Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan tudjam hány kalóriát...

Honnan tudjam hány kalóriát kéne naponta fogyasztanom, és mennyit fogyasztok?

Figyelt kérdés

Pl a mai kajám: 2 bécsi virsli, 1 zsömle, 3 evőkanál rizs, egy vékony szelet füstölt lazac, 1 banán. Honnan tudom hogy ez hány kalória. És számít az is amit iszok?

És honnan tudjam, hogy mennyi kalóriát kéne bevinnem a fogyáshoz?


2016. máj. 5. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Van ez az oldal: kaloriabazis.hu


Itt tudsz kalkulálni, vezetheted is a kalóriabevitelt, ki is számolja, mennyit kell bevinned, azt is tudod vezetni, mennyit mozogtál, és az hány kalóriát jelent a te súlyoddal számolva.

2016. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Természetesen számít az is, amit megiszol.

Mindent le kell mérned, amit eszel-iszol, aztán utána számolgatni.

2016. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1 +1, Illetve az ivásnál ha vizet, teát, kávét iszol nem számít, de ha már tejet öntesz a kávéba vagy bármilyen cukros üdítőt, energiaitalt fogyasztasz az már számít.
2016. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kalóriabázissal számolva (előre már a vacsi is beszámoltam):

Összes kcal bevitel: 1,467 kcal


1467 / 820

647 kcal-al ettél többet ma!


WTF? Magyarán amit ma ettem annak még kb a felét el kéne hagynom ahhoz hogy fogyjak? Ez durvának hangzik. Én nem érzem hogy sokat ettem volna. Valós ez a dolog? Normális ez?

2016. máj. 5. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Valami rossz a cél 820 kcalnál, annak 1400 körül kéne lennie (vagy akár 1800 is ha egy 190cm magas férfi vagy)

amennyit megettél az pont jó ha a makrók rendben vannak.

2016. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak beállítottam mindent amit kell, pl a súlyt, magasságot, stb és hogy heti fél kilót szeretnék fogyni. Erre adta ki a 820 kcal-t. Sok lenne a heti fél kiló fogyás? De mások többet is szoktak, nem?
2016. máj. 5. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Túl nagy fogyást állítottál be, 800 kcal az durva koplalás. Legyen inkább 1500 (ha elszánt vagy és kis súlyú, s nem mozogsz, felőlem 1300 is lehet), aztán meglátod. Az ne érdekeljen, hogy a kalóriabázis szerint ez neked súlytartó-e pl., tapasztald ki.

Ha most kezdesz odafigyelni s jó esetben életmódot változtatsz, eleve nagy tud lenni a változás, nem kell még a kalóriát is kegyetlenül levinni. De 800-ra soha eszedbe se jusson.

Ki 2000-rel fogy, ki többel, ki kevesebbel, ez soktényezős dolog. Még a testméretek alapján sem lehet jó becslést mondani, van, aki magas, izmos és 2000 alatt szálkásít, más vékonyka és 2500-zal is fogy, minimális aktivitással...

2016. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fél kilóra adta ezt? Nagyon picike lehetsz akkor vagy nem tudom. Mik az adataid?
2016. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megnéztem, nekem fél kilóhoz 1100-at ad... Talán ezért állítottam be heti egy dekát, az is ijesztően kevés, de több év elszánt próbálkozás után néha már be tudom tartani. Nálam úgyis nagyon félremér, szerencsére sokkal többet égetek, mint amit az oldal tippel.


De való igaz, a heti fél s pláne egy kiló fogyáshoz nem az kell, hogy kevesebbet eszel és kész. Sok mozgás is szükséges, ha tempósan akarsz fogyni s nem kivételesen gyors az anyagcseréd. Ez van. Igazából ez jó dolog, mert mozogni úgyis fontos.

2016. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!