Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan adjam le az utolsó pár...

Hogyan adjam le az utolsó pár kilót?

Figyelt kérdés

Január közepe felé kezdtem diétázni és mostanra sikerült leadnom 12kg-t. Eleinte konditerembe jártam, heti háromszor, négyszer. Ott fél órát futottam futópadon, és háromnegyed órát teljes testre erősítettem súlyokkal, ezen kívül még itthon is edzetem, erősítettem, saját testsúllyal. Kicsit túlzásba is vittem, valamit el is csesztem az egyik térdemmel. Annyira kikészítettem a jobb térdem ízületeit, hogy muszáj volt kicsit visszavennem az edzésekből. Ráadásul a jegyeim is romoltak, mást sem csináltam csak edzettem, úgyhogy ezek szépen lassan abbamaradtak. Most sportként heti kétszer gerinc jógázom, ami ugyan nemigen fáraszt le, de segít az amúgy is kissé ferde gerincemnek. (Ortopédorvos támogatta.) Ezen kívül a mostanában elég népszerű "Bikini Body Guide" edzésprogramot kezdtem el, ami ugyan elég kemény, még is szerintem racionális, ráadásul elég szakszerűnek nézz ki, hisz nem csak egy edzéstervről, de egy komplett online könyvről van szó.

Az étkezésem általában reggeli zabkásából, ebédre csirkéből és zöldségekből, vacsorára házi krémtúróból áll. (Utóbbi zsírszegény túró, egy kis natúr joghurt és mandulatej összekeverve.) Ha megéhezem zöldségeket, gyümölcsöket, mandulatejet nasizom. Azt étkezésem nem sokat változott, az elejétől kezdve így csinálom, bár igaz mostanában kicsivel többet csalok, mert kissé elment a kedvem, mióta stagnál a súlyom.

Szeretnék még 4kg-t leadni, de legalább 2kg-t. Külső segítséget nemigen kapok sőt. A családban majdnem mindenki kissé elhízott, egészségtelenül étkeznek. Cukros üdítők, fehér kenyér, tészták, édességek. Édesapám cukorbeteg, nagyapám is cukorbetegsége következményeképpen halt meg, rajtam kívül még se érdekel senkit, hogy helyesebben étkezünk. Ez valamelyest elkeserítő, de nem tehetek semmit. Viszont nem hagynak békén. Szerintük már abba kéne hagynom ezt, szerintük beteges vagyok. A barátaim is anorexiával ijesztgetnek. A napokban viszont beteg voltam, (megfáztam) a háziorvosunk megjegyezte, hogy fogytam, közölte, hogy "nagyon baba" az alakom, de érdekes, ő semmiféle kórosat nem látott az alakomban, óvatosságra se intett, bár pajzsmirigyelégtelenségre gyanakodott, amikor megmondtam mennyi idő alatt menyit fogytam.

A múlt héten neocitránt kellet innom (tudom tele van cukorral), és egyéb gyógyszereket fogyasztanom előírásra, lehet hogy ez is nehezíti a súlyveszést, de már eddig is stangált a súlyom.

Szerintetek miért lehet, hogy ennyire nehezen megy már? Az elején sokkal könnyebb volt, az első 6kg szinte leolvadt, néha egy-egy hétig álldogált egy bizonyos súlynál, aztán megint ment lejjebb, de már lassan három hete semmit nem változtam.

Amúgy genetikailag inkább felsőtestre vagyok hízékony, hasra, mellre, arcra, karokra. A bordakosaram sajnos rendellenesen kiálló, akkor is szembetűnő volt, amikor még sok volt rajtam a fölösleg és most is megnehezíti a dolgom. A lábaim mindig vékonyak voltak, mostanra már rés van a két combom között. Nem hatalmas, de még akkor is ott van, ha a térdeimet zárom össze, nemhogy a lábfejemet. A hasamon azonban még mindig látom a fölösleget.

Mit csinálok rosszul? Tudom sokat írtam, de talán valaki kisilabizál belőle valami okosat, ami következtében segíteni tud. Nagyon szeretnék megszabadulni az utolsó pár kilótól, mert magas lány révén, mindig is debellának éreztem magam. Tudom a magasságomon nem tudok változtatni, de a testemen még igen. Szeretném magam mögött hagyni az időszakot, amikor szégyenlősen baktattam a strandon és mindenhol azt kerestem, hol van egy törölköző, amit magam köré teríthetek. Kérlek segítsetek!:)

183cm/62kg

Derék:63cm/Köldök alatt:75cm/Csipő:86cm (Legutóbbit nem tudom pontosan hol kell mérni)/Comb:48cm (Bár ez is attól függ épp hol mérem a combomon, mindenesetre a legvastagabb pontján ennyi.)

16/L



2016. ápr. 10. 17:09
 1/2 anonim válasza:
Az oka annak, hogy nem igen tudsz már fogyni, az az, hogy gyakorlatilag már kezdesz olyan szintre jutni ami már eléggé sovány kategóriába sorolható. Kb a normális testsúly olyan 70kg körül lenne neked a BMI értékek szerint. Tehát, már szinte zsír sincs rajtad amit le tudna bontani a szervezeted, és így az izomból kezdesz majd veszteni elég rendesen, amit természetesen nem olyan könnyű ám lebontani mint a zsírt. Véleményem szerint, ne akarj többet fogyni, viszont az edzést folytasd, főleg lábra és hasra, így szép feszes hasad, meg formás feneked lesz, és kész. Tovább fogyni meg tényleg ne akarj szerintem. Ezt fiú szemmel mondom.
2016. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy végigolvastad és válaszoltál!:) Talán igazad van, többen mondtak már hasonlót, még is...

Ha már régóta szenvedsz a súlyoddal egy idő után nehéz lesz megkülönböztetni, valóban zsíros a tested vagy csak te képzeled oda.

Néha a barátaim, családom, még az olyan látatlan válaszolók is mint te meggyőznek róla, hogy csak képzelem a zsírt és ilyenkor egy-egy étkezés, esetleg nap erejéig elengedem magam, de aztán este a tükör előtt megint látom, amit látnom kell. Hogy még ott van az a pár kiló.

Mindenesetre az edzéseket semmikép sem hagyom abba, jót is tesznek, és jobban is érzem magam tőlük.:)

2016. ápr. 10. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!