Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Spenótfőzelék lisztes rántássa...

Spenótfőzelék lisztes rántással, cukorral készítve nagyon nem fér bele a diétába? Pl natur csirkemellel.

Figyelt kérdés
Anyu azt főzött ebédre és nagyon megkívántam egy tányérral. :(
2016. ápr. 5. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan ehetsz egy tányérnyit, godnolom anyukád sem rántást szinez speottal, hanem sok a spenót és kevesebb a rántás.


Egy tányér kb 200 kcal, szóval nem a világ, és szénhidrát is (átlagos elkészítési mód mellett) kb 10-15 g.

2016. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Spenòt jò, csirkemell jò, cukor, liszt NEM! Bàr egy tànyèrral megeszed, nincs bajod, de ne engedj a cukor es a liszt csàbítàsànak. Hatràltatja a munkàt.
2016. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megettem egy tányérral. Most bűntudatom lett. De isteni volt :)
2016. ápr. 5. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen büntudatod, ha nem ragaszkodsz mereven valami elképzelt diétához, sokkal könnyebben és tartósabban tudsz fogyni!
2016. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szêpen:)
2016. ápr. 5. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod, az a lehető legrosszabb, ha megeszed és rosszul érzed magad miatta. S micsoda bűn? Ettél az otthoni főtt ételből, hát borzasztó, valóban... Nagyon kevesen fogynak le úgy, hogy SOHA nem lengenek ki, s azt kell mondjam, az a kis liszt (máskor amúgy sosem eszel ilyesmit?) és a cukor (az spenótba minek? de mivel nem kell bele, gondolom, kevés van benne) igazán nem olyan vészes, mégsem ettél meg egy kiló fornettit (az nálam a nem normális étel egyik csimborasszója, még csak nem is finom, OK, ízlések és pofonok), de még csak egy tepsi zserbót sem (amit én bármikor megtettem régebben, mert a kedvencem. ma csak azért nem, mert cukormérgezést kapnék tőle, elszoktam az ilyesmitől).


A diétába az fér bele, amit a szabályok engednek, mindenkinek más diétája van...

Fogyni kalóriadeficitben fogysz, akár kevés cukor és liszt, akár sok, akár semennyi nincs benne (persze van, akit megkavar a cukor, így vagy úgy s beleavatkozik a deficitbe is, akkor persze nagyon számít, eszi-e. de nem fog pár gramm egyszerű cukor vagy keményítő mágikusan lerakódni, miközben a sokkal több, az étrend szerves részét képező cukor és keményítő nem :D még ha azok jobb forrásból jönnek is).

2016. ápr. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. Megkérdezhetem,hetente hányszor férhet bele egy kis csalás? Magamra főzök,mert anya képes lenne belecsalni valamit az ételembe,mert úgy finomabb:) cimszóval. De néha olyat főz,hogy hiányzik az íze az ételének. Mint ma a spenótnak. Igyekszem kerülni a krumplit,lisztet és cukrot. De ezek szerint néha ez is beleférne?

3 hete diétázom egyébként,még 2x "csaltam" az általam felálított szabályok szerint,de egyre nehezebben viselem,hogy nem ehetek egy jó kis körmös pacalt vagy töltött káposztát. Az első hét iszonyat nehéz volt,mert imádok enni. Nyílván ez az oka a plusz 15 kg-nak :D

Minden évben tavaszra térek észhez,de ennyi plusz még sosem volt rajtam. Eddig pl a rántotthúsról is leszedtem a bundát.

2016. ápr. 5. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!