Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 400g natúr görögjoghurt sok...

400g natúr görögjoghurt sok vacsorának?

Figyelt kérdés
2 részletben ettem kb 2órás különbséggel

2016. márc. 10. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
ne csak a vacsit nezd,azt nezd h egesz nap mennyi kaloriat ettel
2016. márc. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mai napom: 95gramm szénhidrát, 29gramm fehérje, 83gramm zsír = 1231kalória
2016. márc. 10. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés a fehérje, nagyon sok a zsír
2016. márc. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg zsírt viszel be, és oltári kevés fehérjét... Egy 50 kg-os embernek is a napi fehérjeszükséglete 100 gramm lenne.

Sürgősen változtass, ez így nagyon nem lesz jó!

2016. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már a vacsorára azt akartam írni, hogy nincs benne valami sok fehérje s tápanyag, inkább cukor és zsír, de 29 gramm fehérje egész napra?! Ember, ez a nitrogénegyensúlyodhoz sem elég szerintem... Márpedig a testnek másra is kell a fehérje. Persze megoldja, izmot mindig lehet bontani, amíg van nélkülözhető, bár nem világos számomra, hogy ezt miért akarná valaki.


A zsírral nincs bajom, én sokkal többet eszem belőle, de a fehérjebevitelem teljesen rendben van, erre mindig vigyázok.

A kalória is elég kevés, persze nem tudunk rólad semmit. Nekem ez koplalás lenne, de van, akinek mindössze határozott, de még rendben levő deficitet ad.


Miket eszel, hogy ilyen makrók jönnek ki? S nem mondták sosem, hogy a fehérje nagyon, nagyon fontos? Két esszenciális makrotápanyag van, a fehérje és a zsír, de a zsírból nem kell sok, a fehérjéből azért több. S fehérjét a test nem tud másból gyártani, csak fehérjéből s rendes tartalékai nincsenek, csak az izmokat bonthatja el (mikromennyiségben van más is, de azzal nem sokat érünk).

Sok folyamathoz kell fehérje s egyes esetekben még a glükózellátáshoz is (amennyiben kevés a szénhidrátbevitel)... Még ha ez utóbbi téged nem is annyira érint, bár nem tudom, ilyen makrókkal hogyan működik a test.

2016. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!