Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik a szervezetünkben,...

Mi történik a szervezetünkben, amikor fehércukor tartalmú ételeket fogyasztunk?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az interneten is van erre csomó válasz, de valahol azt írják, hogy simán fogynak úgy is, hogy naponta esznek édességet, máshol meg az van, hogy ha délelőtt eszünk édeset, azt nem tudjuk ledolgozni mert mittudomén rögtön megy és beépül zsírként meg hasonlók. Tehát pontosan mi is történik? El lehet használni a bevitt cukrot még aznap vagy sem? Köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 1. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

semmi. termelődik inzulin stb és lebontja..

Kell a cukor a szervezetnek, csak mint minden mást, mértékkel kell fogyasztani.

2016. máj. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért nem ajánlott csak mert hamar feldobja az inzulint és ugyan ilyen hamar le is esik, ezért éhséget érzel. Mondjuk én minden nap eszem valami csokit, fagyit hasonlót, belefér a kalória keretembe, és így is fogytam 37 kilót 1 év alatt. Különben sem instant zsírba megy, először a glikogénraktárakat tölti fel minden szénhidrát, ha azok megteltek, utánna pakol csak zsírba a test, de tulajdonképpen folyamatosan épülnek új zsírsejtek és használsz is fel belőlük. A napi (egyesek szerint heti) kalóriabevitel dönti el, hogy több épül (pluszba) vagy többet használsz fel (deficitbe).
2016. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ahaaa értem, nagyon szépen köszönöm :)
2016. máj. 1. 14:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért tegyük még hozzá, hogy a cukorral a beleidben élő szénhidrátkedvelő baktériumokat és gombákat (pl. Candida) eteted. Ha nem akarod, hogy ezek túlságosan elszaporodjanak, jobb, ha nem eszel cukrot, finomított szénhidrátot (pl. fehér liszt) és túl sok keményítőt (pl. krumpli).
2016. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!