Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Délutáni alvásból való felébre...

Délutáni alvásból való felébredés után megint a raktározott zsír lesz az energiaforrása a szervezetnek?

Figyelt kérdés
És újra be kell indítani az emésztést?

2016. márc. 2. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez merőben attól függ, mikor, mennyit ettél előtte.


Mit kell az emésztésen beindítani? Ha eszel, beindul, ahogy azt kell. Az anyagcsere is köszöni, jól van, nem kell extra erőfeszítéseket tenni érte egy normális életmód mellett...

2016. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beindítás alatt az evésre gondoltam. Tehát akkor így van ahogy kérdeztem? Mert egy alvas utáni futás így kevesebb idő alatt meglehetne
2016. márc. 2. 15:55
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Ha elfogyott a legutolsó étkezésből eredő tápanyag, akkor automatikusan a raktározott zsír lesz az energiaforrás, teljesen függetlenül attól, hogy mit csinálsz éppen (alszol, dolgozol, maratont futsz, akármi).
2016. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint a májban és izmokban lévő glikogén, utolsó, mert az azért van, hogy gyors energiához jusson a szervezet. Zsír sejteket folyamatosan alkot és használ a szervezet, az hogy milyen arányban (többet használ el, mint amennyit csinál), attól függ, hogy kalória deficitben vagy, vagy pluszban. Vagy esetleg csak zsírt ettél fehérjével szénhidrát nélkül, mivel az nem dobja meg az inzulin szintet, ezért szinte lehetetlen zsírtól elhízni.
2016. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

El lehet hízni zsírtól, az, hogy nem, tévhit. Nem kell magas inzulinszint a tároláshoz, bár tény, hogy elősegíti, az alacsony pedig a zsírfelhasználást segíti, de a kalóriaegyenleg az aduász így is.

Elég beteg dolog lenne, ha az ember tolná a sok zsírt és a test kiürítené, evolúciós szempontból ez elég vad. Az állatok sem így működnek, márpedig ebből a szempontból nem sok különbség lehet köztünk, de ezt inkább csak erősen sejtem, mint tudom.

2016. márc. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!