Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyetemistának nem időigényes...

Egyetemistának nem időigényes diétát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nagyon elégedetlen vagyok magammal, mert az utóbbi időben, mióta másik városban egyetemre járok, állandóan sz.r kajákat ettem, nincs időm semmire, ha meg lenne, már úgy le vagyok zsibbadva agyilag, hogy nincs kedvem elindulni valami edzőterembe este kilenckor.


Most elkezdtem, hogy este videóra tornázok, de a kajálásom még mindig elég rossz, ráadásul mióta kevesebbet eszem, nagyon kívánom az édességet és így elrontom az egészet.


Nagyon szeretnék nyárra lefogyni...


Tudtok valami olyan diétát ajánlani- lehetőleg napi lebontási pontossággal, ami nem igényel főzőcskét, meg nagy előkészületeket, hanem megoldható egy kajáldába beugorva a szünetben is?


Nagyon szomorú vagyok mert rosszul érzem magam a bőrömben így :(


2016. márc. 9. 21:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sajnos egyetértek az előzőekkel, de igyekszem építő választ adni.

Nagyon kemény szakra járok, így gyakran 8-6ig suliban ülök, úgy hogy ha én tudok rá időt szakítani akkor mindenki :)

Az én tippjeim:

- előre készítés: hidd el nem akkor akarsz nekiesni a kajának, amikor este hullafáradtan éhesen hazaeszel, csináld meg mindig előző este a következő nap(ok) ebédjét/vacsoráját vagy legalább is a főtt kaját, így mellé egy kis teljeskiörlésű köret vagy saláta, zöldségágy már nem lesz megterhelő hazaérve.

- főzz nagy adagban és fagyaszd le : ez a kedvencem, többnyire hétvégén tartok egy 1 órás nagy főzést, amikor megcsinálok mindent amire szükségem lehet és lefagyasztom adagokban. Nem muszáj mindennap azt enned, jó sok hétig elállnak, szóval a változatossággal sincs gond.

- csináld meg a reggelidet is este ha kevés az időd: én általában zabkását főzök egy kis gyümölccsel előző este. Tíz perc alatt kész van, a hűtőben pedig megvár reggelig :)

- tervezd meg előre, hogy mit eszel aznap, így elkerülheted az impulzív vásárlást, mert hirtelen megéheztél.


Mozgás:

ami nekem bevált, hogy 35-50 perces HIIT intervall edzéseket végzem otthon este, vagy hétvégén délután. Összesen olyan négyszer minden héten és ezen kívül minden este egy kis jóga. (bár az nem fogyaszt, de jól esik az izmaimnak).


Napi lebontású dolgokat senki nem ajánlhat itt neked, mivel fogalmunk sincs arról, hogy milyen vagy, hány kiló, mennyi kalóriát égetsz el egy nap stb stb. Nem ugyanúgy fogy egy 75 meg egy 120 kilós ember. Ajánlom a kaloriabazis.hu-t, nem tökéletes de ad egy iránymutatást.


Egyébként: a kajáldákban mindig zsírosan-szénhidrátosan-sósan főzne, szóval ha ennyi erőfeszítést nem teszel meg most fiatalon a testedért, akkor képzeld el mi lesz később gyerekek és munka mellett... Most könnyebb belekezdeni, ne add fel. Kicsit erőltesd meg magad, mert a hozzáállásod nagyon gyenge így.

2016. márc. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
10.: ez az oldal arra valo hogy kerdeseket tegyunk fel. Ha nem tudsz erdemi valaszt adni akkor ne irj
2016. márc. 28. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!