Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az egészségem érdekében:...

Az egészségem érdekében: hogyan fogyjak le, ha visszahíztam?

Figyelt kérdés

Kedves Gyakorikérdések Felhasználók!

Ma találtam rá erre az oldalra és mivel láttam, hogy nagyon sokan használjátok, ezért úgy gondoltam, hogy itt biztosan tudnak tapasztaltabb emberek segíteni.

A helyzet az, hogy nem vagyok elhízva, de egy autoimmun betegséghez tartozó kezelés miatt most mégis fogynom kéne és nagyon fontos, hogy ezt egészségesen tegyem.

Korábban már lefogytam, de sajnos nagyon rosszul táplálkoztam, szinte éheztettem magam. A napi 500 kalóriát talán ha megütötte a szervezetem.

Most elkezdtem rendesebben táplálkozni és naponta 1200 kcal körül eszek, viszont visszajött jó pár kiló. Félek, hogy ez hatással lesz az injekcióra (erre figyelmeztetett a doktornő is).

Elkezdtem sportolni, szobabiciklizek rendszeresen és jó idő esetén futni is eljárok.

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan érhetek el tartós eredményt? Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. máj. 10. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első körben írd meg a nemed, életkorod, magasságod, testsúlyod, valamint, hogy mikorra szeretnél lefogyni, és mennyit. Így könnyebben tudunk segíteni is. :)

Általánosságban elmondható, hogy a legtöbb embernek az alacsonyabb szénhidrátú (cukor, liszt minimalizálása, esetleg elhagyása) táplálkozás válik be.

2016. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

19 éves lány vagyok, a testmagasságom 169-171 között mozog (pontosat nem tudok, mindig máshogy mérnek). Jelenleg a testsúlyom 58kg, a az ideális cél a gyógyszerdózishoz 52-53.5 kg lenne. Természetesen minél kevesebb testzsírszázalékkal. (Sajnos) ennél a gyógyszernél hátrány, ha az emberen felesleg van, mert hátráltatja a hatóanyag felszívódását.

Igazából időhöz nem kötném, de azért jó lenne a nyár végégi látványos változást elérni. Szeretném a kellemeset összekötni a hasznossal, és ha már egyszer lefogyok, akkor szeretném, ha az alakom is jobb lenne.

2016. máj. 10. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Arra kell koncentrálni, hogy a bevitt kalória és az elégetett kalória összességében negatívban jöjjön ki. Tehát égess el többet, mint amennyit beviszel.

A bevitt kaja meg tényleg tápláló legyen(mindenféle finomított vackokat kerülj).

1200 kalória lehet egy kicsit kevés, de ezt neked kell kiszámolni, hogy mennyit égetsz el egy nap és ahhoz mérten egyél kevesebbet(neten sok kalkulátor van).


Másrészt az étkezéseket oszd el 5 részre. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna és vacsora. Így talán nem leszel éhes a nap folyamán sem és nem fogsz este bezabálni a pörköltből pl.

2016. máj. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy most is többet égetek el, mint amennyit beviszek. Vagyis lesportolok például 800-900 kalóriát és ehhez hozzájön a test alapvető kalóriaégetése.

Ettől függetlenül én csak "hízok" és "hízok". Ez előfordulhat azért, mert eddig nem táplálkoztam megfelelően és túl kevés élelmiszert fogyasztottam?

2016. máj. 10. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Életmódváltás!!


Az első kör az legyen, hogy megállapítod a minimális kalóriaszükségletedet!


[link]


Ezt kalóriamennyiséget akkor is be kell vinned, ha csak ülsz és semmit nem mozogsz!!


Napi 5x étkezés. Valamint a makróidat is meg kell határoznod.


Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj!

2016. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!