Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta alatt belefér egy...

Diéta alatt belefér egy normál tál paradicsomos húsgombóc (kb egy diónyi)?

Figyelt kérdés
Ahogy láttam nem sok kalóriát tartalmaz egy tállal, de mégis mennyire gond a szénhidrát és zsír tartalma?

2016. jan. 12. 17:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mégis ebbe mi volt a bugyuta kérdés? Mivel nem szeretnék hízni, erősen rá vagyok állva a témára, mégis mi volt a baj vele? Szerintem egy teljesen normális kérdést tettem fel, de ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, akkor nem kell hozzírni.
2016. jan. 12. 18:02
 2/11 anonim ***** válasza:
A paradicsomos húsgombócba általában kerül cukor, persze el lehet készíteni anélkül is, nem tudom te milyet eszel. Ezt kalkulád bele, egyébként ennyi belefér, mellesleg egészséges, ha igazi paradicsomból készült. :) Minden belefér a diétába, még a pörkölt is, csak bele kell kalkulálni a napi kalóriaszükségletedbe.
2016. jan. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
cukor nélkül, minél kevesebb olyan hozzávaló, ami hízlalna. Mindenképp van sportolás beiktatva a napjaimba. Köszönöm a választ!
2016. jan. 12. 18:20
 4/11 anonim ***** válasza:
A tál elég nagy, nem lenne elég egy tányérnyi?
2016. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kalóriatartalma attól függ, hogyan készíted.

Én elég sok olyan ételt eszek, ami alapból nem diétás, de átalakítva már igen.

Én csak barna rizset eszek, így a húsgombócba is vagy az kerül, vagy kihagyom.

A paradicsomszószt 100%-os paradicsomléből készítem, zabpehelyliszttel habarom be vízzel, és a végén eritrittel és mesterséges édesítőszerrel édesítem.

2016. jan. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4., a tál nem mértékegység, de nyilván nem ötliteres tálról van szó... Írta is a kérdező, hogy nem sok kalória. Innentől nekem igenis túl kicsi a tál :)


Kérdező, nem tudjuk az ételed szénhidrát- és a zsírtartalmát, a kalóriaigényedet s azt, hogy aznap mit ettél még. De bizonyára simán belefér, hisz te is írtad, hogy nem sok kalória és nem cukros.

S a kalóriatöbblet hizlal.

Lehet, hogy kéne egy új név nekem, "A kalóriatöbblet hizlal". Túl sokszor írom le naponta, bár én hozzáteszek még egy-két dolgot, hisz egyedszinten azért nagyon sokat számít a jóllakásban, hogy mit is eszünk (már akinek számít, mert van, akinek csak a kalória dönt).

2016. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, ha diétázol, akkor is változatosan kell enned. Hogy ha alacsony a kalóriatartalma, nem hizlaló dolgokkal készítetted, és ha csak egy diónyi, akkor nyugodtan belefér. Én barack nagyságú húsgombócot ettem, kettőt, amikor diétáztam és nem lett tőle semmi bajom.
2016. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Napi 1.5-2 óra edzés (reggel és este kardió, futás és társai) mellett szerintem nagy problémát nem okoz a szénhidrát és a zsír. Főleg, hogy a szervezetnek kell egy minimális az emésztés és erőnlét fenntartása szempontjából, értve ezt a minimális cukor tartalomra is. Ahogy említették a többiek is egészséges is.
2016. jan. 13. 17:26
 9/11 anonim ***** válasza:

"a tál nem mértékegység, de nyilván nem ötliteres tálról van szó"


Csak a tál szó kissé mást jelent, mint a tányér.

2016. jan. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, a tál más alakú. Én ugyan tálkának nevezem a kicsiket, de ha a kérdező a tipikus terminológiában akár vétett is (nem ismerem a tál definícióját, nem tudom), láthatóan nem nagyra gondolt. Milliószor volt már a fogyókúrásban, hogy valaki tálnak írt egy térfogatilag tányérnyit (nem mintha a tányér ne lehetne kicsi és nagy is)...
2016. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!