Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyhatnék, jó irányba...

Hogyan fogyhatnék, jó irányba haladok?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 165 cm és 80 kg. Régebben rendszeresen sportoltam, és a suliban a tesiórák is jók voltak, erősítettek, izmosítottak, de aztán átmentem középiskolába, ahol egyáltalán nem volt megerőltető a tesi, minden második alkalommal elmaradt, csak lötyögtünk, idén pedig fél évig egyáltalán nem is volt tornaóránk (hosszú történet, nem térnék ki rá), a lényeg, hogy kb. 3 éve nem sportolok normálisan, mivel edzésekre nincs időm, mert messze van a sulim és sokszor este 7-8-ra érek haza, plusz még különórák meg a tanulás... Kb. egy hónapja megváltoztattam az étrendemet, igyekszem mellőzni a cukrot, és a lisztet, sok zöldséget és gyümölcsöt eszem napközben, viszont estére mikor hazaérek, mindig éhes vagyok, és tudom, hogy pont este nem szabadna enni.

Az étrendem nagyjából ilyen:

Reggeli: 2 evőkanál Zabpehely 2 dl joghurttal, fahéjjal

Tízórai: 1 banán, 2 mandarin vagy 1 alma

Ebéd: 2 salátalevél, uborka, 1 paradicsom, sajt, néha egy szelet natúr csirkemell

Ez után ha hazaérek szoktam enni még valami gyümölcsöt


Szeretnék elkezdeni sportolni, decsakitthon tudnék. Gondolkodtam a futáson reggelente, nagyjából 2-3 km-et, ezt régebben csináltam, csak aztán nem tudtam olyan korán fölkelni. Van szobabiciklink és trambulinunk itthon, és 1 kg-os súlyzóink, ezekkel tudnék tornázni.


Szeretnék olyan emberektől tanácsokat kapni, akik hasonló cipőben jártak, bármilyen tanácsot elfogadok, ez nekem most tényleg nagyon nagy célom.Esetlegprivátban meghallgatok tapasztalatokat. Előre is köszönöm a segítségeteket! :)



2016. jan. 31. 18:34
 1/3 Szabi.L ***** válasza:

Nagyon keveset eszel és az is csak szénhidrát.


Ezt nézd át, alapok: [link]


A mozgásnál sokkal fontosabb a megfelelő étrend, szóval inkább ebbe fektesd az energiád, ha alapból nincs sok szabadidőd.

2016. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyél fehérjét, ne csak szénhidrátot szénhidráttal (de zöldséget így is alig eszel. ki mondta, hogy cukrokat kell enned folyton?). Saját testsúlyos edzést is végezhetsz, bár extrém nagy ismétlésszámmal még el tudok képzelni gyakorlatot, aminél érzel valamit az 1 kilós súlyzóval is (igazából fáradtam már ki fél kilóval is, de normális gyakorlatoknál 3, 4, 6, 8 kilós súlyzót használok és nagyon gyönge nagyon kezdő vagyok).


Ki mondta, hogy este nem szabad enni? Nem az időpont számít, inkább az összmennyiség.

2016. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozz, hogy este éhes vagy. Este is kell enni. Az az egy gyümölcs semmi. Este is egyél, nem eszel sokat, simán belefér. Nem kell halálra enni magad, meg túl fűszereset, de valami kímélő, pl egy-két tojás simán jó.:)
2016. jan. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!