Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit ehetek és mit nem ha...

Mit ehetek és mit nem ha fogyni szeretném? Ti hogyan állítjátok össze az étrendeteket?

Figyelt kérdés

Engem az érdekelne hogy konkrétan mit ehetek és mit nem. Pl a kenyeret kenyeret kerüljem messziről..

Ti milyen étlekelet esztek?

Mit- mivel esztek? Pl ha virslot esztek kenyeret mivel helyettesítitek.


2016. febr. 29. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Én elég messzire mentem, mert kevés dolgot eszem. Tojást, zöldséget, visszafogott mennyiségben olajos magvat és kókuszzsírt. Mást is, de ritkán és kis mennyiségben.

A kenyeret nem szoktam helyettesíteni, bár tudok csinálni olajos magvakból ostyát, ha valami szilárd dolog kell, amire dolgokat akarok pakolni. De elég jól elvagyok a normál ételeimmel.

Hogy állítom össze az étrendemet? Nos, laktató, tápanyagdús dolgokra koncentrálok, az egészség számomra a legfontosabb.

Akármit ehetsz fogyáskor, a mennyiség dönti el, hogy fogysz-e, de az egészség, jóllakás miatt kicsit sem mindegy azért, hogy konkrétan mit eszel. Nyilván nem érdemes az étrendedet rágcsákkal és cukrokkal teletömni. Határozottan lehet fogalmunk arról, hogy mire van feltétlenül szükségünk, a testünk szükségletei valahol hasonlóak, mindenkinek kell elegendő mennyiségű fehérje, zsír, különféle mikrotápanyagok. De vannak emberfüggő dolgok is, így a legjobb, ha személyre szabod az étrendedet. Még ha hat is számodra valami, semmi értelme erőltetni, ha pocsékul érzed magad mellette. A lelki egészség is fontos, ki tud hatni a testire is...

2016. febr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kecsapos krumplifőzelék egész nap. Legjobb :)
2016. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Helyettesítheted tk kenyérrel, zöldséggel, zabbal, olajos magvakkal, magos tk kenyérrel, tk kekszekkel, egy csomó biokajával-kérdés, hogy mennyire megfelelő és egészséges.

Reggelire zabkását vízzel, 10óraira gyümit zabkásával, ebédre húst/halat/gombát zöldséggel, vacsira tojás/túró/hal/hús zöldséggel

2016. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!