Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki étkezési zavarban szenved,...

Aki étkezési zavarban szenved, hogy küzdötte le? Le lehet egyáltalán egyedül orvos nélkül?

Figyelt kérdés
Elképesztően betegesek az étkezési szokásaim,rengeteget eszek szerintem napi 3-4000 kalóriát biztosan elfogyasztok. Persze néha vannak napok,amikor nem ,de úgy átlagosan csak zabálok,az összes pénzem a kajára megy el,megeszem a tesóm csokiját és mindig újat kell vennem,hogy ne tűnjön fel neki. Hajnalban is éjjel-nappaliba megyek valami csokiért . De nem vagyok 100kilós ,átlagtól teltebb vagyok ,de közel sem elhízott,és ez megy úgy 2 éve. szerintem én napi 200 g cukrot bezabálok , pl reggel mindig normális reggelim van ,de aztán úgy 12-13 körül bekattanok megeszem a rendes ebédemet,de veszek mellé chipset,csokit vagy keksz+kakó. Ezután szinte rögtön valami gyümölcs is. Addig eszek míg van kaja nálam. Ha elfogy várok kb 2 órát és újra veszek valami csokit ,nasit,joghurtot. Ha sokáig fent maradok megint...
2016. jan. 22. 16:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Van, aki egyedül nem tudja leküzdeni, van, aki igen. A leírás alapján nem látom, neked mennyi esélyed van pl. egyszerűen kihagyni az édességet pár hétre (ami egyesek szerint azonnali "gyógyulást" okoz. nekem hónapokra ment el az édességvágyam egy életmódváltáskor, majd újult erővel visszatért). Még ha valakinek van is akaratereje másban, előfordulhat, hogy valami miatt NEM akarja elengedni az édességeket. S nem mindenki tud kevés édességet enni, ha már elkezdi, éjjelig meg se áll...


Leírhatom, nekem mi segített valamit.

1. Nem tartom egészségesnek a sok cukrot, az egészségem pedig fontos számomra. Finom ételeket cukor nélkül is ehetek (sajna édességeket is, ezért maradtak azok is).

2. Étrendváltoztatás. Kevesebb szénhidráttal az édességeknek is lecsökkent a csábításuk, de a kalóriamennyiség is fontos, ne várja senki, hogy éhesen ne gondoljak édességre...

3. Ha már édesség, legalább jó összetételű legyen, amennyire lehet. S persze a mennyiség se mindegy. Sokszor ajánlják az 1-2 kocka 70-80%-os étcsokit. Nekem is bámulatosan elég tud lenni annyi, oly tömény, hogy nem kell belőle sok. Viszont egy tálca habkönnyű, de azért kalóriabomba süti egész más :D Nem árt kitapasztalni, hogyan tudjuk minimalizálni a károkat.


De azért valamilyen szinten kell határokat szabni s nemet mondani magunknak, ha nagyon el akar velünk szaladni a ló. Igazán a megelőzés híve vagyok, az nekem pár nagységrenddel könnyebb, de azért eléggé egészségtelen még lelkileg is, ha kontrolltalan édességzabálásokba bocsátkozunk. Aki olyan, az tegyen valami a pszichéjével is.

2016. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!