Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen módszert ajánlanátok...

Milyen módszert ajánlanátok egy egyetemista lánynak a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, az elmúlt hónapokban teljesen megváltozott az életmódom, az étkezési szokásaim.Még szeptemberben jobban igyekeztem és több figyelmet fordítottam önmagamra, viszont decemberre odáig jutottam a magamra főzéstől, kiszámolt adagoktól, hogy szint csak aluljáróban kapható pizzaszeletet és pékárut fogyasztottam futtában. A vizsgaidőszakban és a második félévben szeretnék máshogyan cselekedni, de nem egyszerű. Általában reggel 8-tól délutánig vagy estig bent vagyok a suliban, ha nem akkor is rengeteget kell tanulnom. A súlyom nem sokat változott és a külsőm sem igazán 172 centihez 68 kg körül vagyok évek óta.

A kérdésem arra irányulna, hogy hogyan kellene étkeznem és sportolnom egészségesen, de időt és költségeket spórolva.

Előre is köszönöm a válaszokat!


19/L



2015. dec. 24. 23:48
 1/6 anonim válasza:

Egy kis segítség ( Talàn ) pl:

Ha reggelire és vacsira joghurtot eszel zabkorpával, délben pedig egy laza ebéd, tuti, hogy elkezdesz fogyni. Valamint a szervezetedbe vigyél be sok - sok folyadékot. Sport? Nagyon bevagy tàblàzva, szóval csak ennyit tudok mondani!


Sok Sikert :))))

2015. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sportból keress olyat, ami nem drága. Menj el futni, ahhoz nem kell semmi.

Az étkezés meg a költségek/idő között kompromisszumot kell kötni. Ha napi néhány perc alatt befalt pizzaszeleteken élsz, akkor ne csodálkozz ha elhízol és egészségtelen az életed(hosszú távon). Csak odafigyelés kérdése, hogy megadod magadnak azt a fél órát délben a normális ebédre.

Én is sokat tanultam anno és mégis volt időm normálisan kajálni, inkább késtem 10 percet a suliból. El kell dönteni mi a fontos.

2015. dec. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt napi 12 órám néha, de azért nem éreztem, hogy ez gátolna a viszonylag normális evésben (bár sajna akkoriban még nem tudtam annyit, mint most), ahogy akkor sem volt nagy gond, amikor dolgozni jártam s alkalmanként csak este 10 után tudtam otthon enni. Vihetsz saját ételt, ha venni sincs időd valami normálisat, nem kötelező, hogy sok perc alatt készítsd el... Én mindig este főztem, otthon, akár egész későn, de nekem kellett a saját főtt étel, nyugiban (másnap ebből vittem). Nekem időt vett el, főleg túlóra után, de fontos volt számomra. De megoldható egyszerűbben is. Manapság itthon vagyok egész nap, de sokszor valami egyszerű tojásételt eszem s megragadok hozzá pl. egy kis jégsalátát. De szénhidrátosabb étrendben is vannak pofonegyszerű ételek, zabkása, főtt rizs valamivel (tojás, kakaó és kókusztej, gyümölcs), egyes húsokat is percek alatt meg lehet sütni s persze vannak kész húskészítmények is. Túró valamivel... Sok lehetőség van.


Én hétvégén jártam túrázni, hétközben csak az egyetem/munka miatti gyaloglás volt (bár az olykor 2-3 óra is megvolt, szintkülönbséggel). Később jött be napi pár perc intenzív torna, ha rá tudtam venni magam. A semminél tuti sokkal jobb.

2015. dec. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


Érdemes előre sütni-főzni, pl. egy nagyobb adag csirkét, rizst, salátát elkészíteni, amit valahol meg tudsz melegíteni. Reggelizz otthon rendesen, pl. barna vagy szénhidrátcsökkentett kenyérből szendvicset, zabkását, tojásrántottát, tízóraira vigyél magaddal valami könnyebb ételt, inkább arra jó a joghurt, kevés zabkeksz, esetleg müzliszelet, gyümölcs, ebédre amit becsomagolsz, majd uzsonnára is valami olyasmit, mint a tízórai. Ha ebédre nem volt lehetőséged főtt ételt rakni és pl. egy egészséges (!), saját magad által készített szendvicset vittél, akkor ehetsz főtt ételt, persze nem pörköltre és nokedlire gondolok, hanem sült húsra salátával, párolt zöldségekkel, esetleg könnyű főzelékek tojással, levesek stb. De este is jó pl. a tojás, egy kevés egészséges kenyér, zsírszegény túró stb.

A lényeg a rendszerességben van, ne csábulj el, készülj előre és ne a pékségben vedd meg az első dolgot, amit megkívánsz.

Több edzőterembe van bérlet, ami meg is fizethető, ha már heti háromszor eljársz vagy a suli után vagy korábban felkelsz és reggel, akkor már sokat tettél.

A kalóriákra, szénhidrát, fehérje és zsír arányára is érdemes odafigyelni. Remélem segítettem. :)

2015. dec. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mozgásnak jó a szex :D Amúgy sokan javasolják a futást, én nem szeretem, szerintem jobb az ha pici izom is jön az edzéstől. (és nem csak lábra)


Amúgy kaja, hát én az ebédemet szoktam otthon megcsinálni előre, 1kg hús 1 hétre elég, és 2-3naponta csinálok hozzá kb 1kg zöldséget, és akkor azt viszem. Este megcsinálom a vacsorám, reggelizni meg nem szoktam. Egyetemista vagyok és mellette melózok, átlag reggel eljövök itthonról és este hazaérek, szóval simán hozható a dolog.


23/F

2015. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, hasznosak voltak! Már "csak" össze kell szendem magam és betartani a leírtakat.

Utolsó, drága, kellemeset mosolyogtam az első mondatodon. :D

2015. dec. 26. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!