Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az étrendemről?

Mi a véleményetek az étrendemről?

Figyelt kérdés

Egy pár hónapja nagyon figyelek a táplálkozásomra és heti 3-4x van súlyzós edzésem. Érdekelne a véleményetek az étrendemről. Mai menüm:

Reggeli: 40g zabpehely egy dl 0.1%-os tejjel

Tízórai: 250g eper

Ebéd: 58g tonhal (natúr lében) 80g jégsaláta, 80g kígyóubi, 20g medvehagyma

Uzsonna: 150g zsírszegény gyümölcsjoghurt

Ötkor van edzésem, utánya Iso whey fehérjét iszom, epreset

Vacsi: 2szelet graham kenyér (42g) két szelet pulykamellsonka

Minden napom hasonlóan néz ki , a tízórai mindig gyümölcs, sokszor egy banán vagy alma, ebédre gyakran eszem rizst és csirkét vagy halat (olaj nélkül elkészítve) néha teljes kiörlésű tésztát. Vélemény?


2016. márc. 31. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a reggelibe kb 0 fehérje van, a tizóraba is, az ebéd, uzsonna elmegy, a vacsora is 0 fehérje, egyél több fehérjét
2016. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kevès a fehèrje es az esszenciàlis zsìr.(pl. lenmagolaj) Uzsonnara a semmitèrő joghurt helyett mehetne 150 g sovàny tùrò vagy natùr hal. Ebèdre jó a tonhal, csak ìrtò kevès. Salàtàk okè. Alapvetően nem rossz, kisebb módosìtàsokkal egesz jò lenne. Több fehèrje, eszenciàlis zsir.
2016. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg uzsira küldjek le egy adag fehérjét zabpehellyel?
2016. márc. 31. 13:01
 4/11 anonim ***** válasza:
ja tényleg az uzsonna se a legjobb, testépítés rovatból jöttem és valamiért reflexből 150gr zsírszegény túrót olvastam gyümölccsel :D
2016. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Esetleg uzsira küldjek le egy adag fehérjét zabpehellyel?"


Inkább egyél meg 150 g csirkét, rizzsel vagy grillzöldségekkel.

2016. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csináld valahogy úgy, ahogy a testépítők, számolj ki valami kiinduló makrókat (nálad kevés a fehérje, kevés a zsír, kevés a kalória) s egyél rendes ételeket. Tejet, gyümölcsjoghurtot ne, a negyed kiló eperbe én nem kötök bele, de biztos, hogy ebből a pici kalóriabevitelből cukrokra akarsz költeni? Ha már eszel, egyél fehérjét is - nem mondanám ezt, ha ebédre bevágnál legalább negyedkiló húst vagy 6 tojást vagy valamit, de te mindig ilyen kis falat semmiket eszel, gondolom, nehéz neked a sok fehérje egyszerre, de akkor minden étkezésedben legyen valamicske. A joghurtban nem igazán van. A zabban akad egy kevés, de 40 gramm szánalmas. 58g hús? Szinte értelmezhetetlen.
2016. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor több húst egyek. Reggelire ha zabpelyhet eszem akkor azt csináljam meg fehérjeturmixszal zsírszegény tej helyett (abban nincs sok fehérje sajnos)? Lenmagolajat hogy vigyem be? Pl.: fűszerekkel kikeverve a salátára?
2016. márc. 31. 18:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Vacsorámon módosítottam, csirkemellet ettem, kenyérkockákkal, salátával és olivabogyóval, szóval valami cézársaláta-szerűséget. Amúgy nem írtam nemet meg kort, de most írok :) 15/l
2016. márc. 31. 18:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, lenmagolajat tegy a salatara. Es igen, több hùst vigyèl be.(csirke, pulyka, hal, marha bèlszìn vagy hàtszìn). Fehérje turmixot max napi 2-t erdemes. Többet nem, ha csak nem testepìtő vagy.
2016. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Testépítőnek is szilárd ételből kell menjen a fehérjebevitel nagyobbik fele... Jó étrenddel pedig neki se kell por.

Amúgy egyetértek :) Illetve nem kell feltétlenül több hús, több fehérje kell, de a hús elég jó opciónak tűnik, csak máshogyan is megoldható.


Az új vacsora szimpatikusabb, kérdező. Örvendetes, hogy nemcsak koptatjuk itt a billentyűzetet, de némelyik kérdező pozitív irányban módosít és elég aranyos, hogy le is írja :)

2016. márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!