Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történhetett a fejemben?...

Mi történhetett a fejemben? Volt valakivel hasonló? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Szülés után komolyan vért izzadva leadtam 15 kg-ot. Még 5 lenne hátra hogy minden tökéletes legyen. Az utóbbi napokban viszont elkezdtem szó szerint zabálni, ésszel tudom, hogy ez nem jó, tisztában vagyok azzal hogy őrültség, hiszen annyit szenvedtem ezért a fogyásért, de olyan mintha nem tudnám kontrollálni magam, eszem az édességet, a tésztát, mindent. Nem akarom az eddig elért eredményt elveszteni nem értem, hogy mi történik velem. Iszonyú bűntudatom van miatta. De mégis megeszem. Azért is fura, mert bár viszonylag sokat felszedtem terhesség alatt, de ezelőtt sosem voltam zabálós típus, még különösebben édesszájú sem... Most úgy kívánom az édességet, hogy meg tudnék őrülni.

Hogy tegyem rendbe magam? Ne kíméljetek.. Mondom ezt az előbbi 20 dkg szaloncukor után... :( :(

Meghülyültem, komolyan.


2016. jan. 4. 21:01
 1/3 anonim válasza:
Normális dolog ,hogy a szülés után megváltozol kivűl-belül de az,hogy megálld az édesség zabálást azt csak is az önkontrollodon mulik gondolj arra ,hogy nem éri meg az a 20 dgk szaloncukor a több napos koplalás és izzadás után.
2016. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem vagy jó táplálkozás terén önkontrollban (én se szeretem gyakorolni), akkor legalább jobbféle édességeket egyél. Nekem is vannak napjaim, amikor az ételeim nagyobbik fele édesség, na bumm (én azért hedonistább lehetek nálad, mert egyetlen napig nem lennék hajlandó önsanyargatni, én kizárólag jókat éve fogyok vagy sehogy). Így se eszem vészesen sokat vagy rosszul, ha figyelek az összetételre :) Nálam az egészségtudatosság is sokat segít.


Illetve az édességvágyra tudok magamnál jó módszert: jóllakás, durván szénhidrátszegényen. Ha a legelső étkezésemnél édességre vágyom, na akkor alkalmazok egy picike önfegyelmet, olyankor még könnyű s nagyon érdemes.


Persze lehetnek egészen trükkös lelki problémák is, önsorsrontás vagy valami. De mivel önsanyargattál, szerintem csak lazításra vágysz. Én ugye nem tettem azt, de azért volt 2 drasztikusnak nevezhető életmódváltásom, plusz figyelek az ételmennyiségre s 2-3 év után már nagyon sok ereszdelahajam napom, hetem, hónapom volt, belefáradtam, no. Ez, azt hiszem, érthető. Nem mindenkinél üt ez be, van, aki többet bír, van, aki nem.

2016. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Diabéteszre vizsgáltak már?
2016. jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!