Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Bulimiások, súlycsökkentés...

Bulimiások, súlycsökkentés céljából mennyire működik a ti módszeretek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 19:04
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
Az önhánytatások következményeként kophat a fogzománc, a fültőmirigy megnagyobbodhat, a nyelőcső nyálkahártyája begyulladhat. A hányás és a hasmenés következménye lehet a vér káliumszintjének esése is, ami szívritmuszavart idézhet elő. A rendszeres hashajtózás véres hasmenéshez, fehérje-vesztéshez vezethet. Akármennyi is a testsúlyod, nincs az a fogyás amiért megéri. Gondolkodj, mielőtt kérdezel!!
2010. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Csak egy egyszerű kérdés!

Különben meg arra gondoltam, hogy minden pénteken tartanék egy bezabálós napot - és ekkor hánytatnám csak meg magam. Így lenne kitartásom, mert tudom, hogy csak péntekig kell kibírnom és akkor felzabálok mindent - és aztán meg azonnal meghánytatom magam. Csak félek, hogy a csoki meg chips hamar felszívódik, így hízni fogok.....

2010. márc. 21. 19:42
 3/27 anonim válasza:
Tudom, hogy mindenki ezzel jön, de a mozgás az igazi megoldás! Ha heti 2X-3X edzel,pl. futással,úgy, hogy a pulzusod a normálisnál kb 65-75%kal több, akkor hamarabb láthatod az eredményt mintha szimplán csak fogyókúráznál. És emellett többet is ehetsz, nem kell a szigorú diéta. Ha pedig hetente egyszer tartasz egy olyan napot amikor mindent megeszel amit megkívánsz, hát na bumm. Ne büntesd a szervezeted hánytatással, azt előbb utóbb lelkileg és fizikailag is megsínyled.
2010. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Heti 3 tesi órám van. Minden nap 40 percet aerobikozom itthon, siluba is biciklivel járok, nem vagyok lusta! Viszont 59 kiló alá egyszerűen nem akar menni a mérleg én meg már egyre inkább elkedvtelenedek.....
2010. márc. 21. 19:57
 5/27 anonim ***** válasza:

Persze. Minden bulimiás így kezdi. Csak egyszer. Aztán csak most még egyszer.

Néhány hónap és ott tartasz, hogy az evés körül forog az életed. Szinte minden bulimiás így kezdni. Ez az egy most nem árt... Azt hiszed le tudsz állni és kontrollálod magad. Aztán rájössz, hogy a bulimia irányít és nem tudsz leállni.

Vagy koplalsz, vagy zabálsz, titokban, aztán kihányod - naponta többször is. Annyit, hogy azt érzed, szétreped a gyomrod. Rejtegeted a rengeteg eltűnt kaját, ami a családnak három napra elég lenne - te meg megetted fél óra alatt.

Bűntudat, önutálat...inkább gyűlölet. Ez egy nagyon komoly betegség...komolyan ezt akarod?


De hogy a kérdésedre válaszoljak: nem igazán működik. A bulimiások általában kicsit kövérebbek mint az átlag. Nem lehet mindent kihányni, és elég hamar elkezd megemésztődni a kaja. Pláne, hogy súlyosabb esetben tízszer vagy többször is megteszik.

2010. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De ha csak egy ilyen napot tartanék! Egy boldog-bezabálós pénteket! Ugye nem tennék keresztbe ezzel a diétámnak, a nagy részét csak kihánynám, nem?! És ha csak sósat ennék? Mondjuk chips, ropi...ezek nem emésztődnek meg hamar, tehát jobban kihánynám, ugye?
2010. márc. 21. 23:02
 7/27 anonim válasza:

Egyáltalán ne csináld! Tudom, hogy miről beszélek. volt egy ilyen időszakom.. egyre mélyebbre mentem benne.. pedig vékony voltam akkor is.. 172 cm-hez 54 kg.(testvérem így is mindig szólt, hogy mit miért eszek)

úgy kezdtem, hogy a desszert miatt bűntudatom volt. jó..akkor csak az jöjjön ki..ilyen módon.. és utána pl. nagyobb kaják esetében gondoltam jó.. most ebből egy kicsit többet eszek... ott van a lehetőség. kitapasztaltam, bevált.. megyek a WC-re. ÖRDÖGI KÖR.


de sikerült kilépnem belőle másfél éve. de nagyon sokat fáj a torkom.


szóval azt mondom neked, hogy ne kezd el még így se, hogy pénteken megengeded magadnak a lazsálást. ha fogyókúrázol, inkább az legyen előtted, hogy még meddig eszel kevesebbet, utána meg (tudom, hogy agyonrágott téma! ) de egészséges, megfelelő időben elfogyasztott kaja.


nehogy átess a ló másik oldalára!


remélem segíteni tudtam. 20/L

2010. márc. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
én vagyok az utolsó. azt még nem írtam, hogy így is maradt a súlyom, de mellette nagy sportolásba is kezdtem.. :) akkor voltak változások .. de az már egy más story.
2010. márc. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, hogy segíteni akarsz, de engem inkább az érdekelne, hogy édességet is ehettél, kitudtad hányni anélkül, hogy a cukortartalma felszívódott volna? Tehát nem híztál tőle?
2010. márc. 22. 07:35
 10/27 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 24 éves vagyok, 15 évesen pár hónapig én is a bulímiások táborát gyarapítottam. Odáig fajult a dolog, hogy már vizet is alig mertem inni, mert annyira rettegtem az elhízástól. A szobám falát kalóriatáblázatok díszítették, és hetente több zabálásos-hánytatós roham jött rám. Mindezek ellenére egy dekát nem fogytam...két-három hónapig tartott ez az őrület, azon kevesek közé tartozom, akik maguktól abba tudták hagyni ezt a butaságot. Amíg tartott, folyton depressziós, feszült és fáradékony voltam.

Ne tedd tönkre Magad. Inkább táplálkozz ésszerűen, mellette mozogj.

24/L

2010. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!