Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 0,7 kg fogyás napi...

Heti 0,7 kg fogyás napi 1200-1300 kalóriával jónak mondható?

Figyelt kérdés

Kalóriabázison heti 0,7 kg fogyást állítottam be célnak, így 1200-1300 kalória között lövi be a napi fogyasztásomat.

Ezen belül figyelek a ch-fehérje-zsír arányra is.

Ez így jó lehet, vagy vegyem alacsonyabbra a tempót, és állítsak be heti 0,5 kg-ot?

Persze, ha olyan napom van, hogy van időm kardió edzésre, akkor annyival többet is eszem, ez most egy átlagos munkanap, amikor nem edzek.


2016. máj. 18. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Az jó ütem. De a kalória bevitel kevesnek tűnik. Mi a súlyod es magassàgod?
2016. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szerintem az 1200 kcal tartható, de kell heti egy csalónap :)

Én 3 éve élek 1200 kcal-on, edzés napon 1400-1500 :) csalónapon meg ami csak belémfér :D

2016. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
160 cm magas vagyok, jelenleg 66 kg (75,5-ről indultam, de akkor még nem számolgattam semmit, csak kevesebbet ettem, és semmi kenyér+cukor)
2016. máj. 18. 12:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Csoda, hogy egyáltalán fogysz, ez nagyon kevés, főként ha edzel is mellette.

Hány éves vagy???

2016. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

27

Miért csoda, hogy fogyok?

2016. máj. 18. 12:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő. Nekem vagy 3 évembe került 2000 kcal alá menni (azt is csak speckó étrenddel, normál étrenddel 3000 körül tudtam csak enni s nem mindig voltam igazán jóllakott, sőt), mert nem vagyok hajlandó kaparni a falat az éhségtől s ahhoz sok kellett. De van, aki kigyúrt férfiként is lazán tud keveset enni. Az étrenden sok múlhat, ezt a saját példámnál már írtam, de az elosztás se mindegy.


Ha jól bírod ezt a kalóriamennyiséget, beviszed, amit kell s nem nagy a túlsúlyod vagy az aktivitásod, akkor csinálhatod így. De majd nézd meg, hogy mennyit fogysz így s ha az 1 kilónál több, akkor egyél többet. Ezt ugye nem tudhatjuk előre, a kalóriabázis sokunknál jópárszáz kcalt félretippel. Nem csoda, lövése sincs az anyagcserénk sebességéről, az aktivitásnál pedig főleg nagy lehet a szórás.

S persze ha lazábban akarod, s nem sürgős, akkor is ehetsz többet. Nekem fontos volt az élvezet és a sok evés, így ha bírtam volna kevesebbel, akkor is 2000-rel fogytam volna az elején, mert jólesett úgy fogyni, nem kellett feladnom semmit.


A ch-fehérje-zsír aránya nem fontos, a mennyiségük az. Szerinted 1200 kcal mellett feleannyi fehérje kell a testednek, mint 2400 kcal esetén? Mert nem. Ez a legnagyobb baja a százalékozásnak, kis kalóriakeretnél fehérjehiányt okozhat a betartása (nagyon nagynál pedig feleslegesen, vagy károsan sok fehérjét, de ez nem sok embert érint, aki pedig egész nap edz, az bizonyára ért hozzá).

2016. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Az lenne a csoda, ha nem fogyna :)

Vannak emberek, akiknek az a fixa ideájuk, hogy kis kalóriamennyiséggel nem fogy az ember. Ez teljesen téves, koplaltass valakit és ha nem hal bele, lefogy, zsírból s némi izomból, az emberi test teljesen logikusan így működik s meg kell nézni a régóta keveset evőket, nem lötyög rajtuk a háj...

2016. máj. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SajtFighter válasza:
Idióta...sport nélkül akar fogyni pfff xD Csak kajával lószart nem fogysz....ne kínozd magad a fogyókúrával fuss és este ne zabálj ennyi
2016. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne zavarjon barom utolsó h a fogyás 80%-ba étrend és az aerob mozgást is csak azért ajánlják diéta mellé, h többet ehessen az ember. A súlyzós edzés persze más.
2016. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!