Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát vigyen be egy...

Mennyi kalóriát vigyen be egy fogyni kívánó felnőtt férfi? (Adatok lejjebb)

Figyelt kérdés

Édesapámnak szeretnék segíteni fogyni egy kicsit. Viszont elég hamar elakadtam. Hisz kis súlyú, fiatal lány révén az én kalóriakeretem teljesen más, mint az övé, nem tudom mi az a minimum amire neki szüksége lehet, a tapasztalataim nem segítenek.

194cm magas, 111kg, 52 éves, és nem nagyon mozog, csak sétálni szokott, mert fájdalmai vannak.

Szerintetek mi az a minimum, amit be kéne vinnie?

Fogalmam sincs, mert nekem 1100-1300kcal, de szerintem ezzel ő éhen halna, ráadásul a szervezetének sem lenne elég.



2016. ápr. 30. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy elég lenne az 1100-1300 kcal. Nem kell elfeledni, hogy van rajta jelentős zsírréteg, ami jó hőszigetelő, tehát a testhőmérséklet fenntartásához kevés energia kell. A gond nem ez, hanem az, hogy közben a gyomor-bél rendszert "etetni" kell, mert csak akkor működik normálisan, ha tele van, azaz van teltség-érzet, ami a normális bélmozgáshoz is szükséges. Vagyis nagyon sok ballasztanyagot kell bevinni növényi rostok formájában. Erre kiváló a búzakorpa, ami kefirhez, joghurthoz is adható, a zabkása és minden kis kalóriatartalmú növényi anyag: általában káposztafélék, savanyúkáposzta, cékla. Érdemes tanulmányozni a vonatkozó diétás receptkönyveket. A sok testmozgás szintén lényeges, amihez akár egy szobabicikli is jó lehet, bár, ha fájnak a lábai (ami lehet a nagy testsúlynak tulajdoníthtóan bekövetkezett izületi kopás miatt), a szobabiciklit is óvatosan kell használni. Tulajdonképpen valóban legjobb az úszás, már csak azért is, mert a hideg vízben fokozott a hőleadás (ami ugye a zsírtartalék fogyását is eredményezi) és egyben kíméli az izületeket.
2016. ápr. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kaloriabazison ha megadod ezeket az értékeket, akkor kiszámolja neked.
2016. ápr. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szór, nem lehet kiszámolni, de semmiképp nem mennék 2000 kcal alá, ekkora testnek az is elég kevés tud lenni, ő magas is, valami plusz izom is tuti van rajta...

A 66 kilós párom 2500-zal fogy (aktivitása némi biciklizésben, ház körüli munkában és könnyű fizikai munkában - szerelés - merül ki, sok izma, ugye, nincs), de 2000 alatt én is csak komoly feltételek mellett bírom alacsony nőként, nem véletlenül ennyivel fogytam le a feleslegem nagy részét... Kicsit aktívabb életmód mellett karcsúra lehet fogyni ennyivel.

2016. máj. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1100-1300-zal egyébként konkrétan lerobbant a szervezetem, OK, biztos csak hiszti, hisz bírnia kellene egy hosszú böjtöt is, de azért elég kegyetlen energia nélkül ébredni, mert éhezve nem tudok jól aludni. A páromnak ennyi kell reggelire, különben csillagokat lát hazafelé s nem tud feltekerni a dombon, de hogy éhezne és nem tudna dolgozni, ha utána nem ebédelne egy hasonló méretűt, az elég bizonyos. Nem mindenkinek való az a brutálisan kicsi ételmennyiség, ami szinte csak karcsú, lassú anyagcseréjű, passzív emberkéknek nem koplalás.

Soha ne egyen szerintem ennyit, nemhogy ekkora testtömeggel, amikor sokkal több kell (nem arányosan, persze, a háj nem igényel olyan sokat, de azért érezhetően több kell, nem véletlenül ez a tapasztalat s a kalkulátorok becslése is nő a háj növekedésével).

A szigetelésnek nincs sok köze hozzá, mégis ki él fagyban manapság, ahol ez fontos lehetne? Tapasztalhatjuk, hogy kb. ugyanannyit kell ennünk télen és nyáron, több hájjal rendelkezve pedig többet. A belső folyamatok energiaigényesek s igen, sok hőt is termelnek, ha kell, ha nem. Ettől még az ember nem egy elrontott evolúciójú lény, aki, ha nem kövér, energiapazarlóan működik.

2016. máj. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező és első: 160 cm magas, hízékony nő vagyok, és enyhe túlsúlyból normális súlyt értem el 1200 kcal-os étrenddel (bár a CH-t számítottam), és szenvedtem, mint egy kutya. Egy közel két méter magas, mázsás embernek ez maga az éhenhalás, ahogy a kérdező is jól érzi.


Szerintem egyszerre számoljatok kcalt és makrotápanyagokat. Elsősorban a szénhidrátokat kéne megszorítani, a kalóriát meg kb. 2000 kcal-ra belőni. Ha nem indul el lefelé, lehet lejjebb vinni, ha nagyon gyors a fogyás vagy rosszul tűri (itt szédelgésre gondolok, nem hisztire), akkor feljebb. Ki kell tapasztalni. De az 1000 körüli kalória nagyon brutális.

2016. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Ugyan különböző válaszokat kaptam, úgy döntöttem megpróbáljuk belőni olyan 1800-2000 körülire aztán meglátjuk, hogy bírja, és aszerint változtatok.

Sajnos sportolni szinte semmit nem tud. Régi sportsérülés miatt szakadtak a térdszalagjai, illetve gerincsérve is van. Úszni talán tudna, majd megpróbáljuk.:)

2016. máj. 1. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!