Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta során jellemző a hasmenés?

Diéta során jellemző a hasmenés?

Figyelt kérdés

Ezelőtt sok édességet, süteményt ettem a főtt kaják mellett, mindig volt valami nassolni való, napjában többször. Sokszor fel is puffadtam és diszkomfortérzésem volt.

A héten elhatároztam magam, hogy mostantól megszüntetem ezt a rendszert, és kevesebb édességet fogyasztok, helyette a főtt kajákat részesítem előnyben, és nem rágcsálok annyit napközben. A puffadás csökkent is, azonban kaptam helyette egy kis hasmenést. Napjában többször kell mennem wc-re, és előfordul, hogy elég szokatlan időkben, kellemetlen helyzetekben. Van, hogy kevesebb, van hogy több ürül.

Lehet ez egyfajta tisztulás? Meddig fog tartani? Néha elég kellemetlen, ha el kell menni itthonról. Mozgás után is jellemző a „beindult emésztés”.

Orvosi vizsgálatokon régen voltam a puffadás miatt, elméletileg nincs szervi bajom, nincs ételallergiám, gyomortükrözésen kiderült, hogy nem vagyok lisztérzékeny sem, azonban azt figyeltem meg, hogy a tejre érzékenyebben reagál a gyomrom, talán van valamiféle intoleranciám azzal szemben, de ez egyelőre kísérletezés alatt áll. A héten kerülöm a tejtermékeket, és valamivel jobban érzem magam. Csak ez a hasmenésszerűség, a többszöri nagywc-zés nem hagy nyugodni.

Valakinek hasonló tapasztalat, tanács?



2016. márc. 10. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a sok rizs segitett meg a zoldseg hus egyutt meg a zabpehely vizbe aztatva este hogy reggel puha legyen
2016. márc. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A drasztikus változtatás járhat ilyesmivel . Nálam kb 10 napig tartott ,nem görcsölős ,rosszullevős hasmenés,de a rengeteg zöldség (főleg,hogy előtte péksütin pizzán meg zacskóslevesen éltem) átszaladt rajtam,napi 4-5* is kellett .

Utána magától megszűnt a dolog .

Ha több rostot ,esetleg több folyadékot is fogyasztasz az meg kell szoknia a beleknek.


Ettől függetlenül a tejtől sok embernek vannak emésztési problémái. A legtöbb felnőttnek igen,maximum nem súlyosak és észre sem veszik.

Ha zsírosabban étkezel,és eddig nem tetted,arra szintén át kell állni. Szomorú,de úgy szétcseszi a beleket a sok cukor,liszt ,édesség,anyámkínja ,hogy a normális kaja teljesen le tudja sokkolni ,ha egyébként egészséges vagy,tehát nincsen valami krónikus bajod ,akkor át fog állni a szervezeted. Egyébként valamilyen zöldségtől is lehet szerintem,én a fokhagymától kapok gyomorfájást ,pedig az jó kaja ,van ilyen.

2016. márc. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a zöldségektől szokott hasmenésem lenni, ha te hirtelen növelted a mennyiségüket, akkor lehet ez is az oka. De ugye eddig is bajaid voltak az emésztéssel, szóval utóhatás is lehet.
2016. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!