Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Keveset ettem ma vagy elég?

Keveset ettem ma vagy elég?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy a mai napom kevésnek számít-e, vagy rendben van? Vegán vagyok, vagyis semmiféle állati eredetű terméket nem fogyasztok. Úgy érzem hogy tele vagyok, ezért nem tudom eldönteni hogy ez rendben volt-e így, mert a szüleim szerint sokat fogytam az utóbbi időben, ami ugyan a stressz oka volt, nem szeretnék többet fogyni az étkezésem miatt sem. Általában ennél táplálóbb ételeket fogyasztok egy nap, csak ma nem volt sok étvágyam. Bár ki tudja lehet hogy ez elég.


Szóval:

-1 kávé

délelőtt: -egy alma

-egy banán

-100g aszalt áfonya


délután: -egy tál brokkoli leves (semmi tészta, csak brokkoli, répa, karfiol, karfiol)

-egy tál főtt lencse


este: -két narancs



2016. jan. 4. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kevès. Tàpanyag gyakorlatilag semmi. Ez nem ètrend.
2016. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Valami jó kis salátát még összesobhatnál magadnak így estére, szerintem ez elég kevéske:/ de végül is mindenki máshogy működik, ha nem érzed magad éhesnek akkor amúgy rendben van.
2016. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz tovább fogyni, akkor ez nagyon kevés. Azért, mert vegán vagy, még nem kell éheztetned magad, és szinte csak salátalevelet rágcsálnod, lehet nagyon jó kis tápláló kajákat is készíteni. Vegánként eleve jobban oda kell figyelned a változatos táplálkozásra. Az, hogy nem tudsz többet enni, az attól is lehet, hogy már hozzászokott a gyomrod, hogy ilyen keveset eszel, összeszűkült (így mondják), kevesebb mennyiségtől is teltségérzeted van. De ez nem jó, ha nem viszel be elég tápanyagot, akkor tovább fogsz fogyni.
2016. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez fogjuk rá, hogy volt 1200 kalória, ami egy felnőtt nőnek kevés lenne diéta idején is!!! (feltéve, hogy nem 150cm és 40kg) Hány kg illetve hány cm vagy? A kor annyira nem számít, mivel fejlődőd szervezet vagy, 18-20 éves korodig nem kéne diétába fognod, hacsak nem orvosilag indokolt.
2016. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom, ezért írtam hogy alapvetően ennél sokkal rendesebben étkezem, és eléggé jártas vagyok már a vegánságban. Rengeteg könyvet olvastam róla, receptkönyveim is vannak. Szüleim csak így engedtek átállni még hónapokkal ezelőtt. 17 éves vagyok. Egyébként rengeteg zöldséget szoktam enni, rizst, édeskrumplit, gombát, tönkölylisztet, rizs tésztát. Csak most egy ideje elég rossz az étvágyam, pedig amióta vegán vagyok szép a bőröm, itt van -milliárd fok én pedig nem vagyok megfázva. Tehát ebből a szempontból jót tett nekem. Nem szeretnék fogyni semmiképp, de hízni sem.

Akkor ez kevés volt, köszönöm. Holnap már jobban figyelek hogy attól még hogy nincs étvágyam egyek többet.

2016. jan. 4. 19:39
 6/10 A kérdező kommentje:
nem diétázom. 158 centi és 45 kiló vagyok.
2016. jan. 4. 19:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó :D
2016. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Egy tál lencse - ezzel nem tudok mit kezdeni, mekkora a tál?

A többi az szinte semmi s ha sima főtt lencsét veszünk, az hiába tápláló, ha nem ettél belőle sokat, akkor nem lehetett elég.

1-2 napig OK, ha keveset eszel, van olyan, de tartósan ne koplalj.

A zsírbeviteled hol marad?

2016. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az éhség pedig tökmindegy, a koplalás jóllakottan is koplalás. Van, aki soha nem éhes, de attól még ennie kell. Bizonyos étrend mellett én se vagyok éhes, bizonyos étrenden pedig szinte képtelen vagyok jóllakni, ez még nem jelent semmit.

Ahogy előzőleg írtam, az OK, hogy bizonyos napokon igen keveset eszünk. De ez nem tarthat sokáig. S ha már többedik napja tart, legalább a tápanyagokra figyeljünk. Én tuti nem cukrokat ennék ilyenkor, bár az finom és legalább kalória, a gyümölcsökben levő egyebekkel... De túl alacsony kalória esetén inkább a fehérjére, zsírra, bizonyos nekem fontos tápanyagokra (nálam ez a kálcium és a magnézium) mennék rá. Végső esetben pedig szednék valamit, de jobbnak tartom a rendes evést.

Semmi bajom a gyümölcseiddel, csak lenne mellettük elég egyéb. De mint vegánnak, neked picit jobban képben kellene lenned ezekkel, mint nekem, bár engem is érdekel a téma, volt "túlságosan" növényi korszakom egy időben, a vegán étrend pedig amúgyis érdekel, ha nem is akarom elérni soha.

2016. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a keményítő alapú vegán étrendet. Akkor biztosan elég kalóriát viszel majd be. Van is erről könyv: Starch Solution.
2016. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!