Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek még? Egészségesen...

Mit tegyek még? Egészségesen élek, mégsem fogytam egy dekát se!

Figyelt kérdés

De az "egészséges"-t úgy értsétek, hogy KOMOLYAN egészséges. Kb. fél éve untam meg azt, hogy dagadt vagyok, és ezért elkezdtem aktívabban mozogni, kevesebbet, egészségesebbet enni. Akkoriban még a,1,5-2 km-t futottam, mostmár 5-öt, egyhuzamban, minden 2. nap görkorizok fél órát, minden nap, ha nem is 5-öt, de olyan 3-at futok (MINDEN NAP), hétvégén 15-20 km-eket biciklizek barátaimmal.

Reggelire egy zsömle, tejjel(rengeteg tejet iszok, naponta 2,5 litert)

Tízórai: Ami jön(ez az egyetlen étkezés, ami nem meghatározott, de ugyan abban az időben)

Ebéd: Sok leves, kevés második

Uzsonna: Gyümi

Vacsora: -

És mégis: 13 éves, 173 cm, és 80 kg!!!!!!

Semmit nem fogytam. Esetleg 1-2 kilót.

Nem cigizek, nem drogozok, nem iszok.

Anyukám, apukám mind2-en nagyon el vannak hízva. (120-130)

Genetikai. De, nem akarom én ezt. Mert nem vagyok olyan össze-vissza folyok típus. A hasam nagy, a seggem, és a combjaim tömzsik. De a vállam, a karom, az arcom tök normális.

Na most mit csináljak?


2010. ápr. 8. 21:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

Te nem néztél még kalóriatáblázatot??


Csak a tejmennyiség, amit irtál a naponta 2,5 liter, ha sovány tejből iszol ennyit az maga 1500 kaloria !!


Már ez önmagában elég energia egy viszonylagosan szigorú fogyásnál egy egész napra!!

2010. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem néztem még kalória táblázatot.
2010. ápr. 8. 22:09
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A tej a ludas a dologban. Csökents le az adagot 1 pohárra. Egyébként a sok tej egészségtelen, amit Te iszol az pedig iszonyatosan sok!!!
2010. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%

Szia!

Én a helyedben reggelinél elhagynám a zsömlét, és helyette egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret ennék valami zöldfélével, sonkával, vagy natúr zabpelyhet gyümölccsel. Nekem a 2 és fél liter tej soknak tűnik egy napra, én egy hét alatt nem iszok meg annyit. A fehér lisztes dolgokat én megpróbálom kerülni.

A tízórai nem tudom mit takar, mert nem írtál konkrétumot, de ha én megéhezek megeszek egy joghurtot, vagy almát.

Ebédre a leves jó, a második ha husi, zöldség akkor az is. Én barnarizst és durumtésztát eszek ha más köretre vágyom mint a zöldség, és abból is kb egy maroknyit.

Próbálj ötször kis adagot enni, és lefekvés előtt 2-3 órával már ne egyél, vagy csak valami nagyon könnyűt.

Igyál naponta 2-3 liter sima vizet vagy natúr teát.

Próbáld kerülni a fehérlisztet, cukros lötyiket, édességeket.

A sok mozgás nagyon jó! És ne feledd, az izom nehezebb mint a zsír, inkább a tükörnek higgy szerintem.

Sok sikert!:)

2010. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
68%
szerintem ne tejet igyál, hanem szénsavmentes ásványvizet, egyél tojást, halat, zöldséget, gyümölcsöt... ne egyél sok húst, max csirkemellet, abból is keveset, és ne egyél sok kenyeret meg ilyesmit se... és sok mozgás. az se mind1 milyen levest eszel, és hogy milyen a második.
2010. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"De az "egészséges"-t úgy értsétek, hogy KOMOLYAN egészséges."


Ne haragudj, de Neked ez egészséges??!!

Étrend az borzalmas, egyszer nem eszel zöldséget, már itt totál rossz.


Mozgás, ha fogyni akarsz akkor aerob és anaerob edzésre van szükséged. Aerob edzés kb. 1 óra legyen, ne fél óra...

2010. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

13 éves vagy, hova akarsz te fogyni, amikor most alakul át a tested, menses, csípő, mell, és még nőhetsz is (már most is magas vagy, de nem biztos, hogy leálltál a növekedéssel)...

