Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kéne csinálnom, hogy...

Mit kéne csinálnom, hogy végre sikerüljön?

Figyelt kérdés

Nos, az én történetem úgy kezdődik, hogy mindig túlsúlyos kisgyerek voltam, azután a 16. szülinapom körül már 95 kiló voltam. A suliban sosem bántotta, sok barátom volt, és van is, de a szüleim elég sokat cseszegettek. Hozzátartozik, hogy anyum is túlsúlyos, ezért mindig mindenféle hülye diétát kipróbált, és néha engem is próbált 'rávenni'. Mióta az eszemet tudom tényleg mindig fogyókúráztam kb. 12 éves koromtól kezdve. de sosem volt eredménye.


Aztán egyszer csak sikerült. Kalóriákat számoltam, sportoltam, és elkezdtem fogyni, és nagyon boldog voltam. A 95 kilóból csak 80 lett (ez szerintem minimum 3-4 hónap volt), azután ott megakadt valami. Elkezdtem egyre kevesebbet enni, koplalni, a sportot is abba hagytam, és kb. 70 kiló lettem. Sokszor rosszul éreztem magam, és persze elkezdtem néha bezabálni. Hiába volt olyan, hogy napközbe alig ettem, az esti zabálások miatt hízni kezdtem. Utáltam az egészet, ezért hánytatni kezdtem magam. Ezt kb. 3 hónapig csináltam (nem minden nap), azután az egyik alkalom után olyan rosszul voltam, hogy úgy döntöttem, nem éri meg, és azóta sem csináltam. EZ kb. fél éve volt, akkor lehettem olyan 80 kiló körül.


Azután az elmúlt félév katasztrófa. Mindig megpróbálok egészségesen enni, de sosem jön össze. Kitűrök valami 1000 kalóriás keretet, és ha kicsit is túllépem úgy érzem, hogy mindegy, szerencsétlen vagyok, sose fog összejönni, ezért akkor már nem is figyelek a kajásra.

Végzős vagyok, az ország egyik legjobb egyetemére szeretnék menni, rengeteg pont kell, ezért ha valami nem sikerül a suliban vagy akár a magánéletemben, akkor is úgy érzem, hogy ez a nap kudarc, most már minden mindegy, és akkor is képes vagyok zabálni, csak azért, mert úgy érzem, hogy megérdemlem. Sportolni sincs időm, de a legnagyobb baj, hogy motivációm se.


Lehet, hogy ebből úgy jött le, hogy totál depressziós vagyok, de egyébként nem. Ez az egyetlen problémám, hogy évek óta ezzel küzdök, és utálok tükörbe nézni.

Most 85 kiló vagyok,és a legszebb ajándék nekem az lenne tényleg, ha 4-5 kilót fogynék karácsonyig, hogy érezzem, hogy 'van remény'.


Igazából azt én is tudom, hogy mit kéne csinálnom, szóval nem is feltétlen életmódbeli tanácsokat várok (de annak is örülök:)), hanem inkább hogy 'lelkileg' hogy tudnék ebből kijönni.


Tudom kicsit hosszú, de köszönöm, ha elolvastad, és szánsz időt arra, hogy válaszolj.:)


2015. nov. 29. 18:26
 1/4 anonim válasza:

Szerintem semmi baj nincs veled, csak elbizonytalanodtál, ennek szerintem főleg az a "miértje", hogy nem elég reális elvárásokat támasztottál magad elé. Én 17/L vagyok, és 58 kg, olyan átlag alkat. Hogy én tartsam a súlyom napi 2000 kcalt meg kell ennem. Ez azt jelenti, hogy te már 1500 kalóriával is fogynál, nem is keveset. Csak higyj magadban, állíts magad elé reális elvárásokat. Lődd be a 4 kilót, de ne méregesd folyton, csak csináld, hisz tudod te mit kell, ha napi 1 órát tudnál még mellé mozogni, akkor meglenne a heti 1 kiló fogyás, ami karácsonyig akár 4 is lehet. Ne érezd magad rosszul, szeresd magad, legyenek pozitív gondolataid, hidd el, az nagyon sokat segít.


Én is nagyon szeretnék fogyni, és nagyon inspirált amit itt leírtál, mit szólnál, ha együtt csinálnánk? Leveleznénk, leírnánk ki mit csinált ma, mit evett, ösztönöznénk egymást, nekem is jó aji lenne -5 kg :) Mit szólsz? :) Írj privit :)

2015. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez az én problémám is mint neked, de már jó úton járok.. Szimpatikusnak tűnsz, ha van kedved írhatsz! Megoszthatnánk a tapasztalatokat vagy tanácsokat! Én is 95 voltam nemis olyan régen.. Nyaralásra sikerült lemenni 72re, de azóta megint 78 vagyok... 19/L
2015. nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Detto. Én is mindig túl súlyos voltam, anya is, anya mindenfélét kipróbált de mindig hülyeségeket én pedig inkább ettem finomakat. Míg most már 85 kiló lettem.

Túl nagyok az elvárások magaddal szemben. Az 1000 kcal semmi. Menj 1500-1700 kcalig, és kezdj újra sportolni. Ha becsúszik egy szelet süti vagy túlléped a keretet ne add fel egyből, mert azzal nem teszel tönkre semmit.

Nekem csak pár apró szabályom van: semmi cukor, liszt, olajban sült dolgok

Épp próbálok leszokni a "tésztafüggőségemről"

Próbáld elhagyni ezt a görcsösséget és keress igazán finom egészséges ételeket amit szivesen megeszel bármikor (mondjuk a youtubon) mint pl a banánpalacsinta

2015. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyél egy szobabiciklit és tekerj minden nap!
2015. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!