Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljesen kikészültem. Már ki...

Teljesen kikészültem. Már ki se mennék az utcára! Mégis, hogy lehet fogyni?!

Figyelt kérdés
170 cm és 98 kg vagyok. Rettegek elérni a 100-as határt. 4 hónap alatt 10 kilót híztam. Megpróbáltam fogyózni de olyannyira levitte az erőm, hogy még a vicceket se értettem, csak arra gondoltam mikor ehetek már valami finomat. Bele se gondolok a nyárba. Meg fogok sülni és nem mozdulhatok ki :( Ilyen testel nem. Hogy fogyhatnék le? Nem bírom a mozgást soha életembe nem mozogtam ténylegesen és nem tudok 1500 kcal alatt fogyasztani mert megpusztulok...Mit tegyek? Hogyan? Mi lebegjen a szemem előtt, ha megint fel akarom adni? Segítség! Kifelyezetten ronda zsíros testem van főleg a fenekem és a combom.

2016. jan. 20. 23:16
 1/5 DarkLantern válasza:
Kórházban sefítenek, még tanácsot is adnak. Kevesebb fehér kenyér több apró magvas gyümölcs+rostban gazdag zöldség
2016. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogyókúra első sikere ha agyban eldöntöd, hogy fogyni fogsz.

Amíg azzal jössz, nem bírod a mozgást, 1500 Kcal alatt nem akarsz enni, tuti nem fog egy fogyókúra sem sikerülni.


Én azt tanácsolom neked (tapasztalatból mondom), hogy egyik nap edd nyugodtan azt amit mindig is enni szoktál. Viszont becsületesen írj fel mindent, hogy mit ettél, mit ittál. De tényleg mindent (magadnak kár hazudni nem igaz?) Majd szépen nézd meg, hogy egész nap hány kalóriát ettél. Meg fogsz lepődni, de szerintem simán megeszel 2000-3000 kalóriát is, főleg ha közel 100 kiló vagy.

Nem bántásból mondom, hanem tapasztalatból. Én ugyanazt mondtam mint te amikor 94 kiló voltam.

- ALig eszek valamit

- csak csipegetek.

Kiderült, hogy voltaképpen tényleg alig eszek valamit csak egy kicsit ebből is egy kicsit abból is. Amikor becsületesen felírtam még a 2 darab pilóta kekszet, és a 2 gombóc fagyit is, kiderült, hogy 3400 kalóriát ettem meg.

A nagy lustaságomban, és asztmám mellett elkezdtem sportolni, és számolni a kalóriámat. Napi 1510 kalóriát ehetek. Hidd el, van amikor baromi éhes vagyok, bár hál istennek nagyon ritkák ezek a napok. Ezért tudom, hogy aki ilyen nagyon el van hízva mint én voltam (vagyok még) és mint te, az nem eszik 2000-3000 kalóriánál kevesebbet.

Szóval előbb agyilag kell felfognod, hogy kövér vagy, és fogyni akarsz. De akkor nincs olyan kifogás, hogy nem tudok keveset enni, és sportolni.. (keveset nem is biztos, hogy kell enned, csak teljes étrendváltoztatásra van szükséged.

AMúgy én most jelenleg 78 kiló vagyok..

2016. jan. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En azert kernek egy vizsgalatot pajzsmirigy mukodesre, meg ugy altalaban, hogy egeszseges vagy-e.

Utana, ha kiderult, hogy minden rendben, akkor kovetnem a masodik valaszolo tanacsait, es sikerulni fog.

2016. jan. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én se tudok 1500 kcal alatt enni (illetve néha összejön, de extrém ritkán, sosem tartósan), 62-64 kilósan sem :D Nem kell. A Te súlyod mellett kevés is lenne.

Mozgás sem kell a fogyáshoz, főleg az elején, csak sok szempontból célszerű, nem ecsetelem, mik ezek.


Válts életmódot! Igenis mozogj valamit, minimum séta, biciklizés, de aztán jó lenne teljes testes edzés - de ezek nélkül is fogyhatsz éppenséggel.

Kezd akkor 2000-2500 kcallal, fogalmam sincs, neked mennyi kell, nem számítható ki, ki kell tapasztalni (azért a 2500 inkább csak akkor legyen, ha alatta igen éhes vagy s lehetőleg mozogj egy kicsit mellé. bár nem tudhatom, neked mennyi kell. van, aki 70 kilósan lazán fogy ennyitől, kevés mozgás mellett). Ha tartósan fogysz vele, akkor az neked egyelőre jó mennyiség, csak sikerüljön jóllaknod vele, ami elsősorban az étrenden múlik, de az időzítés, étkezések száma is fontos lehet (erre sincs szabály, mások vagyunk).


Neked már nem mondom, hogy ne akarj nem kimozdulni, mert Te nem az a "jaj, 5 kiló felesleggel nem megyek strandra" típus vagy, ennyi már engem is alaposan zavarna, pedig 25 kiló felesleggel még simán elvoltam. Tényleg változtatnod kell, esztétikailag és egészség szempontjából is rossz ez.

Mivel gyorsan híztál, tényleg nem ártana kivizsgáltatnod magad, amennyiben nem nagy zabálásokkal érted el ezt, hisz az érthető lenne.

2016. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnál mozogni ,és diétázni ? El kell határozni magad és kész. Igen,nehéz az elején,aztán belejösz és ha elkezdesz fogyni, beleférsz a régi ruháidba ,az baromi nagy motivációt tud adni .

Nem tudom,hogy próbáltad,de nem kell irreális célokat kitűzni ,heti több kiló fogyást,éhezést . A szar étrendtől nem volt energiád . Nyárra nem fog lemenni rólad 30 kiló felesleg,de ha most elkezded 10-15 kiló lemehet,az már elég látványos .


Mozgásnak napi fél-egy óra tempós ,erőltetett séta is megteszi,vagy a szobabiciklit tudom még ajánlani . Fokozatosan kell hosszászoktatni magad,ha az elején csak 15 perc megy,akkor annyi,a semminél az is épp több 15 perccel.

2018. febr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!