Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a tervről?

Mit gondoltok erről a tervről?

Figyelt kérdés

Szégyellem, de nagyon gáz életmódon éltem eddig, aminek meg is lett az eredménye. Éjszakai nassolások, vacsorázások, és 0 mozgás folyományaként 177 cm-hez 92 kg lettem. Sajnos hatalmas vagyok, és nem jönnek rám a tavalyi ruháim. Körülbelül két hete "vettem kezembe" a dolgokat, naponta 4x eszem, reggel általában müzlit szójatejjel, vagy zöldségeket, nap közben szintén zöldséget (például káposzta, kígyóuborka) és csirkemellet fogyasztok natúron, a folyadékbevitelem átlagosan napi 1.5-2 L víz, legfeljebb egy kávé feketén. Emellett elkezdtem heti ötször táncórára járni és itthon végzek pilates izomerősítő gyakorlatokat szintén heti ötször, minden testtájamra.

Nagyon szeretnék legalább 20 kg-ot lefogyni, formásodni, feszesedni. Bánt, hogy egy évvel ezelőtt még sokkal csinosabb voltam, most pedig mindenhonnan ficcennek a hurkák, lassan a hátamra is mellek nőnek :/

Mit gondoltok erről?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)

20/L


2016. febr. 15. 02:22
 1/6 A kérdező kommentje:

Jaj azt kihagytam, 5 után már nem eszek, csak vizet iszom, vagy maximum szintén jó erős feketét, ha még éjszaka tanulnivalóm vagy munkám van. :)

Meg hogy szerintetek mennyire esélyes jó formába kerülnöm a nyárra? Tudom, az egészséges fogyáshoz sok időre van szükség, csak érdekelne :)

2016. febr. 15. 02:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jó ötlet, hogy este már nem eszel. Lefekvés előtt 2-3 órával nyugodtan lehet enni. Én zabpelyhet szoktam joghurttal, de szerintem bármi más jó, amit napközben fogyasztasz.


Az izmosodás nem egyenlő a fogyással, persze a mozgásra is szükség van. Én személy szerint inkább valami kardió edzést ajánlanék, de óvatosan, nehogy nagyon megterheld az izületeteid!

2016. febr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy szerintem 3-4 litert is nyugodtan megihatnál. Ezt úgy szokták beosztani, hogy 25 kilónként 1 liter a napi ajánlott folyadékmennyiség. :)
2016. febr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mozgás jó, az ételeid is (kivéve a szójatejet), de az fontos, hogy konkrétan miből mennyit is eszel. Reggelre én tuti ennék fehérjét is, ha már eszem, lehet szinte egy teljes napig hanyagolni az aminosavakat, de minek, ha úgyis eszünk? De az összmennyiség a legfontosabb. Csirkemell és zöldség - ebből keveseknek jön össze elegendő kalória, elszánt fogyózóknál olykor a fehérje se, annyira keveset esznek...
2016. febr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyél változatosabban, mert ebből a három kajából eleged lesz és annyi a diétának. A változatos, ízes ételek sokat segítenek.


A bolti müzlit kihagynám, reggelire kis tál zabkása friss gyümölccsel (áfonya, narancs, alma) és fahéjjal. (Utóbbi édessé is teszi, plusz kalória nélkül.)


Tízóraira egy adag nyers zöldség, vagy túró akár sovány kakaóporral (nem cukrozott instant) összeturmixolva.


Ebédre mehetne párolt zöldség, főzelék (persze nem a rántásban úszó menzás...) hozzá csirkéből natúr, grillezett, pörkölt (kevés olajjal és jól megfűszerezve), esetleg hal vagy grill sajt. Összesen olyan 35 dekás adag.


Uzsonnára zöldséglé. (Megint csak nem bolti!)


Vacsira saláta egy vagy két kemény tojással vagy sonkával vagy hallal vagy akár szárított paradicsommal és magvakkal megszórva.


Már csak az adagok méretén lehet elcsúszni, mert mértéktelenül nem lehet enni semmiből.


Sajnos nyárra teljesen nem fogsz tudni átformálódni, 20 kiló ehhez túl sok. De ha csak havi egy/másfél kiló lemegy, már az is sokat jelent ám!

2016. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg hasznos választ! :) Felpontoztam mindenkit:)
2016. febr. 15. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!