Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy hízni...

Miért van az, hogy hízni könnyű, fogyni, és súlyt tartani viszont baromi nehéz?

Figyelt kérdés
Jelenleg normális súlyom van 176 cm/62 kg. Viszont ezt kínkeservvel tudom csak tartani, ha egyszer elengedem magam, másnap reggelre garantált a + 1-2 kg, ami gondolom nagyrészt vízvisszatartás de akkor is elkeserítő. Ha egy egész hétig lazítok, és kicsit többet eszem a kelleténél, mondjuk 1500 helyett olyan 2000-2500 kcal között, bűnös ételeket, akkor képes vagyok 4-5 kg-t is hízni 1 hét leforgása alatt. Ezt a hirtelen felszedett súlyt viszont legalább 2 hét leadni. Egyszerűen elegem van már ebből, hogy csak akkor maradhatok normális, ha mindent szigorúan betartok, mások meg genetikailag vékonyak és annyit zabálhatnak , amennyit akarnak...Tudom, hogy köztük is van olyan, aki hízni szeretne, és hogy nekik sem feltétlenül felel mega saját alkatuk, de azért mégis könnyebb az élet, ha az embernek nem kell állandóan a kalóriákon kattognia. A heti 3x végzett 40-50 perc futás sem befolyásolja a kilóimat, tehát ha bűnözök, akkor az másnap mindenképp megjelenik a mérlegen.Nincs pajzsmirigy problémám, egyszerűen hízékony vagyok.Az alkatilag sovány embereknek miben különböznek a hízékony ill. normál alkatúaktól?
2010. ápr. 1. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Ez pont olyan kérdés, hogy miért a legfinomabb kaják a legegészségtelenebbek?
2010. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
57%
Én meg pont hogy nem tudok hízni, akármit összezabálok, amúgy nagyon vékony vagyok. :(
2010. ápr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én meg lusta vagyok enni, unok kaját csinálni magamnak. Napi 1 evés max, de néha ettől annyira lefogyok, hogy már tök gyenge is leszek, és sokszor inkább alszom kaja helyett, lustaságból. Hát szerintem ez sem jó, de mások azt mondják mindig. Jaj hogy hogy csinálod hogy ilyen jó alakod van? mit tornázol? - Erre mondom semmit, ha kéne futni egy kilómétert szerintem meg is halnék :)
2010. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem könnyű hízni. A frjem akármennyit eszik, akármit sportol, 4-5 kiló a maximum, amit fel tud hízni, pedig 20 kg is elférne rajta nyugodtan. 40 éves, eddig amikor katona volt, akkor hagyta el a 65 kilót, azóta soha, bármennyire is szeretné.

Kb olyan, mintha erőlködne, hogy kék szeme legyen.

2010. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én 26 éves lány vagyok, imádok enni, de sajnos én is hízok, ha többet eszem, mint kellene, persze nem 4-5 kilót, hanem +1 kilót/hét. De ez is elég frusztráló, mert 162 cm vagyok, tehát minden kiló meglátszik.

Ezért ha nassolok is, akkor este nem eszem semmit, vagy másnap kicsit kevesebbet eszek, ilyesmi. De így is van rajtam 2 kiló, amit le szeretnék adni.

Ez van sajnos. Valószínű azért, mert kissé hízékony is vagy (lassú az anyagcseréd) illetve egészségtelen kaják vannak a piacon. Valószínű, hogy különben nem híznál.

2010. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem könnyű hízni tanusítom. Nekem pl nem is sikerül.
2010. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia pont annyi kiló és centi vagyok mint te, és pontosan ugyanolyan hízékony vagyok mint te. A barátnőim genetikailag szerencsésebbek, és egyszerűen tudják megérteni, hogy valaki hogy lehet hízékony, és milyen nehéz egy súlyt megtartani. Furán néznek rám amiért nem akarok csokit, chipset enni velük, de úgy vagyok vele, hogy nem éri meg. Tökéletesen átérzem a helyzetedet, nekem is vendégségben számolgatnom kell mennyi sütit ehetek meg, hogy másnap csak 1-2 kilóval mutasson többet a mérleg. Nem szeretnék meghízni ezért inkább visszafogom magam, és betartom a kcal határt, jó sok akaraterőt igényel, de csak az tesz minket erőssé amiért meg kell küzdeni nem igaz? :D
2010. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem megtartani nem nehéz (ugyan annyi vagyok, mint te), ez a normál súlyom, ezt a megszokott étkezéseimmel simán megtartom, még ha néha kicsit ki is rúgok a hámból, akkor sem megy feljebb. De fogyni nem nagyon megy. Szülés után visszafogytam ennyire (70 kilóról), egész könnyen ment, de ennél lejjebb nem akar menni sehogy sem.
2010. ápr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mennyit eszel, hanem hogy mit. Aki imád enni, azzal sem az a baj, h imád, hanem hogy cukros-lisztes szarságokat imád. Bűnösnek éppen nem nevezném, csak fölöslegesnek.

A másik pedig, hogy nálad is működik a jojó effektus. A koplalást váltogatod zabálással. Ha hetente 1-szer eszel "bűnös" dolgot, normális mértékben, semmi nem fog történni, de ha 1 hétig eszed, elhiszem a 4-5 kilót. Utána meg elkezdesz diétázni, éhezteted a szervezetedet, elkezd tartalékolni, és alig várja a zabálós hetet.

2010. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia Utolsó!

Én már fél éve egészségesen táplálkozom, nem eszem cukros-lisztes sz@rokat, ahogy te nevezed őket. Naponta 5x eszem, de ha vendégségbe elmegyek, és muszáj ennem a lisztes-cukros dolgokból, mert a vendéglátóknál csak és kizárólag, plusz még egy cukros alkoholos geilt is le kell nyomni mellé, akkor hiába minden, másnap 1-2 kilóval többet mutat a mérleg. Itthon eszem amit egyébként is szoktam, picit többet tornázok és az 1 pici kilócska 2-3 hét alatt szépen lemegy (persze közben nem megyek vendégségbe). Szóval nálam nincs jojó, egyszerűen hízékony vagyok a lisztől és a cukortól, de vendégségben azt kell enned amit kapsz, nincs kibúvó sajnos...

2010. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!