Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 5 perc torna akkor sem jelent...

5 perc torna akkor sem jelent semmit ha ezután szakad rólam a víz és majd kiugrik a szívem?

Figyelt kérdés

Iszonyat gyesza vagyok... Egyszerűen képtelen vagyok végigcsinálni pl egy Rubint Rékás 20 perces combgyakorlatot. De pk szobabiciklin simán letekerem a 15-20km-t.


Bármi mást csinálok,5 perc után kiköpöm a tüdőm és a torkomban dobog a szívem,alig kapok levegőt. Nagyon rossz és szörnyen elkeserítő,hogy ennyire béna vagyok :(

Ráadásul 30kg súlyfeleslegem sincs. 162 cm és 67 kg vagyok.

Mások hogy bírnak 1 órát aerobikozni?irigylem őket!


2016. ápr. 28. 09:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

A fittség nem függ össze a súlyfelesleggel.

Állóképességet fejlessz. Fuss, biciklizz terepen, ne szobában.

2016. ápr. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Szuper lenne. Csak van egy 2 éves fiam. Így nem tudok kimenni futni vagy biciklizni.
2016. ápr. 28. 09:42
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem sokat jelent, mert ez csak azt mutatja, hogy pocsék kondiban vagy. Nagyon keveset mozoghattál ha 5 perc után így kikészülsz.

Annak idején amikor elkezdtem edzeni, és a lépcsőzőgépre mentem 3 perc után majd kiugrott a szívem. Ma már 40-50 perceket is lépcsőzőm. Naponta 1 órát keményen edzek, pedig van rajtam több mint 20 kiló felesleg. Minél több ideig csinálod annál jobb lesz a kondid.

2016. ápr. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Így jár, aki nulla erőnléttel fejest ugrik a dolog közepébe. Fokozatosság! Előbb legyen meg az alapállóképesség. Kezdésnek az is megteszi, ha szobabiciklizel heti háromszor 1 órát, alacsony intenzitáson (pulzus max. 130), másik napokon (szintén heti háromszor), pedig erősítesz (pl. saját testsúlyos gyakorlatok).
2016. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnál kimenni a 2 éves fiaddal?

Én simán kitudtam menni. Babakocsiba raktam (ülősbe) és azzal együtt kocogtam. A fiam élvezte

2016. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

:D Szépen néznénk ki.


Igen nem vagyok fitt ez tény. És igen így jártam. Köszi a bíztatást :)

2016. ápr. 28. 09:52
 7/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk én sem szaladgáltam volna babakocsival.

Mikor megszületett a lányom,utána 1 éves korában kezdtem először diétázni és sportolni. Pár perc után kikészültem. Majd 1 hónap után már simán 20-30 perceket nyomtam. Rá 3 hónapra már youtubon a 45perc 1 órás Réka videókat lenyomtam. Ne add fel,hozzá kell hogy szokj. Nem mindenki kezdi 1 órákkal.

2016. ápr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én is egy számomra kimondottan nehéz edzéssel kezdtem. De én öt perc után nem adom fel, hanem végig csinálom. Igaz vannak kihagyások de akkor is végig csinálom.

Attól hogy 5 perc után kész vagy még végig nyomhatod kisebb megszakításokkal. Régebben együtt csináltuk a Réka tornáit a sógornőmmel, és bizony nekünk is sokszor meg kellett állni. Aztán egy idő után kevesebbszer kellett pihenni, és volt amikor már elég normálisan végig tudtuk csinálni. Itt nem szabad abbahagyni ahol most vagy. Előbb utóbb jobban fog menni.

2016. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Rubint Rékát kezdetben felejtsd el, az akkor jó, ha már viszonylag edzett vagy. 20 percig folyamatosan csak egyetlen izomra dolgozni nagyon gyilkos. Én is lekvár voltam, Béres Alexandra Harmóniában önmagaddal dvd-jére kezdtem tornászni. Abban csak saját testsúlyos gyakorlatok vannak, szépen elosztva és váltogatva, így nem érzed fárasztónak. Meg kezdetben én nem is csináltam végig az egészet, hanem minden gyakorlatot csak addig, amíg nem volt túl fárasztó, aztán pihentem a következőig. Pár alkalom után végig tudtam csinálni pihenés nélkül.
2016. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hozzá kell szokni. Ha eddig nem mozogtál így, akkor természetes, hogy kifáraszt. Fokozatosan kell terhelni magad. Majd észreveszed, hogy egyre jobban fogod bírni és egyre többet tudsz majd.
2016. ápr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!