Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Saláta korlátlanul ehető?...

Saláta korlátlanul ehető? (diéta alatt)

Figyelt kérdés

1400-1800 kcal között mozog most az etrendem. 1400 kcal-ra szeretném csokkenteni, ezért a saláta adagot emelném minden étkezés mellé, vagy egy etkezesnek tartalmasabb saláta lenne a menü.

Tehát a kérdés az, hogy diéta alatt salatabol korlátlan mennyiség fogyasztható?



2016. febr. 9. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
A nyers salátából igen. Viszont ha sajtot, öntetekef, olajat teszel bele akkor már nem. De ha csak salátát eszel, akkor szinte a 0-val lesz egyenlő a fehérje beviteled.
2016. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha csak salátát eszel (értsd: nyers zöldségeket) akkor kimarad a fehérje. Egyoldalú táplálkozás, ami sose lehet jó és egészséges. Ráadásul a bélrendszert is nagyon megterheli.
2016. febr. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy gondoltam, hogy csak salátát ennék. Általában rizs, csirke, hal a menü, csak kiegészíteném egy csomó salival hogy ne maradjak éhes, és tartsam a napi 1400kcal-t is. Köszönöm a válaszokat! :)
2016. febr. 9. 12:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked mi a nagyon sok sali. Semmiből sem jó nagyon sokat enni.

De ahogy írtam már a túl sok zöldség nagyon megterheli a bélrendszert, főleg ha mellé sok rostosat és teljeskiőrlésűt eszel.

Ha éhes maradsz, akkor túl keveset eszel. Egyél normálisan.

1400 kalória túlságosan kevés.

2016. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
1400 kalória teljesen jó fogyáshoz. 1000 kalória fölött semmi gáz nincs, ha a fehérje és a vitamin adag megvan. Semmi baj azzal, ha valaki sok rostot eszik, látszik előző, hogy csak okoskodni jársz ide. Abba még senki sem halt bele, vagy lett volna beteg attól, hogy salátát evett, meg teljeskiorlésű dolgokat az étrendje részeként. Szóval teljesen jól csinálod, kérdező!
2016. febr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5: Inkább te okoskodsz. Nem mondtam, hogy baj van a zöldséggel és a teljeskiőrlésűvel és a rostokkal, csak a mértéktelen fogyasztásukkal.

Majd gondolj erre 10-20 múlva a bél- vagy gyomortükrözésen. :)

2016. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aha oké!
2016. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Azért salátából nem eszik meg az ember 5 kilót... Más zöldségből van, aki igen. Szerintem az ő dolga, én sosem éreztem vágyat rá, hogy lecsökkentsem a zöldségbevitelemet, max. most ketogén diéta mellett van ilyen szál, de a zöldségimádat is elég jól tartja magát :D 1 kiló zöldség nekem pl. nem mindennap elég, az nem egy nagy mennyiség. De pl. jégsalátából nehezen ennék meg ennyit :) Elkészített salátából pedig semennyit, mert olyat nem eszem. De hogy mi bajom lenne 1-2 kiló zöldségtől... Jó bélflórám van hozzá. A zöldségek nem nagyon rostdúsak, egyáltalán nem a fő rostforrásaim :D Persze, aki nem bírja őket, az ne egye, de alapból nem szokott gondot okozni a sok zöldség annak, aki zöldségkedvelő.


Az 1400-ról nem tudjuk megmondani, hogy kevés-e, nem ismerjük a kérdezőt. Van, akinek ez teljesen jó érték. Nekem viszonylag lassú fogyáshoz ennyi kellene (pedig gyors az anyagcserém és edzek, de ez még nem teszi hatalmassá az energiaigényemet... s van, aki kigyúrt fickóként ennyivel fogy, mert neki elég takarékos a szervezete), viszont ennyivel éheznék. Bonyolult dolgok ezek, a kérdező remélhetőleg tudja, mit csinál. Nálunk valamivel több rálátása van s ő érzi. Adatok nélkül pedig fogalmunk sem lehet, hogy ez neki mennyi.


Ami a kérdést illeti, csak ismételhetek mást: ha öntetes, esetleg sajtos-miegymásos salátát értünk saláta alatt, abból nem mindegy, mennyit eszel (bár ha összességében kihozol egy jó napot, a makrókon s tápanyagokon belül ehetsz, amennyit akarsz), normál salátából (szénhidrátszegény zöldség) nehéz túlmenned a kereteken, persze arra is van határ. De amíg fér s jólesik, mehet.

2016. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A sok saláta alatt kb 200-250g salit értek. Ha mást is rakok rá, azt lemérem (kcal).

És köszönöm a válaszokat! :)

2016. febr. 12. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!