Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 97kilogramról akarok lefogyni...

97kilogramról akarok lefogyni a nyárra 80 kilóra? Ezek alapján lehetséges?

Figyelt kérdés

Rólam: 20 éves, egyetemista, kollégiumban élő srác vagyok. Egy hete kezdtem. 2 éve 75kg voltam csak felszedtem mert eljanyagoltam magam... pedig sok edzés kárba veszett... Tehát akkor:


Étrend: reggelire zabkása megy általában mert a tejjel 3 perc alatt összeáll a mikróban és 1-2 órán át telített a hasam.

Ebédre sült natur csirkemell, uborkasaláta, mozarella sajt vagy tonhal zöldségsalátával, mellé puffasztott rizsszelet..

Vacsorára általában cottage cheese, sovány túró, szalámival, 1,5% laktózmemtes tej


Próbálok napi 5x étkezni. Nem pont ide való de naponta 3x kell legalabb elmennem nagyszükségre, lehet felgyorsult az anyagcserém és távozik a bélsár...


Edzés: Ha otthon vagyok saját testsúly is gyakorlatokat csinálok, kettlebell és gyorsgyaloglás. Kollégiumban lét alatt heti 4 alkalommal járok edzőterembe. (Ma voltam először!)

Mai edzésprogram:

- 25 perc tekerés, -100 kalória a gép szerint

- melledzés és törzserősítés

- 25 perc gyorsgyaloglás, -100 kalória a gép szerint

melledzés, törzs

- 25 perc tekerés, -100 kalória a gép szerint

- melledzés, törzs

- 25 perc futás, -100 kalória a gép szerint


Naponta a 10.000 lépésszám felé motiválódok, nem busszal járok hanem gyalog. Persze nincs olyan messze az iskola hogy 5-kor kelljen indulnom. :-))


97,7 kilót mértem a múlt hétvégén, ma az edzés után 94,4-et.


80 kg a cél.


Ajánlanátok ötleteket, tippeket mint az étkezéshez, mint az edzéshez?



2016. ápr. 5. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek elmegy, azhogyhányszor eszelegy nap különjelentősége nincs, az anyagcsere szempontjából. Az edzés amit csinálsz az pont nem pörget anyagcserét. Júniusra pedig nem reális a 80kg,nyár végére viszont simán összejöhet. Edzés után valszeg nem volt benned víz, mindig ugyanabban az időben kéne mérni.


Ezt az edzést sem értem amúgy, hogy minek szeded így szét blokkokra, és ilyen jó időben miért nem csinálod szabadban a "kardiósabb" részét.

2016. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Én nem tudom... egyszer próbáltam ezt a napi sokszori étkezést, de pár hét múlva már úgy néztem ki, mint egy várandós. Bár biztos van, akinél működik. Nálam inkább a napi egy-kétszeri vált be, napközben leginkább gyümölccsel. Ez csak megszokás kérdése. Az éhségérzet nem mindig azt jelenti, hogy tápanyagra van szükség. 20 kiló energia van benned. A gyümölcs kiüríti a beleid és hidratál. Eper. Ez lesz a holnapi ebédem, fél kiló. Vagy kivi. Inni nem iszom. A vacsi meg zsenge zöldborsó nyersen némi zöldhagymával, aztán párolt cékla dióval, almával. (<- recept)


Na jó, adok egy tuti tippet. Hiába mondják, hogy nem számít, de igenis számít: este 6 után nincs kaja egészen másnap délig. Persze ha nem akarsz lapos hasat, nem kell betartani. De hidd el, a felesleg szó szerint leolvad rólad, ha így teszel. A lényeg, hogy a vacsi ne legyen dehidratáló, főként nyers alapanyagokból álljon (ubi, sali, paradicsom stb), így bírható a dolog, tiszta szerves vízzel tovább bírja a szervezet, mint bármi mással.

2016. ápr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Az írt étrend rendben van, bár én a puffasztott rizst jó nagy hülyeségnek tartom. 300 kalória fölött van 100g-ként, a teljes kiőrlésű kenyér meg alig 200 fölötti. Nyilván utóbbiból könnyebb többet enni, de ha a kenyeret el tudod hagyni, a p.rizs is ugorhatna és ott tudsz nyerni.


A fontos még a hús/sajt és a zöldségek aránya, csirkemellből sajttal együtt főétkezésre is 150g-nál ne többet egyél, a maradék 250-300g zöldség legyen. Árpagyöngy (gersli) fél kiló 200ft és nagyon jó tésztapótló. Bulgur, kuszkusz, köles kicsit drágábbak, de azok is nagyon jók. Tízórai, uzsonna csak zöldség vagy gyümölcs legyen és fel lehet dobni alkalmanként a reggelit, vacsorát is vele.


Sok rostot egyél (az már jó, ha sokat jársz wc-re), akár táplálékkiegészítő (búzakorpa, szintén nagyon olcsó) formájában is, hogy meglegyen a napi 35g bevitel, ami azért a magyar konyha mellett nehezen jön össze. Lefekvés előtt legkésőbb 4 órával egyél utoljára és napi 2,5-3l víz fogyjon el.

2016. ápr. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A mozzarellát és a szalámit kihagynám. Jó az anyagcseréd, meglesz ez.
2016. ápr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző előtti: egy puffasztott rizsszelet 5g.
2016. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 rockymontana válasza:
hogy állsz ??
2017. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 2 év alatt nem fogytál le 15 kilót akkor hagyd a fenébe. Minek emelted ki a kérdést?
2018. márc. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pep e ***** válasza:

Nekem legutóbb 12 hét alatt -15 kg sikerült leadni.

Reggel: tojásrántotta simán belefért, barna kenyérrel. vagy zab + fehérje, túró-fehérje-megy

10 óra: dió/mogyi/mandula kisebb marékkal.

Ebéd: 100g csirkemell 60g rizs saláta. A kuszkuszt én is ettem, nem egy ízletesebb köret, de a rizs szénhidrát kell, hogy meglegyen a napi 150 g kb. Fehérjéből 150-200g, zsírból 30-50 g. A sajt nem a jó zsírok közé sorolható.

Ebéd: 100g csirke-marha sali

vacsora vagy 100g csirke-hal sali vagy túrós kotyvalék edzőnapon simán tízkor kajáltam, ha 9-ig edzettem.

napi 2 fehérje ital.

Lenmag olaj a barátod:) A sajt nekem nem barátom, de ti tudjátok, lehet belefér.

Sokféle edzést csinálhatsz, de ha már volt korábban ami bejött, akkor inkább azt csináld.

2018. márc. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!