát egyszerűbb volna eleve nem ennie az illetőnek, a hatás úgyanaz, semmi tápanyag nem szívódik fel a hasában, a többi káros tényezőt fel sem sorolod, mert kérted.
2010. márc. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
+ a nyelőcsövét szétmarja a gyomorsav...:(
2010. márc. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek a betegségnek a lelki része nagyon durva...Mármint az anorexia "oké", nem eszik, elfogy, pont.

De a bulimiánál mit tesz a delikvens? Bezabál 5 zacsi csipszet, 2 tepsi süteményt, a maradék húsvéti nyulakat a spejzból, főz még két adag pudingot 6 ek cukorral. Eszik, mert hiányérzete van (szeretet, odafigyelés, stb) és aztán. Aztán ettől az egész cirkusztól még ráadásul lelkiismeret-furdalása is lesz, ezért kihányja az egészet. Akinek ilyen betegsége van, nagyon nyomorult lelki élete lehet :(

És az se semmi, hogy tényleg ilyen mennyiségű ételt tolnak le...

2010. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

...de legalább jól laktál

rászokni nem érdemes..rám is rám szokott jönni ez amikor bezabálok mert összeveszek valakivel itthon vagy csak szimplán flamós vagyok..utána egyből úristen mennyit ettem és go WC..:S az emberi ostobaság határtalan tud lenni :) de ha az illető olyan állapotban van és egyedül akkor megfordul a fejében ilyesmi..mondjuk én nem értem hogy erre hogy lehet rászokni hiszen nem egy kellemes dolog..jobban nem érzed magad tőle az biztos

2010. márc. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen de ne csináld!
2010. márc. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ebben csak azt nemértem, h ha kihényja a kaját akk újra éhes lesz nem? :\
2010. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, mert megterheled a gyomrod, lefáradsz. Eszedbe nem jut utána kajára gondolni. Na meg arról nem is beszélve, hogy te ettél már jót egy hányás után? Mert ugye elég gusztustalan egy folyamat.

Én meg azt nem értem, hogy oké, kihányja az illető. De például már a szájüregben is elkezdődhet a tápanyag felszívódása, tehát rakódnak a kalóriák, nem?

2010. márc. 20. 18:49
 9/9 anonim válasza:

Hát sajnos én is ebben a bulímiában szenvedek.

Most már majdnem 10 éve.

A fogaim eléggé tönkrementek.

És ha nekem jön egy olyan periódusom,hogy nagyon elkap elkèpesztő irmban kezdek hízni.

Akár heti 3-4 kg-ot is.

Akkor most kérdezhetnétek miért csinálom?

Mert függő lehet tőle az ember ugyanúgy mint a drogtól vagy az alkoholtól.

Nálam is tuti lelki okai vannak.

De olvastam hogy 90%-bán gyógyítható.

Pszyhoterápia meg gyógyszeres kezeléssel.

2013. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!