Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Muszáj egész nap (keveset) enni?

Muszáj egész nap (keveset) enni?

Figyelt kérdés

Nekem egyszerűen nem működik a sokszor keveset, ha keveset eszem, akkor nyűgös és erőtlen vagyok és hiába eszem meg ugyanazt az adag ételt szétporciózva háromóránként, egyszerűen egész nap csak a kaja jár a fejemben. Most a héten kipróbáltam, reggel eleve utálok enni, szóval azt kihagytam, délután pukkadásig tömtem magam (salátával és csirkehússal, majd desszertnek gyümölccsel) azután már nem foglalkoztat az evés. Másnap energikusan ébredek, nem vagyok se éhes, se ingerült, nem lesem egyfolytában az órát, hogy mikor csipegethetek be végre pár szem magot, mint a madarak.. és még fogytam így is, jó 4 nap alatt az víz is lehet, meg akármi, csak mondom, hogy nem híztam ettől.


Eltekintve attól, hogy a könyvek szerint ez tarthatatlan, van valami bizonyíték rá, hogy nekem tényleg semmibe kell vennem a testem minden jelzését, és "csakazértis" úgy enni, ahogy nem esik jól?


2016. jan. 14. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért nem normális, hogy ennyire az étel körül forognak a gondolataid. Lehet, hogy van valami lelki háttere, hogy végül elhíztál.
2016. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De ha három óránként eszel pár szem magot, az sem normális.
2016. jan. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szerintem nagyon sok minden ember függő.

Én is utálok reggelizni.

Annyi, de annyi helyről hallottam, hogy de kell meg muszáj, meg az befolyásolja az egész napot, stb, de én ebben nem hiszek.


Egy darabig próbáltam.

Szó szerint magamba tömtem a kaját, de nem esett jól, és nem tudtam kevesebbet enni napközben.


Aztán nem érdekelt senki és semmi, és visszatértem a saját élet ritmusomhoz.


Én meg pont hogy egyszerre nem tudok sokat enni, nálam pont jó ez a naponta többször kevesebbet.


Mások vagyunk.


Szerintem összességében úgyis az a lényeg, hogy mennyit és milyen minőségű ételt ettél, plusz mennyire voltál fizikailag aktív.


Ha most valaki 3 óránként eszik egy zacskó chips-et, egy szelet sütit, meg 1 tányér pacal pörköltet és közben egész nap a TV előtt ül, akkor hiába naponta többször evett, semmit nem ért el vele.

2016. jan. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális vagy, vagyunk ilyenek :D Nem olvasol elég cikket az időszakos böjt egészségügyi előnyeiről, úgy látszik, ha azt hiszed, hogy ez ne lenne egészséges :D

Aki nem bírja, annak nem az, de nekünk... ;)


Mondjuk én kicsit más vagyok, ha én pukkadásig tömném magam, az 4000 kcal lenne ebédre, ajándék hasfájással. Én csak szolidan épp elverem az éhem s 3-4 óra múlva már majdnem éhes vagyok újra, akkor vacsorázom egy könnyedet és jó esetben 2000 alatt maradok (ez ételfüggő).


Te akkor néhány órás evési ablakos időszakos böjtöt tartasz s délután eszel? Pont ilyen vagyok én is, csak a fent leírtak alapján 2 elkülönülő étkezésem van (általában).


Nem tartom jónak az erőltetést, de tudod, 39 éves vagyok, sok-sok év gyakorlatom van reggelizésben és nem reggelizésben, napi 1, 2, 3, 5 evésben, déltől késő estig csipegetésben is :). Most már eléggé tudom, mi a jó nekem. Étrendre ugyanez, sokmindent próbáltam (épp csak a zsírszegény étrendet nem, csak egy napig, kíváncsi típus vagyok. tudtam, hogy borzalmas lesz, s valóban szörnyű nekem).


A tested, ha jó vele a kommunikációd, rengeteg hasznos jelzést ad neked. Jobb rá hallgatni, mint másokra, hidd el, de számos nem szabványos életmódra van sokezer boldog, energikus ember, akit hat lóval sem lehetne visszavontatni a mások szerinti helyes útra.

Ha MINDIG szenvedek a reggelitől (bármilyentől) és sokkal jobb nélküle, akkor minek reggelizzek? Mazochista vagyok én? Nem logikus.

