Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha naponta ennyit tornázok,...

Ha naponta ennyit tornázok, fogyhatok és formásodhatok? 14/L

Figyelt kérdés

14/L,160 cm, 54 kg vagyok.

Fogyni szeretnék, nem sokat, csak kb 5 kg-ot.

Elkezdtem egészségesen táplálkozni, tornázni.

Ezzeket a kihívásokat csinálom egyszerre(13 napja):

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek mellett napi 1000 kcal-t eszek, hanyagolom az édességet, sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, halat stb. +heti 2x1 óra keringő próbám van, hobbi szinten deszkázok(kezdő vagyok), és néha lemegyek focizni, és még heti 5x van tesim, ott is próbálok maximálisan teljesíteni.

Így fogyhatok egészségesen?

Vagy még csináljak mellette más gyakorlatot is?

Formásabb feneket, kisebb combot, és laposabb hasat szeretnék.

Előre is köszönöm!:)

14/L



2016. máj. 13. 22:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Második link helyett ezt akartam küldeni:

[link]

2016. máj. 13. 22:11
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, ezektől biztos, hogy fogyni, és formásodni fogsz. Viszont ha nem akarsz jojó effektust, akkor sürgősen emelsz a napi kalóriakereten. Legyen mondjuk a napi limit 1200 kcal. Sok gyümölcsöt pedig ne egyél, csak mértékkel.

Amikor valakinek csak ilyen keveset kell fogynia, az általában nehezebben megy le, de kitartással biztos, hogy sikerülni fog. :)

2016. máj. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

14 éves vagy. Inkább legyél még egy kicsit gyerek és ne ilyenekkel foglalkozz. Örülj, hogy gyerek lehetsz még. Egyébként, nőni fog a magasságod és így a plusz súly jobban el fog oszlani.


A ma divatos kihívások csak népbutítások, beszélj hozzáértövel.

2016. máj. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek a kihívások nem sokra jók. Ha tornázni szeretnél, akkor próbáld ki a fitnessblender.com oldalt, rengeteg ingyenes youtube videójuk van, amikor nagyon szuperek.
2016. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek semmit nem érnek. Minimum fél óra intenzív mozgás kell, ha valamit elakarsz érni.

Ez egy kis napindító reggeli tornának remek, de fogyás és alakformálás szempontjából értéktelen.

2016. máj. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KJUsul ***** válasza:

150 hasprés????? Mi a lószarnak? Meg felülések tucatja? Gerincsérvet akarsz kapni 20 éves korodra? Ne bolondozz már! Élsportolók se csinálnak ennyit, mert minek? Jó, rendben csinálj 30-40 hasprést(én 50-et szoktam, de nem is vagyok 14 éves lány), de több fölösleges. Zsírégetésre jó másra nem.


Ami fontos az AEROB MOZGÁS. Ez azt jelenti futás, séta ugrálás. Ha csinálsz a hasprés után 15-30 perc ugrálós tornagyakorlatot, azzal bőségesen rendben vagy, Még akár többet is fogysz 5 kilónál. De igazából ez csak fittség miatt kell, nincs szükséged fogyásra. Továbbá, ha igazán jó közérzetet akarsz tarts be néhány étkezési szabályt, legalábbis a legtöbb napon (havonta 4-5 napot szabad "vétkezni"):


1.) Reggelire kizárólag friss gyümölcs, éhgyomorra, semmi más! Amíg jól nem laksz. Előbb a lédúsabb utána a tömörebb gyümölcs.


2.) Ebédre az ételed 70%-a legyen párolt vagy nyers zöldség.


3.) Ha húsos ételt ettél ebédre, minimum 5 óra teljen el a vacsoráig. Ha hideg vacsora, akkor barna, teljes kiörlésű kenyér, valamilyen salátával, akár konyhai mérleggel is kimérheted, hogy a zöldség 70% legyen.


Talán furcsa lesz amit mondok de jobban járnál a cserével: ebédre kicsit, de könnyű étel, barna rizs, barna tészta, barna kenyér, legfeljebb és persze valódi vaj, az olcsó műanyag margarinok helyett. Estére ajánlom inkább a húsokat, sajtot de 70% zöldséggel természetesen! Fontos, hogy este már csak kis mennyiséget egyél, inkább délben lehet a könnyű kajából kicsit többet.

Meg fogsz lepődni, hogy egy könnyű 15 perce napi reggeli ugráló mozgással és kevés haspréssel kombinálva milyen remek közérzeted lesz.


És ha valaki lehülyézne amiatt, amit itt leírtam, én is ezt csinálom és 55 kilót fogytam, tartósan, és még fogyok.

2016. máj. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KJUsul ***** válasza:

Ja igen egynemű ételeket egyél!


Ez azt jelenti, hogy ne egyél például rizst krumplival, tésztát krumplival, kenyeret hússal, semmit se egyél hússal, húshoz kizárólag zöldséget fogyassz! Ehetsz sajtos csirkét (mindkettő fehérje alapú) zöldséggel (70% zöldség például 6 deka sajtos csirkéhez 14 deka zöldség), de sajtos tészta már nem ajánlott, mert a különböző nemű ételeket másféle gyomornedv bontja le és kétszer annyi idegi tart, plusz a fele gyakorlatilag megrohad, vagy a szervezet egyszerűen zsírt csinál belőle.


A zöldséget viszont mindegyik fajta gyomornedv egyformán bontja le. Ezért lehet és kell is zöldséget enni szénhidráthoz és fehérjéhez is.

2016. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!