Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Havonta hány kiló hízás...

Havonta hány kiló hízás normális, "egészséges"?

Figyelt kérdés
Január elejétől ma reggelig 23 kilót híztam. Nem eszek diétásan, konkrétan összevissza eszek és nem is keveset, de pont ugyanazokat ettem, mint 2015-ben, mégis három hónap alatt ennyit felszedni... rendben van ez így? Ez csak a falánkság? A normális 70 kilómat 93-ra felzabáltam csak így..?
2016. ápr. 8. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem egészséges ennyit hízni ilyen rövid idő alatt.
2016. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az heti 1,5-2 kg, ami olyan 10-14 ezer kcal pluszban hetente. Az napi 1.500-2000 plusz kcal bevitel.

Ha ettél ennyivel többet (vagy kevesebbet mozogtál), akkor igen, lehet ennyit zabálni. De ha nem (minden nasi, minden pohár üdítő plusz bevitel), akkor érdemes kivizsgáltatni.

2016. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt kifejlett testnek a 0 kiló hízás a normális, hacsak nem sportol, mert akkor ugye jöhet fel izom, de szerintem ez kamu kérdés, annyira csak nem balfa.z senki, hogy havi 6 kilós hízást egészségesnek tituláljon.
2016. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bár kamu lenne. Arra akartam kihegyezni a kérdést, hogy fordulhatok-e orvoshoz ezzel? Mert a kövérek háromnegyede azzal védekezik, hogy betegség, meg hormonok miatt kövér. Mint írtam, semmival se másabb az étkezésem, a mozgásom, mint tavaly, ezért nem tudok hova tenni ennyi plusz kilót, hiába nem számolgattam soha, hogy miből mennyit fogyasztok. Hát majd most kénytelen leszek én is méricskélni, meg számolgatni.
2016. ápr. 8. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Márpedig ehhez minden nap lakomázni kellett, ha nem ettél a tavalyi évhez képest minden nap kb 2x annyit, mint elötte, akkor bizony érdemes felkeresni egy endokrinológust.
2016. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez màr biztosan kóros. Ha csak 2x annyit ettèl volna mint előtte, ennyit nem hìzol az fix. Vagy betegesen szetzabàltad magad szünet nelkül vagy valamilyen komoly kialakulò betegsèged van, melyre a szervezet hízassal reagàl. Vagy esetleg nem szedsz valamilyen antidepresszànst? Azok szoktak extrèm túlsùlyt okozni keves idő alatt.
2016. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!