Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódot szeretnék váltani....

Életmódot szeretnék váltani. Mit mivel helyettesíthetek?

Figyelt kérdés

Amiket tudok:

- cukrot természetes édesítőszerekkel

- sütőport szódabikarbónával (ezt amúgy bármikor helyettesíthetem? sütinél is nyugodtan használhatom? jó lesz tőle a süti? )

- tejfölt joghurttal (eddig görög joghurttal próbáltam. Lehet másikkal is?)


A nagy kérdés még az lenne, hogy a fehér lisztet mivel? Tésztát tudom lehet durumliszttel és akkor még tojás se kell bele. Süteményeket milyen liszttel helyettesíthetem? Olvastam, hogy elvileg a Graham liszt tökéletes lenne, de van benne cukor. Milyen cukor van benne?


2016. jan. 18. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne helyettesíts semmi semmivel, csak figyelj oda, mennyit eszel ezekből. Én is próbáltam, sütöttem már paleo kenyeret, de borzelmes lett. Inkább kevesebbet eszem, és mondjuk fehér helyett barnát. A cukorról leszoktam, csak néha süteményekben eszem. Kávé, tea jó cukot nélkül, még jobb is. A tejföllel semmi gond, viszont a bablevesnek fura íze lesz, ha joghurtot teszel bele.
2016. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rokonságban ételallergia miatt muszáj helyettesíteni egyes alapanyagokat. Sajnos az így készült sütiknek kb. semmi ízük sincs:( Süss ritkábban, kalóriaszegényebb sütiket, kisebb adagokat készíts, de ha már eszel valamit, az legyen jóízű - a semmilyen ízűben is van kalória, csak valamivel kevesebb!

Ha életmódot akarsz váltani, akkor csökkents / iktass ki egészségtelen ételcsoportokat, minimalizáld az üres kalóriákat, illetve az étkezési szokásaidon változtass!

Pl.

- iktasd ki / minimalizáld a cukros üdítőket - igyál vizet, teát, limonádét, ásványvizet

- csökkentsd a pékárukat - egyél tk. lisztből készült kenyeret, abból is csak annyit, amennyit tényleg kívánsz! Ne vegyél utcai pékségekben "csak ezt gyorsan elmajszolom útközben" alapon cuccokat!

- minimalizáld az édességeket - én napi max. 100 kalóriát engedek meg magamnak ezekből. Sütit akkor süss, ha alkalom van rá!

- úgy főzz / süss, hogy kevesebb zsiradékot használj!

- egyél sok zöldséget / gyümölcsöt!

2016. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kellene olvasgatnod a témában, mert ez nem életmódváltás, csak megpróbálsz pár dolgot helyettesíteni és van némi infód, arról, hogy mi lenne egészségesebb. Egyébként teljesen jogos ha valakinek fogalma sincs mi lenne az egészséges, mert a neten, könyvekben is teljesen mást tartanak egészségesnek. Ott van pl. a vegán és a paleo, mindkettő nagy divat és abszolút más a hozzáállásuk, bár a paleo már megbukott szerencsére jó nagy baromság is, csak volt pénz a marketingre).

De a kérdésedre válaszolva: cukor helyett én szirupokat használok, mostanában nagyon ajánlják a kókuszvirág cukrot, de nem próbáltam egyenlőre. Ezeknek egyébként van cukortartalma, de szirupok lassan szívódnak fel és így sokkal egészségesebbek.

Sütőpor, szódabikarbóna, szerintem mindegy,hogy melyiket használod, én bio sütőport szoktam venni (alumíniummenteset).

A tejföl és a joghurt ugyanaz, teljesen mindegy melyiket használod.

Fehér liszt helyett én általában tönkölybúza lisztet használok, félbarnát, de arra készülj fel, hogy nem ugyanolyan lesz a nokedli.

Tésztának én mindig a rédeit veszem, ez is tönköly búzából van, tojásmentes, szerintem finom.

Ha sütit szeretnél csinálni akkor keress egészségesebb süti recepteket, mert nem minden lisztből ugyanannyi mennyiség kell.

2016. jan. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Életmódot nem úgy kell váltani, hogy a zsírt szalonnára cseréled, vagy a cukrot édesítőszerre, hanem másképp terheled magad.


Nem a bevitelt kell megváltoztatni, hanem az ellenkező oldalát. A bevitel ehhez fog igazodni..

