Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szervezet mennyi idő után...

A szervezet mennyi idő után kezdi el lebontani az izmokat? Hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Biológia beadandómhoz kell. Ha valaki keveset eszik (tegyük fel, napi max 500 kcl-t), akkor ugye a szervezet egy idő után az izmokat kezdi el lebontani. De ez mennyi idő után? Ha valaki elgé sok izmot vesztett, de visszaáll a normális étrendhez, és keményen tornázik, akkor vissza tudja azokat kapni?

2016. máj. 19. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom mennyi idő után, de gondolom nemcsak a kalória a lényeg, hanem, hogy az az 500 kcal mennyi fehérjét tartalmaz, mert csak szénhidrátból vagy zsírból is össze lehet hozni az 500 kcal-t.

Az izmokat a legkönnyebb lebontani a szervezetnek, úgy tudom , hogy azzal kezdi a "bontást".

2016. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3000 kcalt eszik, akkor is bomlik, ha nincs elég fehérje. Úgy egy nap után mindenképpen várható a dolog, a test nem tárol fehérjét, csak az izmokban. Jó, van az emésztőnedvekben meg itt-ott, de az minimális, azért mondok egy napot s nem max. 12 órát az utolsó lassú felszívódású fehérjés étkezés után.

A koplalás kevésbé tuti, főleg akkor, ha a fehérjebevitel megfelelő s a szénhidrátbevitel sem nagyon alacsony. Hiszen ekkor nem kell izmot bontani a test működésének fenntartásához, mindössze elég logikus a felesleges költséges izmok elbontása, de ez már egyénfüggő, s pl. minimális izomzatnál nem kezdi megöli a test önmagát, amikor kap elég fehérjét anélkül is...

De ha nincs elég fehérje, akkor muszáj izmot bontani, különben belehal az ember. Rossz esetben az izombontásba is, persze.


Vissza lehet építeni az izmokat, hogyne (normál esetben legalábbis, ahhoz nem értek, amikor már létfontosságú izmok sérülnek vagy más miatt kerül veszélybe az élet). Ráadásul van az izommemória, ami miatt a régi, elvesztett izmok visszaépülése gyorsabb, mint az újak létrehozása.

Nagyon keményen azért nem kell tornázni, meglepően kevés terheléstől is épülnek még új izmok is, s nem sokat ér vele az ember, ha heti 2-3 óra helyett többet edz (nem kifejzetten izomtömegnövelő edzésből persze jó a sok, futni, túrázni, biciklizni, úszni sokat is lehet túledzés veszélye nélkül).

2016. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Több, az emberi testben sok glikogén van, amig az van addig onnan szerez energiát, utánna ha nincs elegendő fehérjebevitel, akkor kezd izmot bontani a test. Teljesen feltöltött glikogénraktárakkal kezdve, én azt mondanám kb 1 hét után, de ugye közbe zsírt is bont, mert nyilván nem idióta a test.
2016. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A glikogén se tart ki egy hétig, közel sem. Az izmok glikogénraktárai ugye az izmoké, azt nem adják vissza, edzéskor használódik el, a máj glikogénraktárai pedig valami fél-egy napig húzzák általában (nyilván nem mindegy, kiről, milyen raktártöltöttséggel, aktivitással van szó)? Utána, ha nem eszik az ember, vagy eszik, de nem elég szénhidrátot s fehérjét, jön az izombontás.

Azt hiszem, a koplalás kezdetének megnövekedett fehérjeigényéről itt még nem írtam. Amikor a test sejtjei még glükózzal működnek, de nem érkezik elég szénhidrát. Ilyenkor sok fehérjét célszerű bevinni, amíg nem indul be a ketonok gyártása. Bár ez rövid idő, én se tudtam róla annak idején, nyilván bomlott egy kis izmom, aztán remélhetőleg visszaépült, hacsak a fogyásom miatt feleslegessé nem vált, akkor még nem edzettem.

2016. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!