Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 177cm magas 110 kg férfi...

177cm magas 110 kg férfi vagyok. Hogyan tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Bírnám szerintetek a futást? 70-75 kg szeretnék lenni. Segítségeteket előre is köszönöm.


ÜDV: K.Z



2016. márc. 8. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Túlsúlyos vagy, szerintem a futást egyelőre hanyagold, mert tönkre teszed a térded.

Szerintem most még csak sétálj jó sokat és figyelj oda az étrendre.

2016. márc. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szobabicikli, diéta(nem fogyókúra)
2016. márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

sargakapszula.hu menj terembe edzeni es ed azt amit a konyvbe ir nagyabol a 80 kg os dieta meg is felel neked esetleg atszamithatod 90 kg osra ha sokat fogysz

Es ne zavarjon a terembe a felesleg mindenki kezdi valahogy

2016. márc. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Életemben nem voltam még konditeremben és félek is tölle... haverom sincs aki járna oda...
2016. márc. 8. 23:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell félni a teremtől, de én se járok. Otthon is lehet azért edzeni, nem tökéletes fejlődés és versenyzés a célod - persze azért nagyon gondosan ügyelj rá, hogy jól végezd a gyakorlatokat, az fontos.

Az étrend a döntő, persze. Vannak a tipikus szálkásító étrendek első körben, ha az nem felel meg, az sem gond, vannak még lehetőségek.


Ne fuss ekkora felesleggel, de gyalogolni, túrázni, biciklizni, úszni...etc. lehet.

2016. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Véleményem (és tapasztalatom) szerint először csináld azt hogy odafigyelsz mit eszel. Pl. Peksutemeny helyett inkább gyümölcs vagy valami kevésbé hizlalo dolog. Nekem sokat segített az hogy reggelire és 10oraira nagyon sokat ettem(aztán suliba tesin mozgunk is rendesen) aztán ebéd is kiadós az 'Uzsonna' megint csak laktató dolog a vacsora pedig kevés. Este ha éhes lettem ittam tejet vagy ettem ropit. Így kezdtem neki aztán miután sikerült kialakitanom ezt a rendeszert nagyjából 2hét alatt, utána kezdtem csökkenteni a mennyiségeket a főétkezések között. :) és pl már este 8-9utan eszembe se jut enni. Emellett mozgok nem túl sokat de mozgok :D 1honap alatt sikerült fogynom 2,5-3kgt :) (65voltam 62korul vagyok)! Nagyon remélem hogy tudtam segíteni, de amúgy neten nagyon sok féle edzésterv van azok között is biztos találsz valami nekedvalot amit szívesen csinálnál.;) sok sikert,minden fejben dől el!!

Üdv.: 17/L

2016. márc. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: Tévhit, hogy a gyümölcs kevésbé hízlaló, hallottál már a gyümölcscukorról?


Amúgy péksütemények mehetnek a kukába, a fehér kenyér is, inkább mindenből teljes kiőrlésű. Több fehérje, kevesebb szénhidrát és zsír. A cukor is no-go, bármilyen formában, pl cukros üdítők helyett víz. legalább 2,5-3 liter naponta. Napi 45-50 perc aerob edzés, pl kocogás, biciklizés. Futni ekkora túlsúllyal még inkább ne.

body.builder.hu, sárga kapszula, online mintaétrendek stb...

2016. márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, ha már ennyien írtak konkrét dolgokat, írhatok én is, bár általában nem teszem, hisz sokfélék vagyunk.


Sokaknak ez totál nem jó, de nekem az volt az egyetlen jó módszer, hogy lecsökkentettem a szénhidrátot s próbáltam olyan keveset enni, amennyit bírtam (ez nálam nagy feleslegnél kicsi kalóriadeficitet okoz). Délelőtti étkezés kerülése (de nekem úgyis ez a természetes), nagyobb ebéd, kisebb de nem túl apró vacsora. Viszonylag sok zöldség és zsír. A zsírnak nincs inzulinválasza és valamelyest laktat, a szénhidrátnál a legtöbb embert jobban.

Máshogy nekem aztán esélyem sincs, így is minimális most már, de nagy felesleggel még simán ment.


De ez én vagyok, másoknak totál más megközelítés kellhet.

Azért a szénhidrátcsökkentés sokaknak bejön, s ha mégse, akkor legalább a gyors ch helyett legyen lassú.

De a saját módszer megtalálása az igazi.

2016. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges konditerembe menni, elég drága, ahhoz hogy lefogyj elegendő az otthon edzés is. 110 kg nem olyan óriás súly, azt is mondhatnám határeset. Én 94ről 74re fogytam 5 hónap alatt otthon edzéssel és diétával.


Röviden a lényeg annyi hogy saccolni kell a kalóriabevitelt, figyelj oda mit eszel. Hagyd el a cukrosat, fehérliszteset, magyarul csökkentsd a szénhidrát beviteled. Törekedj inkább fehérjedúsabbat enni, zöldséget, gyümölcsöt, tojást, zsírszegény húst, (pl csirkét, disznót), abonettet, esetleg minimális barnakenyeret, teljes kiörlésű kenyeret, rozskenyeret. Egy nap egyél 5ször kicsiket. Téveszme az este 6 után ne együnk szindróma, nyugodtan ehetsz 6 után is, viszont akkor már könnyű ételt, pl tojást, vagy zabpelyhet kaukázusi kefírrel, vagy joghurttal és almával. Ha saccolnom kéne napi 1800kcalt vittem be, de volt hogy túlzásba vittem és lementem 1500ra, vagy még lejjebb, ez az amit nem szabad! Enni muszáj! legaláb 1800- 2000 kcal kell naponta és sok mozgás. A mozgás elengedhetetlen, nem elég keveset enni. Ahhoz hogy égjen a zsír edzeni kell.


Az edzések pofon egyszerűek, találd fel magad, felülésezz, fekvőtámaszozz, vegyél súlyokat, a tescoban lehet jó áron venni, vagy jófogás, esetleg ha van autószerelő ismerősöd valami súlyzóhoz hasonló alkatrésszel ami olyan 8 kg körül mozog szerezz be. Én egy UE 28as váltó bordástengelyével edzettem, az volt kb olyan 8 kiló.


Ami elengedhetetlen az a vízfogyasztás, napi 3-4 liter víz kb. Én annyit ittam, gyorsítja az anyagcserét.


Az első időkben ahogy átállsz a normál étkezésre és a 4 literes vízfogyasztásra az edzésekkel fogsz tapasztalni súlycsökkenést. Később kicsit lelassul a dolog, de ne ess kétségbe, a lényeg az hogy mit mutat a mérleg, nem pedig az hogy milyennek látod magad. Ne vidd túlzásba!


Ami még a futást illeti, ilyen súlynál ne kezdj még el futni, esetleg bicajozz az első 10-15 kilónál. Majd ha olyan 90-95 kg vagy akkor elkezdhetsz futni.


Amúgy én is 177 cm vagyok. Szerintem felesleges lefogyni 70kilóra, mert úgyis vissza fog jönni egy idő után. Én lefogytam 74re és olyan gyengének éreztem magam mint aki egy kényszermunka táborból jött. A bordáim kilátszottak, az arcom beesett, most olyan 80-85 között mozgok és jól érzem magam.


Edzéseknél és futásnál az izületeidre vigyázz!


Sikeres fogyást kívánok!

2016. márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!