Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 9.4% testzsír százalék 20...

9.4% testzsír százalék 20 éves lánynak kevés?

Figyelt kérdés
És mennyire lehet hinni abban, hogy ezt megtudja határozni egy spec. mérleg? Orvosi.

2016. márc. 31. 23:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
9.4% volt, de 15.5BMI értékkel, ami kicsikével de alatta van a normálnak. Mondjuk hihetetlenül fázós vagyok, elvileg ez lehet akkor ha nincs sok testzsírunk. Nem tudom, nem akarok ráparázni
2016. ápr. 1. 13:37
 12/18 anonim ***** válasza:
Hát sztem se, még ilyen BMI-val se lehetsz 9,4%-os (azért kicsit hízhatnál)
2016. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Azért a 15,5-ös BMI is borzasztó kevés, nem "valamicskével" van az alsó határ alatt, hanem elég sokkal.


Igen valószínü, hogy komoly gond van veled, pl anorexiás vagy.

2016. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

15,5-ös BMI már anorexiásnak számít, és nem kicsivel van alatta a normálnak. (Hogy szemléltessem, az én 164 centimhez 42 kilóval jön ki ennyi.)


Elmész orvoshoz, kihozzák a 9,4-es testzsírt 15-ös BMI-vel, megjegyzik, hogy ez gáz, és semmit sem tesznek. Persze, mert még csokit is eszel és izmos vagy, csak hát a menzeszed nem jön meg, ki érti.


A történeted valamelyik része hazugság. Ne etess minket.

2016. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A gyakorikérdések oldalon miért van az, hogy ha valaki feltesz egy kérdést, akkor leggyakrabban retardáltnak tituálják az illetőt és intelligens reakciók helyett, beszólást kap, vagy minimum 1-2 ironikus megjegyzést.

Vicces, bár sértő, de ez jobban minősíti a válaszolót, mint sem a kérdezőt, így igaz, a legjobb ha fel sem veszem.


1, Mondték hogy a tetstömeg indexem még nem is olyan rossz, de a testzsír százalékom vészes. 2 nem tesznek semmit,mert évek óta így vagyok. 3 igen anorexiás voltam, de agyban tiszta vagyok és erről meg nem kezdek el beszélni, mert ahogy láttam itt interneten az anorexiásokat bőven szidják, nyilván mert szart se tudnak erről a betegségről, csak 1-2 hallott információból véleményt alkotnak és természetesen a beteget minősítik hülyének. Nyilván nem írtam le, hogy az voltam (megjegyzem 12es BMIről jöttem fel 15.5-re) mert rögtön ez lenne a válasz. a Kérdés egyszerű volt. Létezhet e hogy ennyi legyen a testzsírszázalékom, és hogy ez nagyon kevés e. És igen eszek csokit, és képzeld rohadtul nem hízok 1 dekát sem. Lehet idegi alapú, vagy tényleg 3000kalóriát kéne ennem, de per pill hálás vagyok azért, mert képes vagyok egy átlagos ember ételadagját megenni. Nem divatozás meg szépséghajhászás az anorexia, hanem egy gusztustalan és életveszélyes betegség (és a betegség gusztustalan nem az aki szenved benne. )

2016. ápr. 1. 14:56
 16/18 hell-ikon ***** válasza:
100%

A 15,5-ös BMI már a súlyos sovány kategória, 16-16,99 között közepes sovány, 17-18,49 között enyhe soványság, 18,5-24,99 között pedig normális az ember testsúlya (egy átlag emberé).


Szóval te konkrétan a súlyosan sovány kategóriába tartozol, így aztán nem csoda, hogy nincs menstruációd. Viszont a 9,4 testzsír az számomra is rejtély.


Az, hogy sok csokit meg egyéb édességet eszel, még nem a hízás záloga önmagában. Gyakorlatilag üres kalória a rengeteg cukorral (innen van még energiád). Viszont hiányzik -feltehetőleg- az étrendedből rengeteg zsír és fehérje, ezért -sem- tudsz hízni.


Tessék elkezdeni normális főtt ételeket (is) enni, hússal, zöldséggel, gyümölccsel, mindjárt elkezdesz majd hízni és végre a tested is tud majd miből építkezni.

2016. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha anorexiás voltál, 12-es bmi-vel, akkor azért valami nagyon félremehetett a testedben, ez nekem már idegen terep, nem tudok okosakat mondani...

De az nem OK, hogy ah, évek óta ilyen vagy, akkor nem tesznek semmit. Legalább tanácsokat adhatanának vagy valami, elvégre fejlődsz a régi szinthez képest, nem kell erőszakkal befektetni a kórházba, de azért én aggódnék érted idegenként is. Persze az orvosokat nem feltétlenül szokták érdekelni az emberek, ez egy ilyen világ.


Akárhogyan is, ha még a BMI-d is alacsony, akkor csak szedj fel izmot és zsírt legjobb tudásod szerint, mert bármekkora is a valós testzsírszázalékod, a jelenlegi tested még túl vékony. Persze jó ételeket egyél. Nem tudom, mi ajánlatos ex anorexiásnak s hogyan ettél eddig, az én étrendemtől tuti kifeküdnél, bár ez sokakra igaz, de valami szakértő mondhatna valamit. 12-es bmi-re mentél le, találkoztál legalább hozzáértővel, aki megmondja, hogyan tudsz kilábalni ebből?

2016. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, én nem minősítettelek retardáltnak. Sajnálom, ha neked ez jött le, de egyszerűen csak úgy gondoltam, hogy vannak itt a kérdés szempontjából lényeges dolgok amiket vagy elhallgatsz vagy kitalálsz. Előbbiben látod igazam lett.


A kérdésed szempontjából meg nem mindegy, hogy anorexiás voltál előtte vagy sem. Ha 12-es BMI-ről indultál, akkor simán lehet, hogy jól mértek, míg ha sosem lettél volna anorexiás akkor tutira rossz mérés lenne. Látod az elején mindenki azt írta, hogy rossz a mérés, közben meg így a válaszok rosszak, annak fényében, amik kiderültek.


Ez csak egy névtelen unaloműző fórum. Jól teszed ha nem veszel innen semmit sem magadra, de értelem szerűen nem is az itteni válaszokra kell hagyatkozni, hanem az orvoséra. Ott megmondták, hogy ez nagyon kevés. Segítséget pedig ez esetben szakembertől kérjél.


Senki sem szidta az anorexiásokat, de pont ők azok akiknek aztán nem szabadna sem itt sem máshol névtelen idegeneknek kérdéseket feltenniük a testükkel kapcsolatosan.


Hogy a válaszom szerinted hogyan minősít engem, az mindegy. Nem is baj, ha felháborodsz mennyi bunkó van itt, legalább nem itt informálódsz ilyen komoly dolgokban, és megelőzöd, hogy több kárt okozzál magadnak, mint hasznot.

2016. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!