Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van esetleg olyan süti recepte...

Van esetleg olyan süti receptetek, amit diéta alatt is lehet kis adagban fogyasztani?

Figyelt kérdés
Diétázom,de annyira kívánok valami édességet,hogy inkább nem megyek boltba,nehogy vegyek valamit. Nagyon édesszájú vagyok,de mióta pár napja diétázom,semmi édességet nem ettem,max gyümölcsöt, joghurtot. Ha van valami jó kis receptetek,amit esetleg megosztanátok velem,azt nagyon megköszönném.

2016. márc. 21. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Protein palacsinta valami dietas lekvarral
2016. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én néha rácsos linzert sütök teljes kiőrlésű tönkölylisztből, eritrittel, házi, cukor nélküli lekvárral, dióval.

De a sajttorta is elkészíthető diétás verzióban, szintén hozzáadott cukor nélkül főzött lekvárral.

Vagy egy sima piskóta zabpehelylisztből, eritrit és xilit keverékével, édesítős joghurtkrémmel töltve.

De a neten rengeteg receptet találsz.

2016. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Epres joghurttorta, vagy epres túrótorta esetleg? Vagy akármilyen más gyümölccsel ugyanezek valamelyike? Édesítő szerrel is simán elkészíthető, liszt nem kell bele, neten van recept róla:)
2016. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehogy süssél, mert abból kevés nem lesz, befalsz a végén egy tepsivel. Inkább vegyél egy darab süteményt, rétest, bármit, és edd meg azt. vagy egy darab csokit, vagy szerezz valamit, ami eláll, nem kell megenni, nehogy megromoljon. Pl jégkrém, gesztenyemassza gesztenyepürének.
2016. márc. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 banánt 1 vagy 2 tojással szétnyomkodsz,jól összekevered és kész a lisztmentes palacsinta. Cukor helyett lehet édesítővel,de ha édes gyümölccsel eszed az is elhagyható .
2016. márc. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is édesszájú vagyok, napi szinten eszem sütit, bár néha kimarad egy nap, akkor kicsit büszke vagyok magamra, nem nagyon, mert ma már nem kívánok igazán ilyesmit, csak ugye finom, változatos és szeretek kísérletezni is ;) A párom nem bánja a sütögetést kicsit sem, jókat csinálok.


Sokféle receptem van, de hogy neked mi fér be, az nagyrészt diéta és döntés kérdése... Nekem bármi beleférne (ez a legtöbbeknél így van, bele kell kalkulálni a napi makrókba, persze ezen túl is bekavarhat, összetett dolog ez... de a fő, hogy maradjunk kalóriadeficitben s hasznos tápanyagok rovására se menjen, egészséges is legyen, amennyire lehet...), de most már szigorúbb szakaszban vagyok, s mivel lelkesen elszállok sütikkel, inkább maradok a piskótánál, ami szinte csupa tojás :D Naponta eszem, de nincs rajta mindig krém vagy lekvár, max. kevés csokiszósz. Roppantul laktató, amiből áll, azt pedig úgyis meg kéne ennem a megfelelő tápanyagbevitel miatt.


Az én receptjeim többé-kevésbé zsírosak (a kevésbé az olyan 60% zsírt jelent kalóriát nézve, a többi leginkább fehérje), de ahogy már írták, lehet operálni banánnal (az nagyon finom tud lenni, kár, hogy a hőkezelt gyümölcs és a sok cukor nekem nem pálya), fehérjeporral, sokan pedig zabot használnak, így a szénhidrátos, sőt a leginkább fehérjés irány is nyitott, csak azokhoz nem értek. Túró, tojás, esetleg még fehérje összeadásával is lehet valami mikrós sütit kreálni, ami még testépítőknek is belefér, utána lehet nézni.


De kis adagban tényleg szinte bármi belefér. Csak tényleg vigyázni kell, hogy kicsi legyen s ne kezdjél tőle édességeket enni. Mivel azt tapasztaltam s tuti nem vagyok vele egyedül, hogy az édesség további édességet szokott kívánni... Nem a cukor vagy a gyors ch, mert az az enyémben ugye nincs vagy minimális, maga az édesség ilyen.


Azzal nem értek egyet, hogy inkább vegyél, mert feleszed, amit sütsz. Lehet kicsit is sütni, akár mikróban, akár sütőben, jó esetben van más, aki segít megenni... Egy tepsi lapos, könnyű kis keksz még kalóriában sem olyan óriási, főleg több emberre (ott inkább a semmi kategóriához áll közel)...


Én maradnék a valamelyest zsíros műfajnál s csinálnék valami bögrés sütit egy tojásból (rakhatsz bele lisztet is, akkor kevésbé zsíros, mintha diót vagy kókuszt alkalmaznál), kakaósan vagy sem. A normál cukrot ugyebár elég könnyű pótolni. Nem light cucc, de bele kell tervezni a napba. Ennél jobb és sütőt igénylő a már általam említett piskóta, ami igen változatos. A leglightosabb nálam tojásonként fél deka magliszt, kiadós, változatos, finom, ehető magában, édesítővel, gyümölccsel, valami krémmel (én tojássárgájára építek, max. kevés hozzáadott zsírral), pici csokival...

2016. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!