Szegény nem reggelizők mindig azt írják a gyk-n, hogy tudják, hogy nem jó, de... Nos, én tudom, hogy számomra rém egészségtelen (testileg-lelkileg) reggelizni, nem is fogok soha, max. ha véletlenül éhes leszek reggel, de ez iszonyatosan ritka dolog. S hű de nem vagyok egyedül ezzel :D


Utálok éhezni is. Ha éhes vagyok, eszem, annyit, amennyivel jóllakom. Ha étvágyam negatív, jóllakottságom nagyfokú, az evés gondolata is taszít (tipikus délelőtt, de éjjel is efféle vagyok), akkor nyilván nem eszem, még szép :)

Az energia pedig számomra igen fontos, s azt úgy tudom maximalizálni, ahogyan most élek. A közérzetem is így a legjobb, a jóllakottságom is... Szuper. Megtaláltam a módszeremet, másoknak pedig úgyse felelnék meg sehogy, de ez nem is célom.

2016. jan. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nem feltétlenül. Kalóriabevitel szempontjából ugyan úgy is állhatsz.

A könyvek valószínűleg azért helytelenítik a módszered, mert így belassulhat az anyagcseréd. Ha még nem tapasztaltál ilyesmit, akkor nincs gond, csak igyál sok folyadékot.

Szerintem jó, hogy hallgatsz a tested jelzéseire, mert ha egész nap kiéhezteted magad, akkor könnyebb letérni a helyes útról, és enni valami kis édességet például, vagy ami jól esik. Így viszont, ha tudod magad tartani, akkor rendben van, hogy egy nagyobb étkezést végzel.

2016. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4. voltam s még eszembe jutott valami.

A háztartásomban mindkét ember olyan, hogy kb. 1200 kcal egy étkezés (megfelelő ételekből mondjuk 1000), amivel jóllakik. A kevesebbtől nem megéhezik hamar, hanem eleve kopog a szeme az éhségtől közvetlenül a megevése után. A párom első zabkásája elég bájos volt, mire jóllakott, már 2 kilónál tartott, pedig azért tolt bele tömény elemeket is :D


Namármost ekkora ételekből nyilván nem ehetünk napi ötször (nem is esne jól), de meg sem éhezünk hamar. Illetve én igen, ha ez az első étkezésem.


S akárki akármit is mond, semmi, de semmi nem tud jóllakatni minket 600 kcalban, az szinte semmi, azért el sem kezdünk enni, mert csak éhesebbek leszünk tőle. Mindegy, miről van szó. Lehet rost, lehet 3 kiló zöldség, a gyümölcs speciális, mert attól pokolian éhesek leszünk akkor is, ha addig nem (a banán speckó, abból egy kiló lehet, hogy 1-2 órát kitart, utána enni kell)... Vízzel pedig nyilván nem lakunk jól. S csak mert tele van a gyomor, még éhes és kalóriahiányos tud lenni az ember, az nagyon rossz.


Persze így is lehet napi ötször enni, max. nem érdemes.

Volt idő, amikor 11-kor reggeliztem s 5 közeli étkezésem volt, ebből 2 nagy (nem meglepő módon a ma is létező 2 étkezésem), a többi pici nasi. Annyira nagy teteje nem volt a szétbontásnak, csak kényelmetlebbé tette az egészet, több ételt kellett kitalálnom változatosan. Amikor 3-ról 2-re váltottam, az fantasztikus volt... Így is több órát töltök a konyhában (annak ellenére, hogy a kedvenc ebédem a tükörtojás), nem is teljesen értem, de alapvetően szeretek főzni és kísérletezni s az én édességeimet is meg kell csinálnia valakinek (a párom az enyémeket eszi plusz napi 1-2 sajátot is, nem kispályás).


Bocs, ennyire nem akartam személyes lenni, csak megmutatni, hogy egyes esetekben nem opció a sok kis evés, ha az ember nem akarja végigszenvedni a napot és ételekre gondolni nonstop (éhesen én nem tudok mást).

2016. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az anyagcsere nem lassul napi 1-2 étkezéstől, ez gyakori tévhit.

Jópár napos koplalástól lassul be valamelyest, rendszeres napi és nem extrém kalóriadeficites evéstől semmiképp.

2016. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ébredés után szinte azonnal eszem valamit, nem túl sokat, kettőkor is eszem valamit, kis adag ebédet, aztán van kiadós estebéd és vacsora.:D


Ahogy különböző vércsoportok, alvási ritmusok, allergiák stb. vannak, úgy a tökéletes étkezési mód is egyéni.

2016. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia , szerintem egyáltalán nem baj nap 1-2 evés normális . Én már az extrémebb esetbe tartozom egyik nap a reggeli tejeskávé az egyetlen kajám és ha nagyon sok dolgom van nem jut eszembe enni , másnap ha ráérek akkor egész nap eszegetek . Eddig még semmi bajom nem lett de ahogy te csinálod az teljesen normális.
2016. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!