Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexiásoknál mit jelent...

Az anorexiásoknál mit jelent a túlzott testmozgás?

Figyelt kérdés
mennyit mozognak egy nap olyan kevés energiabevitel mellett?
2010. márc. 20. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudom... az anorexiásoknak van erejük mozogni? jajj szegények...
2010. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az anorexiájuk "elején" amikor még annyira nem soványak akkor sokat sportolnak(futnak,táncolnak,kondiznak stb...)de amikor már nagyon lefogytak akkor semmi erejük sincs...én így gondolom
2010. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
pont ma néztem a viasaton, hogy 8 éves kilány anorexiás. (nem lehet tudni, mitől lett az, na ez mind1 is.). És, ha otthon rábírták, hogy egyen MINIMUM 1 órán át ugrált/lépcsőzött, és nem lehetett leállítani, meg 5kor kelt, hogy tornázhasson, naponta legalább 1x futott kb fél órát. És annyiszor ugrált, ahányszor evett. Aztán bekerült egy otthonba, hogy kikúráláják és ott a lányok a lábukat nem járathatták evés közben. Ajánlom ezt a műsort. (sokkal másképp nézek ezután egy anorexiásra, nem tehet róla. Tényleg! )
2010. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Túlzott minden olyan testmozgás, amit az energiabevitelük nem fedez, vagyis a sportolásuk nagyobb része. Az anorexiások általában nem a mozgás öröméért sportolnak,hanem hogy attól is fogyjanak, ez ugyanolyan kényszer, mint a nem evés, és ugyanolyan merev szabályokat állíanak fel maguknak rá.
2010. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tehát,ha pl.; napi 600 kcal bevitele mellett 1-2 órát folyamatosan mozognak?
2010. márc. 21. 10:19
 6/12 anonim ***** válasza:
1-2 órát biztosan. Pokoli kínokat él át a beteg hiszen valami nála erősebb dolog uralja. ez a bizonyos dolog "kényszeríti" a nem evésre de sok mozgásra. bünteti őt ezzel. az anorexiás terápia lényege hogy megszabadítják a pácienst ettől a bizonyos dologtól. Úgy képzeld el mint egy férjet aki állandóan veri a feleségét. Csak sajnos itt a "férj" a beteg önmagában rejtödzik. A BETEG NEM TEHET RÓLA! nagyon nehéz leküzdeni de nem lehetetlen
2010. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
7:42 vagyok. Sajnos/hál istennek fogalmam sincs róla, mit jelent egy kcal, soha nem néztem így az ételeket, ha zsömlében fejezed ki, akkor jobban megértem. :-)
2010. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

az kb 4 zsömle.

nem is tudod elhinni mennyire szerencsés vagy! nagyon irigyellek

2010. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát, ebből a szempontból csakugyan szerencsés vagyok. Szerintem napi négy zsömlényi energiabevitel semennyi sportot nem fedez. :-( Persze azért életkortól is függ egy kicsit.
2010. márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21:28as vagyok. Abban a műsorban azt mondták a lányok, hogy van egy hang a fejükben és, ha ettek akkor mondta bennük a HANG, hogy rossz volt, ezt nem szabad csinálni. :( Kemény lehet
2010. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!