Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A müzli tényleg rossz reggelik...

A müzli tényleg rossz reggeliként mert sok benne a cukor?

Figyelt kérdés

Amit én szoktam venni abban az összetevők a következők: mazsola, teljes kiőrlésű zabpehely és búzapehely valamint rozspehely, banánchips (banán, kókuszolaj, cukor, méz, aroma), kukoricapehely, lenmag, napraforgómag, aprított mogyoró, alma-, sárgabarack-, körte-, datolya, füge-,őszibarack-,szilvadarabok, rizsliszt. Ennyi, össz-vissz 30% gyümöcstartalom van benne, én ezt eszem most és ettem fogyókúra alatt (persze nem mértéktelenül mindig egy bizonyos mennyiséget annál többet nem), nem vettem észre, hogy hátráltatná a diétámat.

Az az igazság, hogy más alternatívát nem is tudnék elképzelni reggeliként, itthon ugyanis csak a fehér kenyér , zsemle, kifli variációkból tudnék csak válogatni. Teljes kiőrlésű kenyér nem lesz nálunk sose, van olyan családtagom aki 5-6 szeletet eszik reggelire kenyérből, ezt nem lehet finanszírozni ha a drágább teljes kiőrlésűt vennénk (ami csak fél kiló).


2010. márc. 24. 06:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
igen, ezek nagyon cukrosak. a legjobb a natúr keverék, amelyhez aztán te teszel gyümölcsöt.
2010. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A müzlid az összetevői alapján nem tűnik rossznak. Legalábbis én ebben nem találok cukrot.

A cukrozottak viszont biztos nem jó kiegészítői egy diétának.

Egyébként én is általában itthon keverem ki a müzlit. Natur zabpehely/rizspehely, magvak (napraforgó, tökmag, mandula), + gyümölcsök (friss/aszalt) - ki mit szeret.

2010. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Cukrozott müzli = cerbona "műzlik", amik ragacsosak a cukortól. A tiéd valódi müzli. A valódi műzli az az, amelyik zabpehelyből, szárított gyümölcsökbül és olajos magvakból áll. Ezt mértékkel egész nyugodtan eheted.
2010. márc. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Elmész, veszel magadnak teljes kiörl. kenyeret, a többiek meg esznek, amit akarnak. Ha müzlit meg tudják venni, akkor egyébként a kenyeret is meg tudnák (neked), akarat kérdése. A fél kg pár napig elég neked, nem szárad meg és nem is romlik, csak száraz és viszonylag hűvös helyen kell tartani (nem a fűtőtest vagy sütő mellett). Hűtő nem jó, ott elázik.


Megjegyzem, teljes kiörlésűből egy családtagod sem enne 5-6 szeletet, mert max. a 3 után kifeküdne. Pont az a lényege, hogy több benne a rost, ezért egészségesebb és jobban laktat.


Mondjuk nem tudom, hogy az 5-6 szeletet reggeliző családtagod meddig lesz normális testsúlyú...

2010. márc. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 maundrel ***** válasza:
épp ezt akartam tanácsolni mint az előttem lévő. Vedd meg magadnak a kenyeret. én is íg csinálom. a többiek eszik a fehér kenyeret, én meg a teljes kiörlésűt. a müzlit pedig úgy oldom meg hogy veszek zabpelyhet, és én ithon adok hozzá mogyorót, uszut, pici diót, lenmagot,pici kukoricapelyhet, zabkorpát/vagy búzakorpát. (és így már tuti nem lesz cukros) :D
2010. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A poén az, hogy az 5-6 szeletetet evő családtagom súlyarányaiban a legsoványabb közöttünk. :D Nagyon szerencsés alkat, annyit ehet amennyit akar, és nem hízik, sőt fogy amitől más már 100 kg felett lenne, gyors az anyagcseréje szerintem, meg fizikai munkát is végez (de télen amikor nem csinál semmit akkor sincs rajta egy deka felesleg sem).

Nem vagyok kereső sajnos, ezért a teljes kiőrlésű kenyér kilőve,a müzlit is csak nyűggel sikerült kiszugerálni, de most már többen is esszük, kenyeres társunk pedig kinevet minket de mindegy. Mi így kenyér nélkül is boldogok vagyunk! :D Örülök, hogy nem gáz a müzli, egy nagy kő esett le a szívemről.

2010. márc. 24. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!