Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Táplálkozási zavarnak minősül...

Táplálkozási zavarnak minősül az, ha megrágom a kaját aztán kiköpöm ahelyett, hogy lenyelném?

Figyelt kérdés
Szeretem az egészséges ételeket, mindig azt is eszem, ettől függetlenül túlsúlyos vagyok, és néha diétáznom kell egy kicsit. Olykor hiányzik egy csokinak az íze. Ilyenkor a számba veszem, ízlelgetem kicsit aztán "elegánsan" kiköpöm egy papírzsebkendőbe.
2016. máj. 13. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Kifejezetten az, elég abnormális viselkedés nem megenni az ételt. Azért eszünk, mert enni kell, emelett persze élvezetes meg egyéb szerepkört is betölt, de ez remekül belefér a nagyméretű emlősöknek szükséges sok kalória bevitelébe, fogyáskor is.


Amúgy ha érzed az ízét, akkor meg is eszed egy részét, sokkal értelmesebb lenne kicsit enni. Vagy az egészet, ha neked az fekszik...

2016. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jajj ugyan ezt csinálom. Ennék ennék, de a rágási folyamatban mindig megtorpanok és nem tudom lenyelni. Kuka szalvéta mindegy csak ne nyeljem le. Volt már aki véletlenül meglátott az azt mondta, hogy ez a bulimia előszobája. Bár szerintem ez egy irtó nagy böszmeség. Vagyis nagyon remélem. Hánytatni magam nem lennék képes. Ja és azért nem nyelem le mert szigorú diétán vagyok, amibe a túl sok szénhidrát nem fér bele. De így élvezem az ízét. Iszok utána vizet és mintha ettem volna. Nem tudom de nem érzem betegesnek.
2016. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is mondták, h bulimia lesz belőle, ezért csodálkoztam rá. Hányni soha, úgyhogy detto... :)
2016. máj. 13. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyira bírom ezt, hogy osztogatjátok egymásnak a hülyeséget. Le lehet fogyni, de csakis életmódváltással tartósan!!! Jól kiszámolt makrók ( ch, zsír fehérje gramm bevitel) És megindula fogyás. Ilyen nehéz ezt tényleg elképzelni? Amúgy az egészséges ételekből se zabálhatsz annyit, attól is lehet hízni- Mérték mérték!! Erre van a jól kiszámolt makró. Ha gondolod segítek.
2016. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyu én írtam amit írtam. -60kiló van mögöttem. Tisztában vagyok a rossz táplálkozással és a jóval is. Mindennap edzek (7/7) makrót számolok szóval tudom, hogy miből áll egy fogyás. Viszont ezzel a módszerrel tudom teljesen tartani magam a célokhoz. És persze tisztában vagyok, hogy ez nem normális és nem követendő példa, de ez már annyira ösztönös mint neked a levegővétel.
2016. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, táplálkozási zavar. Egyáltalán nem normális. Ha túlsúlyos vagy, akkor ne "néha diétázz egy kicsit", hanem tartósan változtass életmódot. Azzal nem érsz el semmit, ha időnként leadsz pár kilót, aztán meg visszahízol. Ha amúgy egészségesen eszel, akkor nem egy kocka csokitól vagy elhízva. Ha csak néha kívánod meg, akkor nyugodtan egyél egy csík étcsokoládét, vagy müzliszeletet. De még ezekben a kisebb szeletes csokikban, túrórudikban is csak 100-200 kalória van. Simán beleférhet az étrendedbe. Köpködés helyett inkább sportolj, rendszeresen, és akkor nem leszel túlsúlyos.

Egyébként gusztustalan is, hiába nem látja senki. Előbb-utóbb minden kis bűnözésnek, finom ételnek az lesz a sorsa, hogy kiköpöd... ami ráadásul pazarlás is.

2016. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!