Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok 160cm és...

14 éves lány vagyok 160cm és 57kiló. Ez így oké? Vagy esetleg le kéne adnom pár kilót?

Figyelt kérdés

2015. dec. 29. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A számadatok alapján valószínűleg van rajtad egy kis felesleg. De nem vészes, a nasi csökkentésével és egy kis sporttal szépen korrigálható.
2015. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 53kg vagyok 161centivel, és vékony vagyok (sportolok is). Szerintem max 3kg felesleg lehet rajtad, de ez egyéntől függ. Lehet, hogy izmos vagy, de az is lehet, hogy 1 gramm izmod sincs (ezt azért kétlem). Ha nagyon akarsz fogyni 2-3kg-t akkor menj úszni/futni/biciklizni és egyél, igyál kevesebb cukros dolgot.
2015. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
66%

"A számadatok alapján valószínűleg van rajtad egy kis felesleg" hát ezen betegre röhögtem magam. :D

Ne zavarjon hogy aki kitalálta a Bmi indexet,már utána mondta hogy hülyeség!

És ha színtiszta izom a súlya,akkor mi van?

Kérdező,a látvány alapján döntsd el, ne a mért adatok alapján. Ezt a legtöbb személyi edző is megmondja.

Különben hasonló "elmés válaszokat " kapsz mint az első.

2015. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
14 éves kislányok ne akadjanak már ki a súlyukon. Fejlődésben vagy, rengeteget fogsz változni, meg fogsz nyúlni kicsit, nem lesz rajtad felesleg.
2015. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Márpedig az első nem írt hülyeséget. Nem mondta, hogy hány kiló felesleg, azt se, hogy tuti van, hanem hogy _valószínűleg_ akad. Ami így igaz is. 14 éves lányok ritkán szálkásak ilyen számokkal, de még felnőtt nőkre is igaz ez. Az izmos, sportos feleslegmentes lányok is kisebb súlyúak szoktak lenni.

Viszont nem is lehet kövér, ha megvan minden végtagja rendesen, ezekkel a számokkal nem.

2015. dec. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Amúgyse túlozzunk, nyiklván nem csupa izom, ahogy nem is nulla, akkor halott lenne. Minimálistól egész sokig lehet rajta izom, mi nem tudhatjuk mennyi, neki kell látnia. S pár kiló zsírfelesleg roppant jól is el tud oszolni vagy akár észrevétlenül. Ismerek olyat, akinek 2 kiló felesleg egy látványos úszógumit jelent s láttam már olyan lányt, aki már kövér is volt, de szexi (pedig nem tetszenek a kövérek), persze itt már felmerülnek az egészségügyi vonatkozások. De a fenti számokkal max. esztétikával lehet gond, de az sem biztos, plusz ha viszonylag gyorsan jöttek fel kilók magasságnövekedés nélkül, akkor nem árt odafigyelni, hogy ne fajuljon el.


Kérdező, ahogy már írták, bizonyára akad rajtad pár kiló felesleg, de nem vészes. Ne fogyózz, max. válts egészségesebb életmódra (jobb étrend, több mozgás, ha eddig nem volt sok), az sosem árt :)

2015. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
Nem az első válaszoló vagyok, de a 3-as szerinem egy agyhalott... Igen, a BMI nézése egy f4szság, de a számok alapján valóban lehet rajtad felesleg. Ha átlagos testzsír árányokkal 50-45 kiló között lennél, szerintem az lenne jó. (ez eléggé szubjektív, kinek mi tetszik.. :D)
2015. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
De ha úgy döntesz, hogy szeretnél valamennyit leadni, nehogy valami koplalós hülyeséggel próbáld meg, mert a szervezeted rá fog menni!
2015. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem 160 cm-es és 60 kilós lányt, aki baromi jól nézett ki, semmi felesleg nem volt rajta.
2015. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#3

"Ne zavarjon hogy aki kitalálta a Bmi indexet,már utána mondta hogy hülyeség!"

Majdnem így volt, de közel jársz hozzá.

Saját munkáját ugyan nem nevezte hülyeségnek, de valóban megmondta, hogy egy bizonyos nemzeten belül az emberek 2/3ára igaz csak. Azaz más nemzetekben nem használható és amúgy is csak egy irányzék, de nem pontos. :)


De abban egyet kell értsek, hogy a BMI skála és a hozzá való ragaszkodás egy fatális baromság.

2015. dec. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!