Egyébként sportolsz? Kilókra hadd ne mondjak semmit, mert az csak egy szám, az lehet zsír és izom is (ugyanannyi izom nehezebb, mint ugyanannyi zsír).

Tejből ez a mennyiség tényleg sok, de ha szereted, akkor 1 liternél többet ne igyál (ennyit még ihatsz, ez még nem sok, ennyit képes feldolgozni a szervezet, és a vitaminoknak is szükségük van tejre vagy tejtermékre, viszont ha túlzásba viszed, az vitaminok szempontjából káros lehet, nem a hízás lehet a legfőbb gond).

2010. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

Én pedig azt javaslom, hogy étkezz normálisan ( persze a tej az tényleg sok), de ne itt akadjunk már ki, hogy a naponta megevett egy darab zsemlétől nem fogy le, mert az nem teljes kiőrlésű.

Kerüld a nasikat, cukros dolgokat. Sok zöldség, gyümölcs és a mozgás, amit végzel, az jó, azt folytasd. A lényeg, hogy kevesebb energiát vigyél be, mint amennyit felhasználsz.

S mivel növésben vagy, nem biztos, hogy rögtön elindul a fogyás. De az sem rossz, ha átalakul izommá.


Sok sikert! S ha tényleg nem boldogulsz lehet, hogy érdemes lenne felkeresni egy dietetikust.

2010. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
3. vagyok: nem kiakadtam a zsömlén, hanem válaszoltam, hogy a helyében én mit ennék. És szerintem ott szerepel mellette a zöldség, gyümölcs is, meg a sok mozgás. Természetesen szíve joga eldönteni, hogy mit egyen, ha akar, akkor egyen zsömlét, ha nem, nem.
2010. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az hol olvastad, hogy ez egészséges? Szerintem borzalmas.

1. Reggelire semmit nem ettél. A zsemle üres kalória, ráadásul nem is laktat, mert nem szendvicsnek eszed. Tényleg jobb a teljes kiörl. kenyér (egészségesebb, és jobban laktat, ezért kevesebbet eszel belőle, így kevesebb kalóriát viszel be), de igaza van annak, aki azt írta, hogy nem az 1 db zsemle a baj. Szóval: reggelire szendvics, sonka, sajt, többféle zöldség: paprika, paradicsom, retek, saláta.

Tízórai: mi az, hogy "ami jön"? Reggelitől délig ki kell bírni komolyabb étkezés nélkül (reggel kell jóllakni normális kajával), az ötszöri étkezés (amit nem tartasz be), nem háromszori zabálást jelent. Tízórai és uzsonna: gyümölcs vagy natúr joghurt.

Ebéd: a sok leves sem jó, ha liszt van benne, vagyis habart (tejfölös) vagy rántott, és ha tészta van benne. Mielőtt valaki belekötne, nem a rántástól lehet elhízni, hanem attól, ha valaki megeszi a zsemlét, a levestésztát és mértéktelenül a berántott levest MINDEN NAP. Tehát többre mennél kevés levessel és több másodikkal, és a másodiknak nagy részben párolt zöldségből vagy salátából kellene állnia, valamilyen hússal. Esetleg néha néhány kanál barna rizs, köles, bulgur. Hiába eszel kevés túrós tésztát, attól csak éhes leszel, nem sovány.

Az uzsonna kivételesen rendben van, de a banán kerülendő. Néha 1 db oké, de sok benne a cukor. (De legalább egészséges, ha eszed, inkább tízóraira.)

Vacsorázni pedig muszáj, mert lelassul az anyagcseréd, nem fogysz. Salátát (sok nyers zöldség) kell enni sonkval vagy sajttal.

Felejtős: minden, ami fehér lisztes, cukros. Gyorskaja, műkaja (pl. zacskós leves), chips, üdítők, még a 100%-os is. A tejtermék kell, de nem napi 2 és fél liter. 2-3 decit megihatsz, de ennyi. Iszonyatosan sok fölösleges kalóriát viszel be vele, kb. mintha kólát innál, csak abban legalább zsír nincs, mint a tejben. (Ezzel nem a kólára akarlak rábeszélni, mert az meg műanyag, csak összehasonlításképp írom.) Kakaó, ice tea mind cukros.


Nincs genetikailag kövér ember. Betegség miatt lehet valaki kövér, de az kezelhető. Pl. érdemes lenne megnézetni a vércukrodat meg a pajzsmirigyedet, de ahogy leírtad, nálad valószínűbb a táplálkozái gond.

2010. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!