Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 kg túlsúllyal mit érdemes...

20 kg túlsúllyal mit érdemes sportolnom? Nagyon elvagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Szóval eddig 13 kg-ot fogytam majdnem 3 hónap alatt. Még 20 kg-ot kell leadnom de egyszerűen hiába van meg a jó étrend, amit élvezek is, nem találok mellé sportot. Vagyis találnék, de szánalmas vagyok. Mások előtt nem merek sportolni, egyszerűen rettegek, ezért a konditermet kizártam. A futást nem ajánlják ekkora túlsúllyal, ráadásul a jobb térdem egy régi baleset miatt recseg,ropog séta közben is, nem mernék vele futni. Van itthon szobabiciklink, azon szoktam tekerni kb 20-30 percet minden nap, de ez bizonyára nem elég. Szeretnék valami súlyzós edzést is csinálni, hogy izmosodjak is kicsit. Tudom, tele van az internet ilyenekkel, de jobban szeretnék személyes tapasztalatokból ötletet meríteni. És azt is tudom, hogy minden elhatározás kérdése, igyekszem nagyon.
2016. ápr. 11. 20:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és lány vagyok, 18 éves. Ha ez számít.
2016. ápr. 11. 20:35
 2/11 anonim ***** válasza:
A súlyzós edzés jó, én is ajánlom. Tele vannak a testépítő oldalak és a youtube otthon is végezhető gyakorlatokkal, persze úgyis magunknak kell kitapasztalnunk, mi passzol hozzánk, hisz elég sok stílusban lehet edzeni... Én pl. sosem szériáztam, de az a legtipikusabb.
2016. ápr. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Itt olvastam azt a jó módszert, hogy napi sok km-t sétálni hátizsákkal, aminek a súlyát szép lassan növelni. A módszer ismertetője már a 16 kg-os hátizsáknál tart.
2016. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3: 16 kiló? Jajjj, elég gyenge ember lehet :D Jó hát én csak rendeltetésszerűen használtam hátizsákot, de 10 kiló zöldséggel felmenni a hegyre (pár km) még edzetlenül és fáradtan is eléggé minimális teljesítmény... 16 sem egy komoly teljesítmény. Gondolom, nem 50 km-t kell vele menni, az nem szórakoztató (nekem semennyivel sem).
2016. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hasonlóképpen mint te én is fogytam 13 kg, és 20 kilót kéne még leadni. Én konditerembe járok, és nem tartom cikisnek. Vannak nálam kövérebbek is, és mindenki edz. Én is azért járok oda.

Szerintem menj edzőterembe, nem fogod megbánni

2016. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagy túlsúllyal nem könnyű a legtöbb sport, én nem erőlködnék nagyon, inkább folytasd azt a fogyókúrát, amit most is csinálsz, mozogj minden nap annyit, amennyi még jólesik (szobabicikli, minél több séta, lift helyett lépcső stb.), és 3 hónap múlva, vagy amikor már jobban esne a komolyabb edzés (és nem rettegsz annyira attól, hogy mások is látnak) menj el edzőterembe vagy amit szeretnél.

Én ajánlom a callanetics-et, mert nem ugrálós, viszont nagyon hatékonyan edzi az izmokat. Mehetsz bármilyen csoportos tornára is, ezekre főleg nők járnak, és nem arról szól, hogy cseverésznek meg másokat bámulnak vagy kritizálnak (nem mintha a konditermekben ez lenne a jellemző, de előfordulhat). Ha az egészséges mozgás és egyben gyógyulás is érdekel, próbáld ki a jógát, vagy valamilyen gyógytornát. Én mindháromra jártam (jógára 18 évesen), nekem nagyon jót tettek. 41/N

2016. ápr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bicaj. Ne szobabiciklizz mert az unalmas, fogj egy igazit és menj el vele tekerni 1-2 órára minimum.
2016. ápr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Heti 3 súlyzós edzés, a legjobb edzőteremben lenne...

Emellett heti 3-4 aerob. Tempós séta, vagy bringa.

2016. ápr. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
rajtam annyi súlyfelesleg van most,mint amivel te kezdted.én egy hónapja kezdtem mozogni.heti egy spinracing,és két trx személyi edzővel.ezen kívül mindenhova keróval járok.ha van időm,az itthoni szobabiciklin is tekerek 30 percet.eddig egy olyan helyre jártam trx-re,ahol csak én vagyok a tornateremben,de csütörtöktől konditerembe fogok járni,mert már kevés az egy óra edzés,ki fog egészülni fél óra gyaloglással vagy elliptikus trénerrel.Ne foglalkozz másokkal,én sem teszem.Csak a saját célod legyen előtted.Viszont kérj segítséget,legalább eleinte.
2016. ápr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is a csoportos edzéseket ajánlom, arra valahogy könnyebben veszi rá magát az ember, mint az otthoni tornázgatásra és az sem árt, ha ott van egy edző, aki kijavít, ha valamit rosszul csinálsz. Hidd el, senki nem fog megbámulni vagy kinevetni, mindenki azért jár oda, hogy fittebb, egészségesebb legyen és bizony bőven vannak túlsúlyosak is közöttük.
2016. ápr. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!