Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért írják itt egy-egy...

Miért írják itt egy-egy kérdésnél, hogy nem koplalással kell fogyni?

Figyelt kérdés

Volt, aki írta, hogy napi 1000-1200 kalóriát eszik, és rögtön jöttek olyan válaszok, hogy ez koplalás stb.

Én is, ha nagyjából ennyi kalóriát megeszek egy nap, egyáltalán nem vagyok éhes. Régebben, amikor zabáltam, mindegy volt, mennyit eszem, pár óra múlva megint éhes voltam.

Most pedig sokáig semmi bajom, jóllakottnak érzem magam órákig, és fogyok. Akkor ebben mi a koplalás?


2016. márc. 14. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
1000 kcal, a legrosszabb fajta, minőségi és mennyiségi éhezés egyben.
2016. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha egyszer nem vagyok éhes szinte soha, akkor miért éheznék??
2016. márc. 14. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Az éhség egy idő után elmúlik. Ha én nem eszek egy hétig, de a 4. nap után már nem érzek éhséget, akkor ez egészségesnek számít? Az éhségnek nincs köze az egészséghez, ahhoz van köze, hogy leesik a vércukrod.
2016. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem arról van szó, hogy éhes vagyok, és elmúlik, hanem eszem, jóllakok, és utána nem vagyok éhes megint órákig.
2016. márc. 14. 17:30
 5/7 Szabi.L ***** válasza:

Vannak olyan tápanyagok, amelyek kifejezetten a jóllakottság érzetét keltik(cellulóz,lignin). Szóval ehetsz 200-300kcal-t is egy nap, akkor is teltségérzeted lesz.


Egy átlagos ember kcal szükséglete 1300-1600. Ez alatt koplalásnak minősül, sőt anorexiásnak számítasz. Ennek ellentéte a bulimia. Ezek súlyos betegségek, orvosi kezelést igényelnek.


Egy picit hülye példa: ha az autó üzemanyagszint jelzője elromlott és teli tankot jelez végig, attól még ugyanúgy fogyasztja a benzint.


Szóval ezt el kell felejteni, hogy akkor kell enni, amikor éhes vagy, akkor kell inni, amikor szomjas vagy stb...

2016. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem te éhezel, hanem a tested, hiszen nem jut hozzá a szükséges tápanyagokhoz.

Ha nem jut hozzá, belassul az anyagcsere, hogy minden funkciót el tudjon látni.

2016. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, a testednek van egy bizonyos tápanyagigénye. Alámehetsz egészségesen, de extrém deficitben koplalsz. Akkor is, ha jó ételeket eszel és jóllaksz. Az éhség mit sem számít. Van, aki kalóriatöbbletben is farkaséhes s van, aki sosem éhes, ha nem eszik 1-2 napig, akkor sem.
2016. márc. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!