Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra alatt mennyit és...

Fogyókúra alatt mennyit és milyen mennyiségben fogyaszthatok az alábbi ételekből?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Tudom, hogy ott a kalóriabázis nevű oldal. Az adatokkal tisztában vagyok, de nem tudom, hogy milyen arányban és milyen mennyiségben fogyaszthatom az alábbi ételeket:

- Vegetaleves (0.5l víz, 1db leveskocka, fél evőkanál vegeta)

- Tejbedara (étkezési búzadara, 1.5% tej, cukor és kakaó nélkül)

- Sovány túró (folyékony édesítővel és vaníliaaromával)

- Alma, mandarin, narancs (a szénhidrát miatt kérdezem)

- Natúr joghurt, kefír

- Tea (folyékony édesítővel, citrom és méz nélkül)

- Kávé (folyékony édesítővel és tejjel)



2016. ápr. 12. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a következőket ajánlom: kávé és tea édesítő nélkül (mert egészségtelen), kávét ne többet, mit naponta 2 duplának megfelelő, teából több csésze is lehet. Bele a tej érzéssel. Alma és déligyümölcs napi 1-*2 db, sokkal több cukor van a szőlőben és cseresznyében.Túró sózva vagy vegetával, esetleg hagymával, napi max 0,5 kg. Tejbedara mértékletesen, napi 0,5 liternél nem több, kakaó mehet bele. Vegetalaves a sok mesterséges ízesítő miatt nem ajánlható, helyette inkább káposztaleves vagy céklaleves.
2016. ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

És a főtt tojásból mennyit lehet? Illetve simán a tejből (1.5%). Sajnos imádom a tejet és nem tudok leszokni róla :)

Abonettkenyér, uzsonnasonka, paradicsom, paprika?

2016. ápr. 12. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Főtt tojásból max. 10-12 normál méretű darab, de ekkor más fontos fehérjeforrás nem fér. Persze zsírszegény diétában kevesebb.


A többinél is diéta kérdése. Nekem gyümölcsből a szinte semmi megfelelő, mások pedig olykor napi 3 banánnal fogynak le.


Hogy az édesítő OK-e, az attól függ, milyen édesítőről van szó. Kávéra és teára nálam nincs limit, a mai nagyon sokadik kávét iszom most épp... Kire hogy hat s kinek mi a véleménye, de ugyanez a tejre, én azt a lehető legnagyobb ívben kerülöm vagy sok éve.

Fogyás alatt bármit lehet enni, úgy értem, semmi nem tudja megakadályozni a fogyást, ha nem eszel belőle sokat. Más kérdés, hogy neked és szerinted mi egészséges s tapasztalataid szerint mivel tudsz jóllakottan, élvezetesen fogyni. Ez nagyon emberfüggő.


A joghurtra se raknék limitet, az kvázi vizes semmi. Nem is tudom, mi értelme van enni. De ez igazából nem az én asztalom s nagyon-nagyon sok belőle azért mégis más, az már sok cukor...


A vegetaleves hervasztó és potenciálisan nátrium-glutamátos, én a közelébe se mennék, de ha téged nem zavar, akkor azzal sem kell vigyáznod. De normális étrend mellett nincs szükséged ilyesmire (bár egy időben nekem is volt házi készítésű leveskockám, házilag aszalt zöldséggel, kókuszzsírral, sóval... az nem volt rossz :) de sok szerepe nem volt az életemben, éhesen enni kell s azért levest sem nehéz normálisat főzni. inkább csak hirtelen levesevési vágyra volt jó).

2016. ápr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Az lenne még a kérdésem, hogy sokszor rámjön az édességhiány. Ilyenkor általában bekapok 2db étcsokit vagy megeszek egy túrórudit. Esetleg nincsen valami szénhidrátszegényebb megoldás? :)

2016. ápr. 12. 22:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Bármennyit. A fogyás abból áll, hogy kevesebb energiát viszel be a testedbe, mint amennyit egy nap felhasználsz. Akár ehetnél kizárólag kristálycukrot is (egy ideig), ha akarnál. A kérdésre lehetetlen válaszolni, mert nyilvánvalóan nem kizárólag ezt ennéd egy nap, hanem nassolni gondolod, ha jól sejtem.


Tarts be egy napi 1300-1400 kalóriás diétát és fogsz fogyni. Nekem azzal ment le a feleslegem és az elég szigorúan figyelt ebéd és vacsorán (700 ebéd, 500 vacsora) felül napi kb. 200 kalória maradt "dőzsölésre". Mondjuk én nem reggelizem, ha az is lenne, akkor semennyi se maradt volna.


Az a listádból kb. 125g tejbegríz vagy 2 nagy alma vagy narancs, esetleg úgy 150g sovány túró. Teából bármennyit, mert a mindkét része majdnem nullkalóriás. A kávé is, de a tej nyilván nem, azt számold.


Ezt a vegetaleves nevű förmedvényt meg villámgyorsan felejtsd el, eszméletlen egészségtelen és kb. egy adagban több só van, mint amit egész nap kellene fogyasztanod...

2016. ápr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Puliszkas válasza:
Az édességhiány kínzó ilyenkor még azoknak is akik rendes táplálkozás idején nem édesszájúak. :D Ha szereted a túró-csoki kombinációt akkor keverhetsz túrókrémet édesítővel,amire szintén édesítővel és pici vízzel eldörzsölt kakaóöntetet csurgatsz.Én sokszor csak kakaó nélkül eszem,reszelt citromhéjjal elkeverve,az olyan mint nagyanyám palacsinta tölteléke volt.Ezenkívűl nézz körül a Dukan diéta oldalain édességek után,azok mind szénhidrátmentesek,én sok mindent készítek onnan akkor is ha már azt a diétát nem lenne erőm még egyszer végigcsinálni.Kereshetsz cukorbetegeknek árult jégkrémet(nem tudok konkrét márkát mondani,nem Magyarországon élek),de míg nem találtam magam készítettem otthon ha akadt időm rá.Nagyon jó még a gyümölcsös joghurt,persze ha te kevered otthon édesítővel.Ha van sok időd ugyancsak a Dukan-ban vannak 2-3 evőkanál korpával és sok tojással készített sütemények,azokban is kevés a szénhidrát,vaamint van egy nagyon finom Nutella-heyettesítő mogyorókrém receptjük is.Én valami amerikai palacsintaszerűséget szoktam összeütni szombat reggelenként korpával,azt még a gyerek is megeszi,főleg ha teszek neki rá mézet és gyümölcsöt.
2016. ápr. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a hasznos válaszokat :)

Egyébként ti ha salátát készítetek, akkor szoktatok tojást tenni bele? Illetve milyen zöldségekkel egészítitek ki a mixet? Házilag milyen szószok vannak, amik picit kalóriaszegényebbek? (Tehát nem ilyen olajos, azt nem igazán szeretem)

2016. ápr. 13. 08:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Salátába én szoktam főtt tojást/tükörtojást/tonhalat tenni, néha kevés mozzarellát is, szósznak kiváló pl.

olivaolaj+balzsamecet keveréke

tökmagolaj (bár ez szerintem nincs jelen minden háztartásban:D)

natúr joghurt+valamilyen fűszerkeverék

2016. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kukoricát szabad beletenni? :) Nem nagy mennyiségben, egy adaghoz kb.negyed konzervdobozra gondoltam.
2016. ápr. 13. 12:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Ebédnél simán..:) Én néha ilyen kukoricás-vörösbabos rio mare tonhalkonzervet ebédelek
2016. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!