Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kellene fogynom és...

Mennyit kellene fogynom és hogyan? 95kg vagyok 175 centi

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt? Hogyan?

(Ellenségesek hanyagoljanak!)

Súlyos beteg voltam, felszedtem kb 20 kg-ot. Egyenlőre jobban vagyok, és szépen le kellene adnom valamennyit...


2015. nov. 19. 23:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Éjjel megszakadt a kapcsolatom az oldallal és elveszett a hozzászólásom. Na mindegy, röviden annyi volt, hogy nekem rém kevésnek tűnik, amennyit eszel, én tuti éheznék mellette, nem igazán értem, miért nem fogysz. Nem hízni rengeteg evés mellett egyszerű, ha az ember olyan fajta, azt értem, de semmiből energiát nyerni (mert az a kevéske nem lehet elég, az anyagcserelassulásnak is kell, hogy legyen ésszerű korlátja), az már misztikus számomra.

Akinek szinte lehetetlen hízni, annak is lehet, hogy megvan a maga keresztje fogyás témában, de való igaz, hogy nem mindenkinek egyformán könnyű s van, akinek extrém nehéz. Sajna nincs jó ötletem, én a magam esetében is próbálkoztam mindenfélével, s főleg rém türelmes voltam.


A leírásod alapján te túl kevés zsírt ehetsz, gondolom, a leveseid sem zsírosak, ha a többi sem, az nem jó. A zsír esszenciális tápanyag, valami 30-40 grammot szoktak írni napi minimumnak, illetve bizonyára ez is méretfüggő, testépítőktől láttam 60 grammot, pedig a tipikus étrendjük mellett nagyon vigyáznak az alacsony zsírbevitelre. De ez engem nem érint s csak azt tudom, hogy valamicske elengedhetetlen.

2015. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Köszi h újra írtál 😊 Tényleg nem fogyasztok túl sok zsírt. Van hogy a leves alapja a pirított vöröshagyma, esetleg azokban van. A joghurtban is van kevéske. 😊

Türelmes vagyok, igyekszem kitartó lenni. A répa evés néhány napos dolog. Ugyan úgy nézek ki. 😊 Zöldséget amit sűrűn fogyasztok az a paprika, uborka, saláta,csili, paradicsom. Ezeket is úgy hogy salátát csinálok belőle. És kb két decinyibe ami belefér. Annyit eszek kb 2-3 naponta. Néha eszem sajtot, a zsírszegény fajtát, de abból is a szeleteltet, amit toast szendvicsekhez használnak. Nagyjából 2 szeletet kb hetente,sokszor eszembe se jut.

2015. nov. 20. 11:17
 23/38 anonim ***** válasza:

De azt azért nyilván tudod, hogy fehérjét enned kell, nem? Vagy most egy ideig bekeményítesz, lesz, ami lesz? Én kicsit paranoid vagyok a fehérjével kapcsolatban, utálom hanyagolni. Pedig ismerek egy elég jó módszert, ami nekem is könnyű s tuti könnyen fogynék vele, viszont erősen fehérjehiányos s azt semmiképp, eleve pár napot ajánlanak, de nekem annyi se megy, pár deka izmot is sajnálok naponta elveszteni. A hosszútávon tartható étrendeket szeretem, az egészségtelen, egyoldalú táplálkozást nem. Az egészség az első nálam, a fogyás másodlagos, így tartom helyesnek.


Beindításnak még lehet csinálni ilyesmit, de utána muszáj lesz visszatérned valami tarthatóbbhoz, mert azért neked hosszú idő lesz, míg lefogysz...

