Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kezdő vagyok:ez jó, sok vagy...

Kezdő vagyok:ez jó, sok vagy kevés mára?

Figyelt kérdés

Ti biztosan jobban értetek hozzá, ezért tőletek kérek tanácsot. Nemrég kezdtem el fogyozni, 2 hete. Az lenne a kérdés, hogy ez mára sok vagy kevés?

Először vegyük a nasit...Nem nagyon vagyok meg édesség nélkül, ha nem ehetek, akkor kudarcnak élem meg az egész dolgot. Szóval megettem 2db fehércsokis Schogettent meg 1db amerikai csokissütit.

Ebédre húslevest ettem, de csak a levét és 1db répát. Körülbelül fél liter mennyiségről van szó.

Egy kis reszelt sajtból bekaptam egy-két csipettel, szerintem egy szeletnyi sem volt.

Folyadékfogyasztás: egy 2,5dl-es bögréből tejeskávé, amit 1.5%-os tehéntejből készítettem, valamint egy 2dl-es pohárból zöldtea mindenféle cukor nélkül.

Emellett megittam 6dl energiaitalt, aminek csökkentett a kalóriatartalma. Vissgaidőszak van, valahogy muszájnak éreztem, hogy felpörgessem magam :)



2016. ápr. 24. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Kevés, amit ettél az is szar. Lehetsz 10kg-val könnyebb, de plöttyedt leszel... Inkább egyél normálisan=tápanyagdús ételeket.
2016. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy a húslevesen mi a "szar". Nagyon sok oldalon ajánlották, ezért választottam ezt. A másik lehetőségem a bolognai spagetti lett volna.
2016. ápr. 24. 13:45
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tiszta nekem ebbol az etrended.

Fontos, hogy legyen reggeli, ebed, vacsora.

Reggeli: lassan felszivodo jo szenhidratbol alljon, feherje is legyen benne.

Pl: Zabpehely natur joghurtba keverve, par olajos maggal es kis gyumolccsel

Zabkasa edesitovel, cukormentes kakaoporral osszekeverve / keveres cukormentes lekvarral

Tojas barmilyen formaban, zoldseggel

Teljes kiorlesu kenyerbol (2 szelet) szendvics, sovany sajttal, sonkaval, zoldseggel.

Ha van idod, teljes kiorlesu lisztbol, edesitovel keszithetsz palacsintat, abba toltelek turo edesitovel mondjuk.


Ebed: feherje + keves jo minosegu szenhidrat + zoldseg

Pl. Csirkemell parolt zoldseggel, keves barna rizzsel.

De amugy barmilyen hus/hal/tojas + zoldseg kombo helytallo.

Lehet pl fozelek, ha lehet, dietasabban elkeszitve.

Csoben sult zoldsegek, salatak, ilyesmik.


A lenyeg, hogy keruld a sima tesztat, krumplit, kenyeret.


Vacsora: ez mar csak feherje+zoldseg / barmilyen alacsony szenhidrattartalmu kaja.


Pl. Turo edesitovel, keves citromlevel / feherjeturmix / hus+zoldseg / fott tojas


Az is jo, ha tobbszor eszel keveset es beiktatsz tizorait, uzsonnat is. Ide kis mennyisegu etel kene, pl. Kefir/egy marek mandula/egy alma/natur joghurt/tejeskave


Igyal meg napi egy csesze zold teat is, ha tudsz. Cukor nelkul.

2016. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Általában reggel egy doboz natúr joghurtot szoktam enni, amibe keverek egy kis folyékony édesítőt és zsírszegény kakaót. Ebédre pedig általában levest.

Reggelire még a light túró szokott játszani valamilyen gyümölccsel (eper vagy meggy).

Sajnos a mai napot nem otthon töltöttem, így abból gazdálkozdtam, amit a barátoméknál találtam. Nyilván vendégségben nem válogathat az ember olyan hevesen :) A mai nappal számíthatok visszaesésre vagy ennyi még belefér?

2016. ápr. 24. 13:57
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Ez így koplalás, és az összetétel is pocsék! A húsleves az egyetlen a napban, ami ok, erre azt is üresen eszed, zöldség alig, hús sehol!

Olvasd el a cikkeket és a könyvet, amiket itt ajánlottam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__kaloriaszamlalas__..


Ha ezek után kérdésed lesz, Írj!

2016. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Igazából szerencsétlen húsleves sertéshúsból készült, amit én nem szeretek, így nálam az kilőve. A zöldség pedig csak sárgarépából és zellerből állt, így kénytelen voltam egy sárgarépát választani :)

Sajnos későn érkeztem az ebédre :)

2016. ápr. 24. 14:08
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6: Tényleg olvasd el, amiket írtam! Látszik, az alapokkal sem vagy tisztában! Így izmot fogsz veszíteni és plöttyedt leszel!

Én egyébként a bolognait is megeszem, annyi, hogy durumtésztával készítem, és nem porból, hanem én főzöm hozzá az alapot, kókuszzsírral.

2016. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenképen átrágom magamat a dolgokon :) Akkor esetleg ha reggelre nőni fog a súlyom akkor csak a folyadéktól lesz vagy azért, mert rossz ételeket ettem?

Egyébként amennyit le szeretnék adni, az 1.5kg. Nincs rajtam sok felesleg, csak a nyárra szeretném magamat egy kicsit rendbeszedni, plusz a vizsgaidőszak után sportolással szeretnék formálódni a bikiniszezonra.

Szüleimmel élek, 17 éves vagyok, így nagyon nincsen lehetőségem arra, hogy főzőcskézzek magamra. Én szívesen tenném, de mostohaanyám nem enged a konyhában tevékenykedni. Szóval maradnak az olyan ételek, amiket itthon készítenek, vagy a kész, boltban megvásárolható termékek (natúr joghurt, túró, zöldség, gyümölcs).

2016. ápr. 24. 14:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A joghurt, túró, zöldség, gyümölcs közül a túró az egyetlen potenciálisan normális fehérjeforrás, a többiben nincs sok (rengeteg joghurtban igen, de cukor általában még több. s ez hangsúlyozottan igaz a zöldségre és a gyümölcsre).


Amit leírtál, az alapján némi rossz minőségű nasi megy, amúgy koplalsz. A húsleves répával nem rossz, de szinte semmi, kihagytad a fehérjét (OK, ha nem szereted, ne edd, de akkor dobj be egy nagy rántottát vagy amilyen fehérjét megeszel).


Ha ennyire nem értesz hozzá, olvass, állíts össze valami ki kis makrókat magadnak és tartsd be.

2016. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Kalóriabázissal számolom a napi kalóriabevitelemet, nyilván nem pontos az oldal mindig, de a semminél jobb :) Próbálok 1000 kalória körül enni mindig, mivel nem sportolok és tanuló vagyok (ülő munkát végzek). Számítások alapján egyébként körülbelül napi 1460 kcalt kellene fogyasztanom.

Emellett fokozottan figyelek a folyadékbevitelre. Mostanában minél több teát iszok (feketeteát ittam eddig a koffein miatt, most átszoktam a zöldteára). Emellett gyakran iszom limonádét, a cukrot édesítővel helyettesítem.

Kenyeret, tésztát, húst abszolút nem eszek. Nagyon nagyon ritkán esetleg csirkemellet, de az tényleg "ünnepi" számban megy.

2016. ápr. 24. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!