Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezt nem értem, hogy történhetett?

Ezt nem értem, hogy történhetett?

Figyelt kérdés
Ezen a héten reggelire egy szelet teljes kiőrlésű kenyerből készül szendvicset ettem. Mindenki azzal idegesített, hogy ugyanannyi kcal-ra van benne mint a fehér kenyérbe, és ugyanúgy hízni fogok tőle, mint a rendes kenyértől, ergo hülye vagyok, hogy ezt eszem. Nem célom a fogyás, de a súlyomat azért szeretném megőrizni, ezért rettegve álltam rá a mérlegre, és meglepetésemre 1,5 kg-mal mutatott kevesebbet. Tud valaki magyarázatot adni, hogy ez hogy lehet?
2010. márc. 31. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriatáblázat alapján valóban egyező a kcal.Én is csak néztem.Hasonló helyzetben vagyok,mint te,mióta rozsos termékeket fogyasztok lement 2kg,nem puffadok,nincs hasam.
2010. márc. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet:

- Mivel tömörebb, kevesebbet ettél belőle.

- Több a rost benne, azok nem szívódnak fel, viszont felgyorsítják az anyagcserét.

- Ha lány vagy, a ciklusod olyan részében vagy, amikor kevésbé kötöd meg a vizet. (Mielőtt megjön, újra nehezebb leszel.)


Egyébként rábeszéltem apukámat, hogy egyenek normális kenyeret (ne fehéret), nem akarták. Vittem nekik kóstolót, és miután több napra elég volt nekik, és pár nap után apukámon összeért a nadrág (tehát látható eredménye volt a váltásnak), rászoktak ők is.

2010. márc. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ui: kalóriában tényleg ugyanannyi, csak egészségesebb
2010. márc. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1,5kg egy hét alatt nem reprezentatív. függhet attól is, hogy mennyit ittál vagy mekkorát sz..tál. Vagy néha attól is, hogy a mérlegen hogyan állsz. Szélén, elején, hátulján, előre/hátradőlve stb stb.
2010. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
1,5 kg-al könnyebb lettél, nem pedig fogytál. Simán lehet hogy 1g zsírt nem adtál le magadról, gondolj csak bele... a tested 70%-a víz. Valszeg abból ment le a 1.5 kg. Ha tényleg teljes kiörlésű volt az a kenyér (ilyen barna, tömör, általában vékony szelet) akkor nyugodtan egyél tovább olyat, és mondd meg a kollegáidnak, hogy hülyék, mert a teljes kiörlésű kenyérben a szénhidrát GI-je (glikémiás index) sokkal alacsonyabb mint a sima fehér kenyérnek, sokkal nehezebben lesz belőle zsír.
2010. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
100%
Az utolsó jót akar, de azért nézd meg a teljes kiörlésű kenyér Gi indexét még 1x, nem olyan alcsony az!!!, vagy akár a barna rizs ét, kifejezetten magas, a tápérték és a rost miatt nem hÍzlal annyira, ha már GI index, akkor basmati rizs, !!! és zabpehely!
2010. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fölgyorsult az anyagcseréd. Amúgy a barnakenyér sokkal egészségesebb mint a fehér, nyugodtan eheted!
2010. ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!