Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem kevesebbet enni. El...

Elkezdtem kevesebbet enni. El fog múlni az éhségérzet?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Úgy döntöttem, ideje komolyan vennem, hogy nagyon megugrott a súlyom az elmúlt években, és alig van már 1-2 évvel ezelőtti ruhám, amibe beleférek.

Most sem vagyok kövér, de három év alatt feljött 12 kiló, ami nagyon meglátszik és nem is érzem így jól magam.

Sokat mozogtam mindig is, most is napi 4-szer futok, biciklizek, de ettől persze önmagában nem fogytam (előtte is sportoltam, eközben jöttek fel a kilók is). Ezért most beláttam, hogy a fő gond a táplálkozással van, és elismerem, túl sokat eszem. Imádok enni, és eddig kb. addig ettem minden étkezésnél, amíg belémfért, ebédnél mindig repetáztam (egy újabb teljes adag...), vacsorára néha 4 szelet kenyér, ilyenek...


Most 4 hete tudatosan csökkentettem a mennyiséget, és pl. az édességekről teljesen lemondtam. A kenyérfélékről még nem, de azokból is csökkentettem az adagot, és ebédre is csak egy adagot veszek. Szóval lényegesen kevesebbet eszek, és a hasamon ez már szépen is látszik, viszont a problémám, hogy nagyon éhesnek érzem magam mindig. Megeszem a teljes tálnyi ebédet, ami másoknak bőven elég, és most már én sem veszek belőle mégegyszer, de iszonyatosan kívánom, éhséget érzek, kényszeríteni kell magam, hogy ne egyek többet.


Heti 5-ször eszem (ebből 2 alkalom gyümölcs, zöldség), és hiába telik el az étkezések között csak pár óra, gyakran éhes vagyok, korog a gyomrom, úgy érzem muszáj ennem valamit. Pedig most sem eszem keveset, egyáltalán nem, csak a korábbi étrendemhez képest. Reggelizem rendesen (egy szelet teljes kiőrlésű kenyér felvágottal vagy sajttal és zöldséggel, plusz egy joghurt), utána tízórai (zöldség, gyümölcs), ebéd (általában csirkemell valami körettel, teljes tányérnyi adag), uzsonna (zöldség, gyümölcs), vacsora (néha ebédmaradék, néha valami saláta).


Ha továbbra is kibírom és kevesebbet eszem, egy idő után hozzászokik a gyomrom? Kevesebbet igénylek majd? Meg fog szűnni az állandó éhségérzet? Esetleg tudtok valami tanácsot adni?


Köszönöm!


2016. ápr. 16. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezért szeretem a ketogén diétát. Ott tapasztalataim szerint nincsen ilyen éhségérzet. Viszont be kell tartani a "játékszabályokat",amit ez a fajta diéta megkíván, hogy tényleg jól működjön,illetve van, aki nem bírja a zsíros étkezést.
2016. ápr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Noblesse Oblige ***** válasza:

Szerintem a megoldás az, hogy rostban gazdag ételeket fogyasztasz és sok-sok folyadékot.


Én reggel még bármilyen étkezés előtt megiszok 0,5 L vizet. Nekem ezzel kezdődik a napom. Aztán a reggeli.

Minden étkezés előtt egy pohár víz, és utána 1 pohár. Engem ez annyira eltelít, hogy alig eszek. (tavaszi időszakban hirtelen és gyorsan szokott megnőni a folyadékigényem, és ekkor vettem észre, hogy rengeteg vizet iszok és a kaja sokkal kevesebb.)

Mellékhatása annyi lehet, hogy sokat kell eleinte wc-re járni, amíg nem tanulja meg a test a többlet vizet feldolgozni.

2016. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha kemény dió vagy, mint én, akkor nem könnyen múlik el az ilyesmi. Én jópár éve kezdtem el fogyni, azóta 20 kiló ment le, s az akkori ételmennyiségem, amivel akkor lassan fogytam, máig nagyon kevésnek tűnik. A vízmennyiség, sok zöldség, ketogén étrend, időszakos böjt szigorúbban véve, ilyen kis trükkök segítenek valamit, de hogy deficitbe kerüljek, ahhoz együtt is édeskevesek. Azért most már kitapasztaltam, mik a tuti ételeim s az ideális időzítés, ételmennyiség, elosztás, így elvileg már tudok deficitben enni, csak nagyon koncentrálnom kell rá. Ja és mozogni is kell. Megjegyzem, a térfogat is tökmindegy nálam. Ehetek picit vagy sokat, úgyis a kalória alapján lakom jól, illetve ha rossz az összetétel, akkor sehogy vagy csak hatalmas kalóriatöbblettel. Nálam nem igazán működnek a trükkök...

A legtöbb embernek ennél könnyebb, de sajna ki kell tapasztalnod, nálad mi működik.

Ami az éhséget illeti, az ketogénben valóban megváltozik. Attól még sokat kell ennem s az étvágy is meg tud maradni, de legalább kínzó éhség nincs, az is valami. Az édességvágy is sokat tud csökkenni, már ha az adott embernek eleve van olyan és sokan kevesebb kalóriával is jóllaknak. De már a szénhidrátszegény táplálkozás is jó tud lenni, illetve ez emberfüggő. Van, aki csak sokkal, van, aki csak kevéssel tud fogyni, máskor nem bír magára kényszeríteni akkora fegyelmezettséget, hogy ne vegye figyelembe az akkor igenis meglevő éhségét.


A te étrended mellett folyton éheznék, kérdés, hogy te mivel s mennyivel laksz jól, ezt érdemes kitapasztalni.


"Másoknak bőven elég" - azért nem mindenkinek, hidd el. Nem vagyunk egyformák, de ez nem baj.

2016. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!