Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon elrontottam a tegnapi...

Nagyon elrontottam a tegnapi napot?

Figyelt kérdés

Mielőtt leírnám az étrendem, azt szeretném mondani, hogy én azt az elvet vallom, hogy megprobálok reggeli, uzsonnára, vacsorára egészséges ételeket enni, az ebédből pedig kis adagot eszem. Nincs elhetőségem magamnak egészséges ebédet főzni, mivel tanuló vagyok és amikor nem suliban vagyok akkor pedig itthon tanulok. Külföldi diák vagyok és éppen az érettségimre készülök, ami nálunk juliúsban lesz. Tegnap volt a német vizsgám, és délelőtt suliban voltam, egész délután pedig vizsgáztam, így egy kicsit összevisszára sikerült az étrendem. Ez így nagyon rossz volt?


Hajnali háromkor keltem, hogy tanulhassak. És nagyon éhes voltam, mivel tegnapelőtt ötkor ettem utoljára egy kis zöldség salátát.

Tehát:

3:00: 2 kiwi

6:00: egy fél kicsi pulykasonkás szendvics ( tk kenyér) paradicsommal

10:50 almás-epres zabkása

17:30 kis adag ebéd


Folyadék: 2l víz, 1l citromfű-menta tea

Mozogni nem mozogtam, érthető okokból. Lélegezni is alig volt időm.


Tudom túl sok lett a szénhidrát, de ha nem ettem volna akkor éhesen kellett volna vizsgáznom, és nem tudtam volna koncentrálni.

U.i.: Bulimiából gyógyuló vagyok. Régebb naponta voltak falásrohamaim. Rengeteget ettem. És egy csomót hashajtoztam magam, ami persze nem használt és elhíztam. Ezért fogyózok. Egy hete kezdtem csak el. Pontosan ennyi idő óta nem volt falásrohamom.



2016. máj. 19. 05:28
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Inkább kalóriákt számolgass, mert ez a "kis adag" nem jelent semmit. Nekem nagyon nem szímpatikus, ez az éhezés, de ha hülye vagy, hajrá. (Vacsora hol marad???)
2016. máj. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A kalória számolás nálam azért nem válik be, mert a bulimia előtt anorexiás voltam, és ha számolom a kalóriákat akkor hajlamos vagyok éheztetni magam. Ami aztán újra falásrohamhoz vezet, újabb hashajtóhoz, stb.

A kis adag nálam gyerektálat jelent.

2016. máj. 19. 09:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Vacsora azért nem volt, mert úgy éreztem már így is túl sokat ettem.
2016. máj. 19. 09:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem butaság egyedül belekezdeni, eddig sem tudtál mértéket tartank, egyik végletből estél a másikba, én a diétát nem tenném a te kezedbe. Eleve kérdés higy a torzult énképed mondatja-e veled hogy fogynod kell
2016. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Öhm, tudom, hogy fogynom kell, mert elég nagyok a combjaim. Inkább arra és mellre hízom mint hasra.

163 cm és 60 kg vagyok.

2016. máj. 19. 10:08
 6/10 A kérdező kommentje:
A szüleim (főként) anyukám is támogatja, hogy fogynom kellene, és ő nagyjából ellenőrzi is, hogy mennyit eszek, mivel nem akarja, hogy megint korházba kerüljek.
2016. máj. 19. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Bár a mennyiségeket s így a kalóriabevitelt nem tudom, de így elolvasva szinte semmit nem ettél egész nap. Bár ugye nem tudhatom, neked mennyi kalória kell s lelkileg a múltad után mennyi evés jó, azért ez sem mellékes. Nekem is nagyon jó néha magamhoz képest nagyon keveset enni, de pl. a fehérjebevitelre azért ügyelek. Te inkább szénhidrátot ettél, picike fehérjével. Ha az ebédben volt 30-40 deka hús, akkor nem szóltam, de ezt erősen kétlem, mások rendes adagjában sincs annyi.

Legalább tojásfehérjét ennél, bár mivel kevés a kalória, inkább teljes tojásokat nyomnék. Ha nem bírod a rejtett zsírt sem, akkor más fehérjeforrást. Fontos. Sok más tápanyag is fontos, de a fehérje sűrűn kell (nem tudjuk tárolni, ha nincs bevitel, izombontás szükséges) és sokan elhanyagolják.


A "sok" szénhidráttal nincs gond, energia kell, az baj, ha elveszi a helyet a fontosabb tápanyagoktól és szinte csak szénhidrátot eszel.

2016. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Márkezjóéselfogadod? válasza:
Szerintem1 picit rontottad el a tegnapot de ne félj ettől még nem lesz nagy baj csak ügyelj arra hogy többször ne forduljon ilyen elő mert akkor hamar elhízol. Egyszer kétszer becsúszhat ilyen fogyó közben de ez a pici nem gáz
2016. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
dehogy ettél sokat
2016. máj. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: Ezt nem tudhatjuk, van, aki akkor sem képes gyorsan (mondjuk évi jópár kilót) hízni, ha rosszullétig eszi magát. A kérdező pedig tegnap igen keveset ehetett, én a duplájával is lehet, hogy simán fogynék (leszámítva, hogy nem érezném jól magam annyi szénhidráttal), bár nem tudhatom, hisz nincs elég adat.

Heti 1-2 kilengéssel nem biztos, hogy nem fogy az ember rendesen, ahhoz azért sokat kell enni. A hízáshoz pedig főleg.

2016. máj. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!