2015. nov. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Igenen hosszú idő talán. Főzelékeket eszek, vasárnaponként húslevest, de mindenből keveset. Alapvetően a húst nem nagyon kedvelem. Mármint sokáig el vagyok hús nélkül úgy hogy eszembe se jut hogy húst egyek,pedi van. 😃 Mindíg a többiek eszik meg 😄. Két húszabáló van nálunk és két kevésbé húszabáló 😃 az egyik én vagyok. Virslit szoktam sütve enni, kevés krumplival, Tojással stb. Amúgy nem érzem rosszul magam ,mármint hogy nem mondanám hogy megvisel a diéta. Tök sok mindnent eszek, csak párbaponként váltva. Kenyér is becsúszik néha, egy szelet erejéig. Lehet hogy talán ez egy kicsit kemény mód, de nem érzek hiányt semmiből sem. Nem vagyok egyoldalú, rengeteg féle kaját eszek. Az hogy a húst nem eszem az nem a diéta része. Eddig sem ettem túl sokat. 😃
2015. nov. 20. 11:35
 25/38 A kérdező kommentje:
Eszem fehérjét, nem sanyargatom magam. 😊 Egyszerűen nem túlzottan kívánom ezeket.
2015. nov. 20. 11:37
 26/38 A kérdező kommentje:

A lefogyással eddig nem volt problémám, a megtartással annál több. 😊 De sebaj, majdcsak jó lesz ez már.

De nem vagyok híve a gyorsan fogyásnak, nem egészséges úgy hogy nem is az a célom. 😊 Nekem a tartós fogyás a célom, vagyis nem csupán fogyás hanem életmód váltás.

2015. nov. 20. 11:44
 27/38 anonim ***** válasza:
A hús hiánya nem gond, én sem eszem húst, de a napi 7-8 tojás nélkül nagyon oda kéne figyelnem a (növényi) fehérjebevitelre... Fehérjéből elég sok kell ahhoz, hogy könnyű legyen elhanyagolni, ha az ember alig eszik, az isfőleg szénhidrát. Tojáshiányban (pl. napi 3 tojás) nekem már sok evéssel sem jön össze, ha nem figyelek rá s eszem direkt úgy.
2015. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Napi kb. 1 tojást szoktam enni, csak reggelire. Zőldségmixből szoktam még levest, de azt is ritkán, abban sok a fehérje , rengeteg a hüvelyes benne. Szeretem is, de nem annyira hogy mindig azt egyem. A tojás is már kicsit unalmas. Úgy hogy szerintem csirkére fogok váltani. 😊 De azt sem szeretem minden nap. Így is hétvégente azt esszük és már azt is unom. Az elmúlt hetekben már a húslevesből is csak a grízgaluskát ettem, ami ugye tojás alapú.
2015. nov. 20. 11:51
 29/38 A kérdező kommentje:

Hát ma úgy néz ki répafőzeléket fogok enni. Jó cukros...

2 kg-ot vettek, és 59 centért! 😃 úgy hogy kénytelen vagyok. Ma szerintem bundáskenyeret fogok csinálni barna kenyérből. Talán az jobban bejön, de abbol se szabad sokat hisz kenyér. 😊

2015. nov. 20. 11:58
 30/38 anonim ***** válasza:

Jó, ezt így úgyse fogjuk tudni megállapítani számok nélkül, sőt, azokkal sem, szór a vélemény, hogy mennyi fehérje kell. Én az arany középúton vagyok, de ketóban eleve kisebb a mozgástér.


A tojás elég változatos ám, de valamiért van, aki unja. A ketrecest én is unnám, a házit nem, évek óta eszem napi sok darabot s inkább keveslem, mint nem. De ez nyilván ízlésfüggő. A heti egyszeri csirke borzalmasan unalmas volt, elsősorban attól lettem vega sok évre.

Az olajos magvak és maglisztek is fehérjédúsak tudnak lenni, de neked bizonyára zsírosak is. Viszont a hüvelyesek jók e téren, de ahhoz azért mennyiség is kell. Ha nem lenne hirtelen tojás itthon, megennék egy kiló zöldborsót, olajos magvakat, nyilván más zöldségeket is, így talán meglenne a fehérjeszükségletem, ha nem vagyok aktív (az aminosavak sem lehetnek így vészesek, de ebbe sosem mentem bele nagyon mélyen). Száraz hüvelyest nem eszem, de az se fehérjedúsabb kalóriára vetítve. Állati fehérjével könnyebb s az komplett is. De megoldható növényekkel, csak kevés evésnél necces.

2015. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!