2016. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Graham-lisztben milyen cukor van? Összetett cukor, keményítő, mint minden gabonában :D


Nos. Nem tudom, milyen életmódra akarsz váltani, neked kell eldöntened, mi fér bele. Nálam a lisztet maximum az olajos magvak "helyettesítik", mivel nem látom be, mire lenne jó az egyik gluténes szénhidrátbombák kicserélni a másikra, bár tudom, hogy az inzulint lassabban dobja meg a tk, amit amúgy nem tudnék megenni 100%-osan. Édesítőszerből maximum a xilit és az eritrit fér bele, de csak kevés, ritkán és nem tartom ideálisnak (de vészesnek sem), csak néha jólesik :P. De semmi gond, ha valaki lazább.


A helyettesítés érdekes kérdés. A legegyszerűbb nem szenvedni a kétséges helyettesítéssel, hanem enni normális ételeket, amik beférnek az életmódba. De megértem, hogy ez néha nem elég.

A szódabikarbóna OK, csak állítólag valami sav is kell mellé. A citromlevet sajnálom hőkezelni, az aszkorbinsav nem keverhető és tárolható jól a szódabikarbónával, akkor inkább egy kis almaecet :D Úgy tapasztaltam, roppant jó a sütiknek így, ráadásul helyes kis pezsgéssel szórakoztat.

A tejfölt nem pótolja a joghurt, mivel a tejföl sokkal zsírosabb. Minek az egyik tejterméket kicserélni egy másik, csak nagyobb inzulinválaszúra? Nekem ez nem logikus. A zsír OK, az legalább laktat, a joghurt pedig majdnem semmi. De kinek mi tetszik, ugye.

Nálam szinte semmilyen tejtermék nincs (csak vaj és érlelt sajt, de az se sok), évek tejföltelensége után próbálkoztam ezzel-azzal, de megállapítottam (nem nagy meglepetéssel), hogy a tejfölt lehetetlen pótolni, akárcsak a krumplit, a gluténes gabonát, a rizst vagy a sajtot. Semmi nem hasonlít rá.

De sok ételnél legalább a szerepét át tudja venni valami más, az is valami. Miért is akarnék pont olyat enni, amit kizártam? Jó, tudom, van, aki nem tartja egészségesnek, amit szeret, de képtelen elengedni az élményt. Részvétem, ez így nehezen fog működni.


A paleo sütik amúgy rém finomak tudnak lenni, s még simán helyettesíthetik is a normálisakat, amíg nem keltről van szó, az OK. A kenyér az, ami, mivel kelt tészta, nem helyettesíthető a paleóban. Jó, nem próbáltam még bambuszrosttal meg konjacliszttel sütni, de kétlem, hogy az mindent megoldana :D Szeretem a magkenyereimet, mert jók, de a normál kenyérrel köszönő viszonyban sincsenek, egészen más műfaj a kettő. Ami persze nem is meglepő, nem is baj. Az ételcsoportok kizárása már csak ilyen.


Poénos kísérletezni, én is szoktam, de nem lehet mindent megoldani.

A sütikkel, édességekkel könnyű, de pár ételt nem lehet megoldani. Ahogy vegaként sem tudjuk elérni a jóféle hús ízét, ha fejreállunk sem, mivel semmi a világon nem hasonlít rá még körvonalakban sem.

2016. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tönkölyös kenyér szerintem olyan, mint a normál. Tizensok éve sütünk kenyeret, eredetileg fehér liszt és pici tk, évekre elhagytuk a glutént, manapság a párom visszahozta, s havi egyszer süt kenyeret (a rizs neki elég tökéletes kenyérpótlék volt, de gondolom, egy csöpp változatosság nem árt neki), hol fehér, hol tk tönkölylisztből, amilyet kap, plusz egy kis rozs és mikor mi (zab, kukorica) megy mellé. Mindig nagyon finom s én aztán meg nem különböztetem őket egymástól s a régiektől (illetve mintha finomabb lenne, mint a régiek, de a több év kihagyás miatt, miközben 2 drasztikus életmódváltást végeztem, az ízlésem már nem megbízható e téren).

Ha az ember még csak a glutént se hagyja el, úgy elég könnyű a kenyérrel.

Galuskánál az olajos magra váltás is zökkenőmentes volt, más, de teljesen megfelelő (főleg mandulával, az a kedvenc :)).

A szezámrántás viszont sokkal jobban ízlik nekünk, mint a lisztes.

2016. jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!