Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért híztam ennyit az utóbbi...

Miért híztam ennyit az utóbbi időben, mikozben fogyózom? (Részletes leírás)

Figyelt kérdés

Az elmúlt három napban nagyon növekedni kezdett a súlyom. Igaz, hogy egy kis bűnözés volt, de nem hiszem, hogy azért ennyi súly feljöhetett volna. Tehát:

Tegnapelőtt: 53.5

Tegnap:53.8

Ma: 54.5

Fokozatosan hízok, pedig semmi sem változott az elmúlt napokban. Maximum annyi, hogy eddig szinte semmi folyadékot nem ittam, tegnap meg ma megittam 2l folyadékot (2-2l). De mindig reggel mérem magam, így nem értem. Leírom a napi étrendemet és folyadékbevitelemet.

Tegnapelőtt:

- 100g zsírszegény túró 1evőkanál baracklekvárral

- Fél szelet bundáskenyér

- 200g itthon főzött puding (pudinpor-tej-cukor)

- 3 pici kakaós kifli, itthon sütött. (kb. 80g egyben)

- Kb. fél liter cappuccino (tej és cappuccinopor)


Tegnap:

- 1db bundáskenyér (2db kicsi fél)

- 4db itthon készített kakaós kifli (kb. 110g)

- 1 gombóc joghurtos fagyi édestölcsérben

- kb. fél liter cappuccino (cappuccino por és tej)

- kb. 2.5dl tea

- kb. 1l víz


Ma:

- Fél liter narancs üdítő (100ml/0.8kcal)

- 2x2.5 dl cappuccino (tej és cappuccinopor)

- 2x2.5dl cappuccino (ugyanúgy, de tej helyett vízzel)

- kb. fél liter tea

- 200g zöldségkeverék főzve (2x24kcal)

- 2db kisméretű főtt tojás

- 1db banános csoki

- 1db kisebb alma



2016. ápr. 7. 17:12
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ha deficitben lengsz ki, nem hízhatsz. Nem tudom, mennyit eszel (a leírás alapján nem mondható meg), de nem tűnik soknak, hacsak nem úszik a zsírban a bundáskenyér s áll a cukor az italaidban.


Alig nőtt a súlyod, én egy kilengéskor +2 kilót lazán összehozok s ebben semennyi hízás nincs. A testsúly ingadozik, igenis vissza tud tartani vizet a test, bár nálam a glikogénraktárak a ludasak, mert kilengéskor sokkal cukrosabban eszem.


Ma is alig ettél, de legalább belekeveredett normális étel is... De pl. a tegnapod... Nézd, 5 éve kezdtem a fogyást, alapból is jókat eszem, édesség mindennap és erre még milliószor lengtem ki, tudom, mi a kilengés. De azokon a napokon se kizárólag cukrot és sütit eszem! Meg bundáskenyeret, azt mondjuk én nem is. Van egy csomó zöldség és kellő (néha túlzott) mennyiségű jóféle fehérje is, ahogy kell, s a tápanyagbevitelem alaposabb még a jól összeállított normál napjaiméhoz is. El sem tudom képzelni, milyen lehet kizárólag nem rendes ételeket enni egész nap. Ez így nem OK. Mikor viszel be tápanyagokat? A testednek kell. A fogyás nem igazán, akármilyen vékonyak is a csontjaid. Lehet csöpp felesleged, nem mondom, hogy nem, de akkor is jó étrendre van szükséged. Ehetsz házi kakaós kifliket néha, én nem mondom, hogy nem, de ne csak azt és rosszabbakat...

2016. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A normál étrendedben mi a kalória? Már a kötelező fehérjén kívül? A gyümölcs? Vagy nem eszel belőle annyit? Csupa kalóriaszegényeket soroltál. Eszel elég zsírt?


Napi 4x50 hasprés felesleges, ha túl könnyűnek tartod, vannak remek és kemény plank gyakorlatok :) Mondjuk ártani nem árt, de úgy tudom, nem érsz vele sokat, ha ennyit csinálsz.

A séta jó, pláne emelkedőn :)

2016. ápr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő, nagyon köszönöm :) Aranyosak vagytok :) Igazából nekem ez a pár hasprés is nagyon megerőltető, mert évek óta elszoktam a sportolástól (szívbetegség, a térdem stb...), pedig előtte kézilabdáztam és atletizálzam egyszerre intenzíven.
2016. ápr. 8. 00:09
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Pár? Épp ez az, hogy egész sok. Nekem 2 hónap edzés után is 20 megy csak egyszerre... Nagyon gyenge a hasizmom, úgy látszik. De a testépítés rovatban azt mondták, heti 3x2x20 is jó, annyit pedig nyomok, sőt, más hasizomgyakorlatot is (amikor már nem bírom a hasprést, még simán megy egy csomó lábemelés, amikor a földhöz közel van legalább az egyik láb). A plank nekem 5 másodperc és összeesek. A többi izmom köszöni, van, bár ők sem erősek, de talán nem ilyen extrém szánalmasak.

De az ember megteszi, amit a saját szintjén tud, aztán majd alakul a dolog. Néha már 25 hasprés is megy... Röhejes, tudom.

2016. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Elemeztem a bűnözési listát és arra a következtetésre jutottam, hogy ha én ugyan ilyen dolgokat ettem volna 1 puffadtam volna 2 vizesedtem volna összességében gyarapodott volna a súlyom. Ha szívbeteg vagy, amit sajnálattal olvasok (enyhe van nekem is sajnos) a vízháztartásodra jobban kéne ügyelni nem leszólásból mondom-puszta segíteni akarás végett. A cappucino ha ilyen zacskós valami nem csak koffeint tartalmaz ami vízhajtó (folyadék pótlás nélkül azonban a víz megkötődéssel reagál a szervezet) de cukrot és sót is tartalmazz. Tudom,hogy nagyon finom meg minden de... csak gondold át.

Húst nem eszel? A szívednek meg a térdizületeidnek nagy szüksége lenne rá.

A fent felsorolt kaják bűnözésre elmennek de vedd figyelembe, hogy vízvisszatartást okozhatnak ami miatt súlygyarapodás léphet fel. Inkább egyél minden nap valami kis kocka étcsokit, de ez a szénhidrát falási roham a legrosszabb... tudom én is átesek ezen, vizsgaidőszak meg társai. Szeddj magnéziumot izmoknak is jö agynak is, na meg segít leküzdeni a puding bundáskenyér vágyat.

Na bocsi, hogy hosszú voltam, csak elolvastam és elszomorodtam... :( napi 1 liter cappucino szívbetegen nem kéne

2016. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Ma egészséesebben ettem, mégis hízást tapasztaltam.

50g túró, 1db túrórudi, 2dl turbó d. por és 1 alma meg 1 kivi :(

2016. ápr. 8. 22:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!